Dzisiaj jest środa 4 sierpnia 2021, imieniny: Dominika, Protazego, Jana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (15194) SPORT FORUM FIRMY (5615) PRACA (71) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
15 / 13oC
Jutropogoda
22 / 17oC
Pojutrzepogoda
21 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Od osiemnastki zaczęła się przygoda z Kingiem. Ksi ...Koło. Symbol wyświetlany przez 63 dni, tyle ile tr ... (1)

Protest po publikacji wyroku ws. aborcji. Przejdą ulicami Konina

Dodano: 28.01.2021 12:54
Źródło: LM.pl

„To jest wojna!“ - mieszkanki i mieszkańcy Konina, w odpowiedzi na publikację wyroku Trybunału Konstytucyjnego, wyjdą dzisiaj na ulice.

Wczoraj wieczorem w Dzienniku Ustaw opublikowano orzeczenie TK z 22 października ubiegłego roku, dotyczące aborcji. Trybunał pod przewodnictwem Julii Przyłębskiej orzekł, że prawo do usunięcia ciąży w przypadku ciężkiej wady płodu, jest niezgodne z prawem.

- Nie ma zgody na barbarzyńskie prawo, na ingerencję fanatyków w nasze ciało, zdrowie i życie. Konin stawia weto fundamentalizmowi i politycznym handlowaniem ciałami osób z macicami. Rząd nie radzi sobie z pandemią, więc postanowił wku*wić kobiety, zabierając nam podstawowe prawa! - podkreślają w mediach społecznościowych członkinie Konińskiego Kongresu Kobiet.

W związku z tym, dzisiaj o godz. 18.00 przy ul. Chopina 9 rozpocznie się protest.

- Ma być głośno, dużo haseł, przestrzeń wolna dla przemówień – informują organizatorki. - Nie prowokujemy policji. Na ostatnią manifestację wysłano spory oddział policji, która nas nagrywała, jednak była bardzo pokojowo nastawiona. Oni mają rozkaz od przełożonych i żony, i córki do utrzymania, ale krzywdy nam nie zrobią.

Z ul. Chopina, uczestniczki i uczestnicy protestu, przejdą ul. Kleczewską, Warszawską, Wojska Polskiego na pl. Wolności. Na miejscu planowane są kolejne przemówienia oraz złożenie zniczy pod biurem PiS przy ul. Kramowej.

  • Protest po publikacji wyroku ws. aborcji. Przejdą ulicami Konina

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

avatar Będzie można posłuchać na ulicach języka polskiej inteligencji i popatrzeć na toleranyjnych, przepełniony miłością POlaków!!!! Koniec z mową nienawiści! POlska dla Każdego
Dodano: 28.01.2021 14:35    Przez: Stary Ch...j
avatar To lm będzie " jeb...ć PiS i kościół" przez kolejny tydzień. Ciekawe czy Lm usunie komentarze opisujące " wku*wione" KOBIETY. Tylko niech Was będzie naprawdę dużo, bo ostatnio było 37 osób, wliczając w to konińskich fotoreporterów
Dodano: 28.01.2021 13:55    Przez: Stary Ch...j
Zawsze pamiętaj o przykazaniu Bożym - "Nie zabijaj" !
Dodano: 28.01.2021 16:26    Przez: Człowiek
avatar Ale co tutaj ma zastraszanie?? Wyjaśnij? Po co takim ludziom komunia, bierzmowanie czy ksiądz na pogrzebie? Na spokojnie i bez emocji! Jebi*sz kler, jebi*sz biskupów, chcesz skończyć z ciemnogrodem, a domagasz się łaski od średniowiecznego biskupa? Po co???
Dodano: 28.01.2021 15:39    Przez: Stary Ch...j
avatar Pawle nikt nikogo nie zastrasza.Chcą wyeliminować ludzi niewierzących z kościoła i w czym problem. Może wreszcie okaże się ilu tak naprawdę ma wiernych KK?? Po co na siłę młodzież do Bierzmowania ciągnąć, czy księdza na pogrzeb wynajmować? Po co? Skoro się w Boga nie wierzy, nie uznaje się średniowiecznych przykazań Bożych, wszystko "wku*wia", to nie prościej i taniej bez KLERU zakopać swoją żonę, dziecko czy rodziców???
Dodano: 28.01.2021 15:45    Przez: Stary Ch...j

KOMENTARZE

avatar To lm będzie " jeb...ć PiS i kościół" przez kolejny tydzień. Ciekawe czy Lm usunie komentarze opisujące " wku*wione" KOBIETY. Tylko niech Was będzie naprawdę dużo, bo ostatnio było 37 osób, wliczając w to konińskich fotoreporterów
Dodano: 28.01.2021 13:55    Przez: Stary Ch...j
avatar Będzie nowy podatek? Ksiądz szokuje: "Nie ma religii bez pieniędzy"
Dodano: 28.01.2021 18:33    Przez: bąbel cyrkowiec
avatar Ksiądz i zakonnica skazani po 30 latach. Wyrok: Dożywocie.
Dodano: 28.01.2021 18:36    Przez: bąbel cyrkowiec
avatar Tadeusz Rydzyk spędził cztery lata w żeńskim klasztorze. Co tam robił?
Dodano: 28.01.2021 18:38    Przez: bąbel cyrkowiec
avatar 1-Księża zatrudnieni w skarbówce. Ministerstwo Finansów tłumaczy. 2-Księża zatrudnieni w skarbówce. Ile zarabiają. Jakie mają obowiązki w KAS.
Dodano: 28.01.2021 18:44    Przez: bąbel cyrkowiec
avatar A do Bierzmowania młodzież będzie chciała iść, czy po "jeb*niu " i " wku*wieniu" będzie awantura z proboszczem?
Dodano: 28.01.2021 14:01    Przez: Stary Ch...j
avatar Je*ć Downy i kadłubki
Dodano: 28.01.2021 14:05    Przez: Wku*wione Kobiety
avatar Będzie można posłuchać na ulicach języka polskiej inteligencji i popatrzeć na toleranyjnych, przepełniony miłością POlaków!!!! Koniec z mową nienawiści! POlska dla Każdego
Dodano: 28.01.2021 14:35    Przez: Stary Ch...j
avatar Można wcześniej uśpić, bezboleśnie i nieświadomie, to PiSiory jakieś pięćsetki kadłubkom ładują i emerytury matkom ładują, do tego trzynastki, czternastki. Ile kasy można by przeznaczyć na premie dla Ludzi Sukcesu w korpo i spółkach różnego rodzaju.
Dodano: 28.01.2021 15:07    Przez: Żal w .....
Na zachodzie od wiekow merkel i inni laduja piecsetki obywatelom i tym z PL i jakos nikt nie.krzyczy
Dodano: 29.01.2021 08:48    Przez: Cuban White
Brawo Kobiety a kościół niech popatrzy na swoich biskupów księży co robią jak ludzi zastraszają , bo do bierzmowania nie przystąpi czy komunii itd jak do kościoła nie chodzi a było i tak ze jak się nie dało na ławki do koscioła to się miało dług u proboszcza , można by pisać o wiele wiecej ale i tak to nic nie zmieni jak ludzie sami tego systemu nie zmienią bo na jarka nie ma co liczyć .
Dodano: 28.01.2021 15:34    Przez: paweł jeckson
avatar Ale co tutaj ma zastraszanie?? Wyjaśnij? Po co takim ludziom komunia, bierzmowanie czy ksiądz na pogrzebie? Na spokojnie i bez emocji! Jebi*sz kler, jebi*sz biskupów, chcesz skończyć z ciemnogrodem, a domagasz się łaski od średniowiecznego biskupa? Po co???
Dodano: 28.01.2021 15:39    Przez: Stary Ch...j
avatar Pawle nikt nikogo nie zastrasza.Chcą wyeliminować ludzi niewierzących z kościoła i w czym problem. Może wreszcie okaże się ilu tak naprawdę ma wiernych KK?? Po co na siłę młodzież do Bierzmowania ciągnąć, czy księdza na pogrzeb wynajmować? Po co? Skoro się w Boga nie wierzy, nie uznaje się średniowiecznych przykazań Bożych, wszystko "wku*wia", to nie prościej i taniej bez KLERU zakopać swoją żonę, dziecko czy rodziców???
Dodano: 28.01.2021 15:45    Przez: Stary Ch...j
Prościej było by ale czego się nie robi żeby ludzie widzieli słyszeli jak ksiadz wyczyta , i właśnie ja taki pogrzeb chce moja rodzina o tym wie zero księdza i tak to ic nie zmieni a rodzina parę stów będzie miała w portfelu a nie parda na cmentarzu wieńców kwiatów i tak ogłasza ksiadz zeby zabierać ze sobą bo śmieci kosztują , musi płącić 700 zł , biorą za pogrzeby kasę za miejsce na cmentarzu pomniki to niech płaci jak każdy człowiek a nie umywa ręce swoje a jak nie to niech kase fiskalną se kupią i rozliczają się jak każdy a nie nazywają ludzi po kolędzie swoimi klientami a skad wiem bo słyszałem rozmowę
Dodano: 28.01.2021 15:58    Przez: paweł jeckson
avatar Z tymi stówami to nie do końca. Jeśli faktycznie wybierzesz samo zakopanie, z karawany do ziemi to faktycznie może z tysiąca zaoszczędzić. Ale jeśli ktoś będzie ciebie musiał wychwalać jaki to dobry byłeś, jeśli ktoś będzie musiał grać czy puszczać muzykę, gdzieś tam ciebie wystawią na pół godziny do oglądania to taniej nie będzie. I widzisz sam, to nie jest nic złego, że księża nie chcą na siłę niewierzących do komuni z dziećmi czy potem Młodzieży jak bydło do Bierzmowania pędzić. Jak kogoś tylko wszystko "wku*wia" to czas skończyć z fikcją. Tutaj nie ma żadnego zastraszania. Możesz w czasie epidemii iść na przemarsz, możesz rzucać "k**w*mi" na legalu, "jeb*ć" kogo chcesz i włos ci z głowy na pewno nie spadnie. Powiedzonka i ciepłych emocji, przepełnionych miłością życzę
Dodano: 28.01.2021 16:10    Przez: Stary Ch...j
avatar Koniec z mową nienawiści!!! Je*ć PiS.....
Dodano: 28.01.2021 16:12    Przez: WOŚP!!!
Zawsze pamiętaj o przykazaniu Bożym - "Nie zabijaj" !
Dodano: 28.01.2021 16:26    Przez: Człowiek
Bóg człowiekowi daje życie od poczęcia do naturalnej śmierci i człowiek nie może w nie ingerować.
Dodano: 28.01.2021 16:27    Przez: Człowiek
1 z 2
12>>