Skocz do zawartości
Polska

Wybory 2024: Wybór prezydenta Konina zależy od tych, którzy... pozostaną w domach

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościJak pozbyć się opalenizny? - sprawdzone sposoby

Jak pozbyć się opalenizny? - sprawdzone sposoby

Materiał promocyjny

Dodano:
Jak pozbyć się opalenizny? - sprawdzone sposoby

Zdarzyło ci się zbyt długo leżeć na słońcu, przez co Twoja twarz była cała czerwona przez kilka następnych dni? Zbyt intensywna opalenizna to częsty problem podczas pierwszych kąpieli słonecznych. Sprawdź, w jaki sposób szybko i skutecznie się jej pozbyć.

Leniwe, słoneczne dni lata zwykle kuszą do wyjścia na dwór (lub chociaż na balkon bądź taras), w celu poprawienia praktycznie niewidocznej już opalenizny sprzed roku. Jeśli w euforii zdarzyło ci się zapomnieć o odpowiednim kremie z filtrem przeciwsłonecznym albo po prostu zbyt długo wystawiałaś twarz do słońca, z pewnością dobrze znasz problem czerwonej, palącej skóry, sprawiającej ból przy każdym dotyku. Na szczęście, na takiego rodzaju oparzenia istnieje kilka znakomitych remediów. Zobacz, jak pozbyć się opalenizny za pomocą sprawdzonych, domowych i przede wszystkim naturalnych sposobów.

Jak pozbyć się opalenizny - tradycyjne sposoby XX wieku

Naturalne metody walki ze zbyt intensywnymi skutkami długotrwałego opalania były stosowane jeszcze przed II Wojną Światową. Jako że nie znano wtedy zbyt wielu kosmetyków o działaniu przeciwsłonecznym, kobiety zazwyczaj unikały nieplanowanych spacerów podczas upalnych dni. Zmuszone wyjść na słońce, używały szerokich kapeluszy z obszernymi rondami bądź charakterystycznych parasolek w stylu japońskim.

W pierwszej połowie XX wieku często stosowano popularną metodę zaproponowaną przez francuską autorkę, Ellen D’Aubelle - kąpiel parową twarzy - dodaje Joanna Miś - kosmetolożka, redaktorka serwisu o urodzie - estetico.pl.

Kąpiel parowa twarzy

Zanim dowiecie się jak pozbyć się opalenizny za pomocą różnego rodzaju naturalnych, domowych kosmetyków, spróbujcie tradycyjnej parówki, czyli kąpieli parowej twarzy. Oryginalna receptura wymagała jedynie zebrania naręcza kwiatów bzu, przegotowania go w wodzie oraz ostudzenia. Tak przygotowany wywar nakładało się na twarz w formie ciepłych okładów. Obecnie, stosuje się również inne ziołowe dodatki, np. w postaci łagodzącego rumianku, poprawiającego ukrwienie skóry rozmarynu, czy też zmniejszającej napięcie i nawilżającej dzikiej róży.

Sprawdź też: olej kokosowy na twarz

Maseczka z jogurtu i miodu

Kolejnym tradycyjnym i bardzo skutecznym sposobem na to, jak pozbyć się opalenizny, jest niezwykle łatwa i mało kosztowna w przygotowaniu maseczka jogurtowo-miodowa. Do jej spreparowania wystarczą 2 łyżeczki naturalnego jogurtu i również 2 łyżeczki miodu. Składniki musisz dokładnie wymieszać, aż do powstania gęstej, lepkiej pasty. Następnie, pastę nałóż precyzyjnie na całą powierzchnię twarzy, odczekaj ok. 15-20 minut, po czym zmyj ją zimną wodą.

Popularna i chętnie stosowana od wielu lat, maseczka z jogurtu i miodu nie tylko redukuje zbyt duży poziom opalenizny, ale także zmniejsza podrażnienia (lub nawet niewielkie rany) wywołane poparzeniem słonecznym, dezynfekuje, nawilża oraz działa jako naturalny środek antyseptyczny.

Jak pozbyć się opalenizny - współczesne zabiegi domowe

W dzisiejszych czasach, dużo łatwiej jest pozyskać wiele przydatnych składników, które są często używane przy samodzielnej produkcji naturalnych maseczek i peelingów na skórę. Wiele z nich można po prostu kupić w większości sieciowych marketów, inne z kolei można znaleźć w zwykłych zielarniach lub zamówić przez Internet. Sprawdź zatem, jakich specyfików używa się obecnie i jak pozbyć się opalenizny w 2021 roku.

Peeling z twarogu i indyjskiej mąki Besan

Twarogowy peeling to zabieg znany od wieków. Doskonale nawilża on skórę, a po kąpielach słonecznych dodatkowo ją schładza. Ma również właściwości złuszczające. Dodaj do twarogu mąki z ciecierzycy, znanej również jako Besan, powoduje, iż skóra na całym ciele staje się wyraźnie jaśniejsza i naturalnie błyszcząca.

Maseczka z aloesu i cytryny

Cytrynowo-aloesowa maseczka jest chętnie stosowana, przede wszystkim ze względu na swoje właściwości rozjaśniające cerę. Z kolei, obecna w cytrynie duża ilość witaminy C, zapewnia skórze witalność oraz zdrowy blask, a dodatek aloesu zwalcza bakterie, wirusy i grzyby, które mogą pojawiać się na skórze.

Jak widać, niechcianej opalenizny możesz się dość łatwo pozbyć wyłącznie za pomocą naturalnych, domowych metod. Stosując zarówno tradycyjne, jak i bardziej współczesne, egzotyczne sposoby walki z czerwoną skórą po opalaniu, nie będziesz musiała czekać tygodniami, aż efekty poparzeń słonecznych znikną samoistnie.

Czytaj więcej na temat:uroda, moda, lato, opalanie
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole