Dzisiaj jest sobota 31 lipca 2021, imieniny: Ignacego, Ernesty, Lubomira WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (15296) SPORT FORUM FIRMY (5612) PRACA (74) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
16 / 17oC
Jutropogoda
21 / 15oC
Pojutrzepogoda
22 / 16oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Pożar kombajnu na polu. Działania gaśnicze ponad d ... (0)Aktywne i bezpieczne wakacje dla kolonistów z koni ... (0)

„Koperta Życia” - akcja Platformy Obywatelskiej w Koninie

Materiał promocyjny

Dodano: 29.01.2021 12:03

Platforma Obywatelska w Koninie rozpoczęła akcję informacyjną oraz dystrybucję tzw. KOPERT ŻYCIA - pakietu materiałów dedykowanych dla seniorów, które mają zwiększyć bezpieczeństwo ochrony ich życia i zdrowia zapewniając szybki dostęp służbom ratowniczym do informacji medycznej. 

Uzupełniona i umieszczona w domu w widocznym miejscu „Koperta Życia” jest praktycznym materiałem, który dzięki zawartym w nim informacjom medycznym może pomóc ratownikom uratować nam życie!  Koperta jest szczególnie przydatna w sytuacji utraty przytomności przez poszkodowanego lub  braku kontaktu z osobą samotnie zamieszkującą. By ocenić stan zdrowia i prawidłowo zareagować lekarz ma czasem tylko kilka minut, dlatego tak cenne jest szybkie uzyskanie przez niego informacji o posiadanych chorobach, zażywanych lekach, grupie krwi, czy też alergiach i uczuleniach na niektóre czynniki.

INSTRUKCJA OBSŁUGI

  1. Specjalną kartę informacyjną zawartą w pakiecie należy uzupełnić o swoje dane osobowe, kontakt do najbliższych osób, które miałyby zostać powiadomione przez służby w przypadku zagrożenia życia. Dodatkowo cennymi informacjami dla lekarza i służb medycznych będzie wskazanie przyjmowanych leków, przebytych chorób oraz ewentualnych alergii.
  2. Wypełniony formularz umieścić w lodówce lub widocznym miejscu oznaczając je magnesem lub naklejką z pakietu.

„Koperty Życia” są materiałami darmowymi, które będą rozdawane seniorom i osobom  zainteresowanym w najbliższą sobotę (30 stycznia br.) w godz. 9.30-10:30 na Targowisku Miejskim przy ul. 11 Listopada oraz na parkingu przed Intermarche na Chorzniu. O kolejnych terminach będziemy informować w późniejszym terminie na Facebooku PO Konin oraz na stronie http://www.tomasz-nowak.pl/ Dodatkowo pakiet można odebrać w Biurze Poselskim Posła PO Tomasza Piotra Nowaka przy ul. Spółdzielców 3/114 w Koninie lub pobierając formularz do wypełnienia klikając => TUTAJ <=

Zachęcając Państwa do włączenia się w ochronę życia i zdrowia – w szczególności naszych kochanych babć i dziadków oraz osób samotnych – list do mieszkańców Konina skierowali Prezydent Konina Piotr Korytkowski oraz Tomasz Piotr Nowak – poseł na Sejm RP.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:seniorzy,   zdrowie,   platforma obywatelska,   Piotr Korytkowski,   Tomasz NowakNAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.