LM.plSportKoniec szans na pierwsze miejsce? Wilki przegrały w Poznaniu

Koniec szans na pierwsze miejsce? Wilki przegrały w Poznaniu

Niespodziewanej porażki w trzech setach doznali siatkarze Wilków Wilczyn w niedzielnym meczu z Enea Energetyk Poznań. To oznacza prawdopodobnie koniec walki o pierwsze miejsce w tabeli.

W niedzielę, zaledwie dzień po spotkaniu z SMS Police, siatkarze Wilków pojechali do Poznania zmierzyć się w zaległym meczu dziesiątej kolejki z Enea Energetyk Poznań. Choć poznaniacy są zespołem znacznie niżej notowanym w tabeli w niedzielę to oni dominowali na parkiecie.

Dwa pierwsze sety gospodarze wygrali dość pewnie. W pierwszej partii Energetyk triumfował 25:19, a w drugiej – 25:17. Dopiero w trzecim secie Wilki zdołały nawiązać bardziej wyrównaną walkę z rywalami. Ta partia rozstrzygała się dopiero po grze na przewagi. Znów jednak lepsi okazali się poznaniacy, triumfując 27:25, a w całym meczu wygrywając 3:0.

Porażka w Poznaniu oznacza prawdopodobny koniec marzeń wilczynian o pierwszym miejscu. Do Orła Międzyrzecz Wilki tracą co prawda cztery punkty, co jest do odrobienia w dwóch meczach, ale w końcówce rundy zasadniczej lider tabeli zagra jeszcze z SMS Police. Trudno wyobrazić sobie, by Orzeł ten mecz przegrał, a musi się tak stać, by Wilki miały szansę go dogonić.

Kolejne spotkanie drużyna Tomasza Robaka rozegra w najbliższą sobotę. Będzie to mecz ostatniej kolejki rundy zasadniczej z SKS Gorzów Wlkp.

Enea Energetyk Poznań – Wilki Wilczyn 3:0 (25:19, 25:17, 27:25)