Dzisiaj jest czwartek 13 maja 2021, imieniny: Serwacego, Ofelii, Roberty WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16574) SPORT FORUM FIRMY (5595) PRACA (78) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
15 / 13oC
Jutropogoda
18 / 11oC
Pojutrzepogoda
15 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Mustang ma szansę na drugie mistrzostwo Polski. Fi ... (1)Konin. Na Warszawskiej pożar samochodu. Dym widocz ... (3)

Od początku lutego pierwsi pacjenci w szpitalu tymczasowym MTP

Dodano: 2.02.2021 10:39

Dziewięciu pacjentów jest leczonych obecnie w szpitalu tymczasowym na Międzynarodowych Targach Poznańskich. W początkowym etapie organizacyjnym lecznica może przyjąć 66 pacjentów.

Budowa szpitala tymczasowego na MTP jest częścią strategii walki z koronawirusem rządu premiera Mateusza Morawieckiego. Od 1 lutego br., zgodnie z rozporządzeniem ministra zdrowia, lecznica przyjmuje pacjentów z COVID-19. W ciągu pierwszej doby funkcjonowania trafiło do niej dziewięciu pacjentów covidowych z zapaleniem płuc wymagających leczenia szpitalnego.-  Są to mieszkańcy powiatu poznańskiego w przedziale wieku 38-69 lat – informuje  lek. med. Luiza Maria Korol, pełnomocnik wojewody do spraw koordynacji miejsca transportu pacjentów.

Do dyspozycji jest łącznie 66 łóżek, w tym 10 respiratorowych. Ta liczba może ulec zwiększeniu zależnie od sytuacji epidemicznej. W halach wydzielone zostały m.in. sale chorych, gabinety lekarskie i zabiegowe, magazyny leków czy magazyn medyczny.

Niezależnie od tego na terenie MTP trwa także akcja szczepień przeciwko COVID-19. W miniony piątek został zaszczepiony 10-tysięczny pacjent. W Wielkopolsce lek ten przyjęło już ponad 100 tys. osób. Koordynacją szczepień zajmuje się Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. 

Fot. MTP

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

I po co ten szpital, kiedy spada ilość zachorowań i zgonów na korona-wirusa ?
Dodano: 02.02.2021 11:51    Przez: Człowiek
Chciałbym, aby każdy człowiek z jakąkolwiek dolegliwością miał otwarte drzwi Przychodni Lekarskich i mógł swobodnie skorzystać z usług lekarza, a co dzisiaj się dzieje, ludzie nie mają dostępu do lekarzy i w zaciszu domowym umierają, bo liczy się tylko korona-wirus.
Dodano: 02.02.2021 11:54    Przez: Człowiek
Politycy i media nie widzą innych chorób przewlekłych jak nowotwory, zawały, udary czy cukrzyca, dla nich istnieje tylko korona-wirus i tureckie "cudowne" szczepionki.
Dodano: 02.02.2021 11:57    Przez: Człowiek
Dlaczego stomatolodzy są odpłatni, kiedy miesiąc w miesiąc odciągają nam na NFZ ? A u stomatologów ceny są wysokie, tak działa tzw Służba Zdrowia pod rządami PiS-u, mojego PiS-u ?
Dodano: 02.02.2021 13:10    Przez: Człowiek

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.