Dzisiaj jest wtorek 18 maja 2021, imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17112) SPORT FORUM FIRMY (5594) PRACA (74) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
11 / 9oC
Jutropogoda
15 / 7oC
Pojutrzepogoda
16 / 7oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
W licheńskim muzeum pamiątki związane z bitwą o Mo ... (6)Bieg Milowego Słupa znów przełożony. Nowy termin – ... (0)

Media bez wyboru. Ogólnopolska akcja i otwarty list do władz RP

Dodano: 10.02.2021 09:13
Źródło: LM.pl

Media bez wyboru – to hasło ogólnopolskiej akcji mediów prywatnych, które sprzeciwiają się zapowiadanej nowej składce z tytułu reklamy internetowej i konwencjonalnej. Portal LM.pl, na znak solidarności, przyłącza się do akcji.

Dziś od rana w prywatnych stacjach telewizyjnych, portalach internetowych i prasie, zobaczyć można jedynie czarną planszę z hasłem akcji. To ogólnopolski protest przeciwko pomysłowi rządzących, co do wprowadzenia projektu ustawy związanej z dodatkowymi przychodami Narodowego Funduszu Zdrowia, Narodowego Funduszu Ochrony Zabytków oraz utworzenia Funduszu Wsparcia Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Obszarze Mediów. Zgodnie z jej założeniami, połowa wpływów ze składek od reklam ma trafić do Narodowego Funduszu Zdrowia. Poniżej, prezentujemy w całości List otwarty do władz Rzeczypospolitej Polskiej i liderów ugrupowań politycznych:

Zwracamy się w sprawie zapowiadanego nowego, dodatkowego obciążenia mediów działających na polskim rynku, myląco nazywanego „składką”, wprowadzaną pod pretekstem Covid-19. Jest to po prostu haracz, uderzający w polskiego widza, słuchacza, czytelnika i internautę, a także polskie produkcje, kulturę, rozrywkę, sport oraz media.

Wprowadzenie go będzie oznaczać:

osłabienie, a nawet likwidację części mediów działających w Polsce, co znacznie ograniczy społeczeństwu możliwość wyboru interesujących go treści,ograniczenie możliwości finansowania jakościowych i lokalnych treści. Ich produkcja daje obecnie utrzymanie setkom tysięcy pracowników i ich rodzinom oraz zapewnia większości Polaków dostęp do informacji, rozrywki oraz wydarzeń sportowych w znaczącej mierze bezpłatnie,pogłębienie nierównego traktowania podmiotów działających na polskim rynku medialnym, w sytuacji, gdy media państwowe otrzymują co roku z kieszeni każdego Polaka 2 mld złotych, media prywatne obciąża się dodatkowym haraczem w wysokości 1 mld zł,faktyczne faworyzowanie firm, które nie inwestują w tworzenie polskich, lokalnych treści kosztem podmiotów, które w Polsce inwestują najwięcej. Według szacunków, firmy określane przez rząd jako „globalni cyfrowi giganci” zapłacą z tytułu wspomnianego haraczu zaledwie ok. 50 - 100 mln zł w porównaniu do 800 mln zł, jakie zapłacą pozostałe aktywne lokalnie media. 

Skandaliczne jest również niesymetryczne i selektywne obciążenie poszczególnych firm. Dodatkowo niedopuszczalna w państwie prawa jest próba zmiany warunków koncesyjnych w okresie ich obowiązywania.

Jako media działające od wielu lat w Polsce nie uchylamy się od ciążących na nas obowiązków i społecznej odpowiedzialności. Co roku płacimy do budżetu Państwa rosnącą liczbę podatków, danin i opłat (CIT, VAT, opłaty emisyjne, organizacje zarządzające prawami autorskimi, koncesje, częstotliwości, decyzje rezerwacyjne, opłata VOD itd.). Własną działalnością charytatywną wspieramy też najsłabsze grupy naszego społeczeństwa. Wspieramy Polaków, jak i rząd w walce z epidemią, zarówno informacyjnie, jak i przeznaczając na ten cel zasoby warte setki milionów złotych.

Zdecydowanie sprzeciwiamy się więc używaniu epidemii, jako pretekstu do wprowadzenia kolejnego, nowego, wyjątkowo dotkliwego obciążenia  mediów. Obciążenia trwałego, które przetrwa epidemię Covid-19.

Sygnatariusze listu:

Agencja Wydawnicza AGARD Ryszard Pajura

Agora S.A.

AMS S.A.

Bonnier Business

Burda Media Polska

CANAL+

Dziennik Trybuna

Dziennik Wschodni

Edipresse Polska

Eleven Sports Network sp. z o.o.

Gazeta Radomszczańska

Gazeta Żoliborza

Green Content sp. z o.o.

Gremi Media S.A.

Grupa Eurozet

Grupa Interia.pl sp. z. o.o.

Grupa Radiowa Agory sp. z o.o.

Grupa RMF

Grupa Wirtualna Polska  

Grupa ZPR

Helios S.A.

Infor Biznes

Kino Polska TV S.A.

Lemon Records sp. z o.o.

Marshal Academy

Music TV sp. z o.o.

Muzo.fm sp. z o.o.

naTemat.pl

OKO.press

Polityka

Polska Press Grupa

Ringier Axel Springer Polska

STAVKA sp. z o.o.

Superstacja sp. z o.o.

Telewizja Polsat sp. z o.o.

Telewizja Puls sp. z o.o.

Telewizja Regionalna TVT

TIME S.A.

TV Spektrum sp. z o.o.

TVN S.A.

Tygodnik Powiatu Wołowskiego Kurier Gmin

Tygodnik Powszechny

Wydawnictwo Bauer

Wydawnictwo Dominika Księskiego Wulkan

Wydawnictwo Magraf

Wydawnictwo Nowiny

Zakopiańskie Towarzystwo Gospodarcze - Tygodnik Podhalański

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

i dobrze... jak ja mam płacić na każdym kroku za brak reklam, to niech oni płacą za reklamy :)
Dodano: 10.02.2021 10:32    Przez: piotrek12
jakby się solidaryzował to byłaby czarna strona jak na innych portalach i brak jakichkolwiek informacji...
Dodano: 10.02.2021 10:49    Przez: Miki
Bardzo dobrze. Wprowadzić ten podatek. Bo to co media prezentują to skandal. Cały czas nakręcaja widzów jak to zle ze żyją z reklam i wiecznie kasy nie maja. A w TV i RADIO tylko reklamy reklamy reklamy. Przed rozpoczeciem.filmu 20minut reklam. Film sie zaczyna i po 5 minutach przerwa reklamowa ktora trwa 30min. A film zamiast 90min trwa 180. Na niekyorych kanalach regularnie co 5 min reklama. Za duzo tego. Media maja wysokie wplywy z reklam a i tak ich poziom spada. Non stop prywitywne seriale i reklamy. JESTEM ZA PODATKIEM albo niech media sie ogarna a nie zmuszaja do wykupywania platnych platform.
Dodano: 10.02.2021 11:42    Przez: Cuban White
avatar dlaczego na liście nie ma LM.pl :)
Dodano: 10.02.2021 10:03    Przez: Tonny Soprano
Czy My Polacy mamy jakąś telewizję, radio czy gazetę w Niemczech, bo oni u nas mają 90% swoich gazet, czy to jest normalne ? Za reklamy zamieszczane w ich gazetach otrzymują grube miliony, a podatku od tych pieniędzy z reklam nie odprowadzają, czy to jest normalne ?
Dodano: 10.02.2021 13:07    Przez: Człowiek

KOMENTARZE

Władzy to akurat bardzo na rękę, że media które nie mówią "właściwej" prawdy przestały nadawać. Teraz to dopiero mogą respiratorów nazamawiać... Ale tak to bywa, jak ktoś zmarnował kilkaset milionów przez błędne decyzje kolesi to teraz musi odrobić. To trochę tak jak z menelami, najpierw pieniądze przepije, a później ukradnie. Tłumacząc, że nie miał na chleb.Ciekawe tylko, od czego rząd chciał odwrócić uwagę tym tematem. Zapewne niedługo się dowiemy. Mam nadzieję tylko, że z wolnych mediów.
Dodano: 10.02.2021 09:44    Przez: Arkadiusz
avatar Ja codziennie będę dziękował Bogu za to iż mi zafundował przynajmniej jeden dzień bez , szczucia, kłamstwa i hejtu.Szczęść Boże!Oby ten protest trwal do końca świata i jeden dzień dłużej.
Dodano: 10.02.2021 11:14    Przez: Tomasz Kobrzycki
Kobrzysiu.... czyżbyś nie oglądał wczoraj tvp i tvn ? Skoro piszesz o dniu bez szczucia...Nawet twój komentarz jest pozbawiony tego ,,jadu,, do którego nas przyzwyczaiłeś od tylu lat. Nie poznaje towarzysza normalnie...moze ktoś się włamał na to konto...ostatnio to modne u partyjnych towarzyszy,za pisanie głupot. Tak czy siak.Jestem rad z takiej postawy bogatera ojczyzny naszego Tomasza.
Dodano: 10.02.2021 11:32    Przez: piotr antas
Bardzo dobrze. Wprowadzić ten podatek. Bo to co media prezentują to skandal. Cały czas nakręcaja widzów jak to zle ze żyją z reklam i wiecznie kasy nie maja. A w TV i RADIO tylko reklamy reklamy reklamy. Przed rozpoczeciem.filmu 20minut reklam. Film sie zaczyna i po 5 minutach przerwa reklamowa ktora trwa 30min. A film zamiast 90min trwa 180. Na niekyorych kanalach regularnie co 5 min reklama. Za duzo tego. Media maja wysokie wplywy z reklam a i tak ich poziom spada. Non stop prywitywne seriale i reklamy. JESTEM ZA PODATKIEM albo niech media sie ogarna a nie zmuszaja do wykupywania platnych platform.
Dodano: 10.02.2021 11:42    Przez: Cuban White
Cuban...ty powaznie ogladasz filmy z reklamami ? To moze zacznij korzystać z ad.blocka .Co do nie ma kasy...To chyba tylko TVP płakało....ale dostało 2miliardy w tamtym roku i w tym tez dostanie to co zbierze z abonamentu. Kupa siana....A programy czy filmy strasznie tandetne, ale za to wynagrodzenia godne słuzalczych towarzyszy propagandowych danej partii .
Dodano: 10.02.2021 11:48    Przez: piotr antas
Piotr antas, mysle e tej chwili o tych ktorych nie stac na nic innego a tez chca ogladac
Dodano: 10.02.2021 11:56    Przez: Cuban White
Nie stać na nic ? O kim ty mówisz ? O patologii ? Przeciez ich stać teraz na wszystko, dostają tyle co pracujący za minimalną.
Dodano: 10.02.2021 12:33    Przez: piotr antas
avatar Spełnił się czarny sen Trzaskowskiego? Włączył rano telewizor, a tu nie ma ulubionej antypolskiej telewizji. Jak tu żyć powiedział i rozpłakał się jak Hołownia
Dodano: 10.02.2021 22:24    Przez: Józef Bąk
Jak tak dalej pojdzie to beda blok reklam przerywac reklamą.
Dodano: 11.02.2021 09:24    Przez: Cuban White
PiS - zabieraj łapska od wolnych mediów!
Dodano: 10.02.2021 09:57    Przez: Felek Stankiewicz
Widzom wolnych mediow wydaje sie ze sa wolni
Dodano: 10.02.2021 11:44    Przez: Cuban White
Wolne media pewnie Ci 100 powiedziały prawdę ... np: najmądrzejszy naród Europy, czyli Niemcy w 2015 rok - 6 lat temu - zebrały z abonamentu 8,14 miliarda Euro. Napiszę drugi raz - około 33 miliardów złotych! Co roku tyle dostają z raportu ARD ZDF! Tutaj zaś larum bo niemieckie spółki i trochę polskich ma dorzucić do budżetu 1 mld złotych. Czy górnicy jak strajkują wyłączają prąd w domach i straszą "tak będzie wyglądać wasz dom już zawsze, bez prądu, światła, ciepła bo rząd zamyka kopalnie?". Nie a pewnie powinni uczyć się od mediów jak dziś to robią. Ja tam jestem przeciw podatkowi 1 mld zł na media. Niech zrobią "normalny" porządek w mediach jak Niemcy: 30% udział w rynku jednego rodzaju mediów. Jak łączysz rynki (np: tv, net, radio) to maks 25%, jak 3 rynki 20%. Zaraz połowa z tych mediów co dziś protestuje będzie do ZAMKNIĘCIA. Normlane prawo jak ma sąsiad a nie zabawa w drobny 1 mld podatku.
Dodano: 10.02.2021 13:41    Przez: Marcin Swoinski
he he he he !!! Dobre sobie! Wolne media nie istnieją, bo 98% mediów w Polsce jest w rękach zagranicznych, więc gdzie ta wolność?
Dodano: 10.02.2021 18:10    Przez: Amin
avatar dlaczego na liście nie ma LM.pl :)
Dodano: 10.02.2021 10:03    Przez: Tonny Soprano
avatar Lm jasno ci napisał na wstępie komunikatu. LM się solidaryzuje
Dodano: 10.02.2021 10:31    Przez: Stary Ch...j
jakby się solidaryzował to byłaby czarna strona jak na innych portalach i brak jakichkolwiek informacji...
Dodano: 10.02.2021 10:49    Przez: Miki
Widac ze media z tej listy sa bogate skoro stac ich na wylaczenie kanalow na caly dzien. Ile to mniej wplywow z reklam. Moga sie juz nie podnieac z tego. PROPAGANDA POLITYCZNA I TYLE
Dodano: 10.02.2021 11:46    Przez: Cuban White
i dobrze... jak ja mam płacić na każdym kroku za brak reklam, to niech oni płacą za reklamy :)
Dodano: 10.02.2021 10:32    Przez: piotrek12
Zrobili zamach na przedsiębiorców, ludzi uczciwej pracy, na media, ludzi domagających się swoich praw decydowania o sobie. Zabrali wolne sądy. Dali nierobom socjal. Czym wam to pachnie? A tępy lud na nich głosuje. Nie rozumiem tego fenomenu? W każdym kraju zachodnim spotkacie prezydenta z rodziną, polityków bez obstawy w sklepie, parku. W polsce muszą mieć SOP, policję. Dlaczego?
Dodano: 10.02.2021 10:39    Przez: Saturn1985
Jakos nie widze wiecej biednych przedsiebiorcow. Nie widac zeby przesiadali na mzk czy wielowiekowe auta
Dodano: 10.02.2021 11:48    Przez: Cuban White
UE podaje, że mamy drugie najniższe bezrobocie w unii. To znaczy najwięcej osób u Nas pracuje. Zatem gdzie Ci bezrobotni z socjalem? A znasz socjal z Francji? I powiadasz, że prezydent Francji czy kanclerz Niemiec chodzi po parku tak jak ja po bułki do Polo? Ciekawe, ciekawe. Pewnie nie wiesz, że ilość zabójstw czy użycia broni wśród przestępstw jest w Polsce jedna z najniższych w UE, socjal też niski na tle UE. Czym Wam to pachnie czytający? Moją głupotą iż nie umiem odróżnić liczb od 1 do 9 w statystyce bezrobocie? Spiskiem Eurostatu? Czy może obrazem świata Saturna1985 z "wolnych mediów"?
Dodano: 10.02.2021 13:53    Przez: Marcin Swoinski
media wolne od podatków? Rząd nie zamknął żadnych mediów, możecie się przekonać jaki jest nacisk grup medialnych należących do zagranicznych firm wspierając PO, rząd wspiera tv publiczną, centrale zagraniczne mogą wspierać swoje odziały w różnych krajach, a nie tylko doić Polaków, to jest protest podatkowy a nie wolnościowy, nie mylić pojęć
Dodano: 10.02.2021 10:46    Przez: tusk
Pamietajcie ze PLATFORMA OBYWATELSKA powstala na zlecenie niemieckiego rzadu i do dzis jest finansowana przez niemcow. Cel wiadomy. Sprzedac wszystko swoim. Dlatego thusk sie utrzymuje. Czekaja zeby znow.lapy na reszcie polskiego majatku polozyc
Dodano: 10.02.2021 11:50    Przez: Cuban White
O Widzę ,ze pisowiec,,,stąd ta retoryka do Niemiec..a dziadek z wermahtu juz był ? Był. To wbij sobie do tej łepetyny, ze PiS twój ulubieniec...dał Niemcom 80 milionów zł zeby sobie farbryke tu zbudowali i Polaków wzięli na taśmę jako tania siłę roboczą. Tak PiS pomaga polskim firmom .Rząd dopłaci do budowy fabryki silników Mercedes-Benz w Jaworze 18,7 mln euro - taką decyzję podjęło Ministerstwo Rozwoju. Umowa z koncernem Daimler została podpisana 7 grudnia.
Dodano: 10.02.2021 12:38    Przez: piotr antas
A teraz pomyśl..czy niemiecki rząd dał jakieś polskiej firmie pieniądze, zeby sobie wybudowała fabrykę na terenie Niemiec ?Ja rozumiem dać..ale w zamian za coś..np. dostęp do technologii i wykorzystanie jej w przyszłości przez Polaków..tak jak to zrobiły Chiny i dziś sami produkują takie same rzeczy pod swoja marką. A Niemcy nie dość, ze dostali za darmo pieniądze od PIS, to jeszcze dostaną tania siłę roboczą za 500 euro miesięcznie. A tak jakby mieli fabrykę u siebie i Polacy by tam pojechali pracować ,to musieliby zapłacić im 2000 euro miesięcznie . BRAWO MERCEDES! Tak sie robi interesy z Pisem !!!
Dodano: 10.02.2021 12:51    Przez: piotr antas
500 Euro to mniej niż minimalna krajowa. Wymyśl lepszy kit. Zasadniczo potrzeba aby polski kapitał miał miał 80% banków, 50% mediów i handlu jest normlanym zjawiskiem budowy polskiego kapitału prywatnego. Zostawiającym zysk i szanse na inwestycje tych podmiotów w badania i rozwój TUTAJ a nie w kraju właściciela. Podział pracy międzynarodowy nie jest tu żadnym problemem. Szczególnie, że większość Polaków woli pracować w stabilnym przemysle i firmie Mercedes za pensję bardziej 1000 Euro niż jak piszesz 500 Euro (poniżej minimalnej). Dziś Polskę napędza eksport przemysłowy w w czasie Covid nie spada. Polak woli (i słusznie) produkcję aut Mercedesa niż np: pracę w zielonym przemyśle jak turystyka u Polaka. Jeśli do Mercedesa dopłaciliśmy 80 mln zł to był ZŁOTY DEAL. Za rondo na Warszawskiej daliśmy 56 mln zł a jak oddziałuje na miasto to rondo a jak mogła by fabryka Mercedes? Pomyśl.
Dodano: 10.02.2021 13:59    Przez: Marcin Swoinski
Płaca minimalna netto (na rękę) w 2020 roku wyniesie około 1920,62 zł. - To nawet mniej niz 500 euro. A fabryka juz działa od 2 lat. Dobry kit ? To zadzwoń do nich i powiedz ,ze chcesz 1000 euro miesięcznie na taśmie w Polsce ,to cię wyśmieją .
Dodano: 10.02.2021 14:21    Przez: piotr antas
Marcinku...i po co manipulujesz z nazwą...ze za rondo daliśmy 56milionów...tam jest cała infrastruktura łącznie z wiaduktem nowym a rondo wkomponowuje się w cały projekt. a nie ze za samo rondo tyle zapłaciło miasto. Czy to było potrzebne miastu ? Raczej nie....mozna by wydać na bardziej potrzebne sprawy...np.obwodnice miasta konina pólnoc-południe.
Dodano: 10.02.2021 14:25    Przez: piotr antas
Jeśli do Mercedesa dopłaciliśmy 80 mln zł to był ZŁOTY DEAL...hahaha. Słuchaj,mam zamiar cos otworzyć,dopłacisz mi do biznesu ? Duzo nie chcę tak z 50k wystarczy.. gwarantuje ,ze zatrudnię kogoś z twojej rodziny za to. Płacę minimalną co 30stego przelewem. Czekam na kontakt.
Dodano: 10.02.2021 14:28    Przez: piotr antas
Cuban White brakowało mi Ciebie na tym POrtalu, pozdrawiam Cię serdecznie.
Dodano: 10.02.2021 12:21    Przez: Człowiek
Ja tez pozdrawiam wszystkich wolnych ludzi tuska
Dodano: 10.02.2021 12:45    Przez: Cuban White
A ja pozdrawiam wszystkich wolnych ludzi ... a tych Wierzących w PO i PiS od 20 lat ,ze cos sie zmieni w tym kraju dzięki tym partiom...to nie pozdrawiam. Tylko zyczę więcej rozumu.
Dodano: 10.02.2021 13:22    Przez: piotr antas
Pozdrawiam równiez emerytów z sejmu ..czyli emerytura plus uposazenie poselskie Na koniec tej kadencji, czyli w roku 2020, aż 51 ze 131 posłanek będzie miało 60 lat lub więcej, a 69 z 329 posłów będzie w wieku 65 lat lub starszym. Oni na pewno wiedzą jak rządzić i znają się na nowych technologiach. Takze jestem spokojny o losy tego kraju.
Dodano: 10.02.2021 13:30    Przez: piotr antas
Pozdrawiam radio zet
Dodano: 11.02.2021 08:24    Przez: Cuban White
Gdzie są politycy i sympatycy PiS-u w Koninie, którzy by stali w obronie polskich mediów takich jak TVP ?
Dodano: 10.02.2021 12:22    Przez: Człowiek
Zmieni się władza, wstawi do TVP swoich ludzi, to wciąż będzie to polskie medium, czy już niepolskie?!
Dodano: 10.02.2021 16:15    Przez: Jakub Wawrzecki
Polskie ale finansowane pod dojcze
Dodano: 10.02.2021 17:21    Przez: Cuban White
Każdy uczciwie pracujący człowiek musi płacić podatki, tylko nie anty-polskie zagraniczne media, co jest grane ?
Dodano: 10.02.2021 12:23    Przez: Człowiek
Wolne media mowia o braku wolnosci w mediach. Ciekawe jak jest z wolnoscia w deutchland
Dodano: 10.02.2021 12:44    Przez: Cuban White
Gdyby Niemiec tutaj rządził to byłby porządek. Polacy to krętacze, złodzieje od tych w rządzie do najniższych. W Niemczech jeśli ktoś na stanowisku ukradnie, przywłaszczy pieniądze to jest donos od najlepszego przyjaciela. Taka osoba jest degradowana, odbierany jest majątek całej jego rodzinie i są pozbawieni praw publicznych. Wystarczy zobaczyć na mapę jakie firmy mają Niemcy a jakie Polacy. To Ci na górze którzy dostali się do władzy sprzedali wszystko. A teraz? Teraz to jest państwo tylko na papierze. Jesteście niewolnikami Niemiec i dobrze wam tak. Pierwszy kanclerz Niemiec Bismarck powiedział: Po co walczyć z polakami? Dajcie im rządzić a wykończą się sami.😂😂😂 Wykończyliście się sami. Pis dołożył swoją cegiełkę w postaci pożyczki tylko w tym roku na 500 mld zł. Nie jesteście nawet odsetek spłacić. Łączny dług to 1,3 biliardow zł.😂
Dodano: 10.02.2021 18:47    Przez: Saturn1985
Piękne podsumowanie. Złodzieje ,krętaczei durnie ekonomiczni... co masz na powyzszym przykladzie z fabryka mercedesa. A te głupki jeszcze się cieszą ,ze robota na taśmie będzie i minusują.
Dodano: 10.02.2021 18:54    Przez: piotr antas
Czy My Polacy mamy jakąś telewizję, radio czy gazetę w Niemczech, bo oni u nas mają 90% swoich gazet, czy to jest normalne ? Za reklamy zamieszczane w ich gazetach otrzymują grube miliony, a podatku od tych pieniędzy z reklam nie odprowadzają, czy to jest normalne ?
Dodano: 10.02.2021 13:07    Przez: Człowiek
Państwo Polskie od tych gazet ,telewizji ,pobiera koncesję , to tak jak byś sprzedał auto taksówkarzowi i chciał byś podatek od jego zarobionych pieniędzy włącz myślenie bo nie o to tu chodzi .
Dodano: 10.02.2021 15:18    Przez: J23
Nieuczciwe, wręcz bandyckie jest, że PiS żąda dodatkowego haraczu od mediów, nie będących pod kontrolą PiS.
Dodano: 10.02.2021 16:16    Przez: Jakub Wawrzecki
1 z 3
123>>