Dzisiaj jest wtorek 11 maja 2021, imieniny: Igi, Miry, Lwa WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17007) SPORT FORUM FIRMY (5594) PRACA (71) KINA IMPREZY WIDEO

19 / 16oC
21 / 13oC
17 / 12oC

Show Kopińskiej w rezerwach. Medyk II zdeklasował ... (0)Finderowa piątka w Wąsoszach. Biegali dla Osady Ja ... (1)

Jedno słowo: duma! Jak żegnać się z Halowym Pucharem Polski - to tylko w takim stylu!

Dodano: 11.02.2021 00:01

Grali jak równy z równym, choć na co dzień dzielą ich aż dwie klasy rozgrywkowe. KKF Automobile Torino Konin przegrał w 1/16 finału Halowego Pucharu Polski z występującym na co dzień w Futsal Ekstraklasie AZS UW Darkomp Wilanów 3:5.

To był historyczny mecz – po raz pierwszy do Konina przyjechał zespół grający na co dzień w Futsal Ekstraklasie. AZS UW Darkomp Wilanów był przeciwnikiem KKF Automobile Torino Konin w 1/16 Halowego Pucharu Polski. Choć oba zespoły na co dzień dzielą aż dwie klasy rozgrywkowej, w środę tej różnicy absolutnie nie było widać.

Koninianie wyszli na mecz bardzo zmotywowani i bardzo skoncentrowani. Przede wszystkim w defensywie – skutecznie zamykali pole gry rywalom, a sami stwarzali sobie sytuacje pod bramką warszawiaków. Brakowało trochę szczęścia, piłka niemiłosiernie obijała słupki bramki AZS UW. W dwunastej minucie wpadła do siatki, ale konińskiej – na listę strzelców wpisał się Denys Lifanow. Do przerwy gospodarze przegrywali 0:1.

To wciąż był bardzo dobry wynik. Zaraz po zmianie stron warszawiacy jednak podwyższyli. Gola strzelił Tomasz Żebrowski i było 0:2. Wydawało się, że w starciu z drużyną z Ekstraklasy to będzie strata już nie do odrobienia. Tymczasem KKF Automobile Torino postanowił rywali zszokować. W przeciągu zaledwie czterech minut koninianie nie tylko odrobili straty, ale sami wyszli na prowadzenie.

Przy pierwszej bramce los oddał gospodarzom nieco szczęścia, które im wcześniej zabrał. Piłka po uderzeniu z rzutu wolnego odbiła się jeszcze od Mateusza Mrozińskiego i wpadła do siatki AZS UW. Chwilę później dogranie w pole karne genialnie wykorzystał Przemysław Skibiszewski, a w 27. minucie na 3:2 trafił Damian Markiewicz

Prowadzenie KKF Automobile Torino utrzymał przez cztery minuty, gdy do siatki gospodarzy ponownie trafił Tomasz Żebrowski. Wynik jednak wciąż był sprawą otwartą. W 36. minucie błąd popełnił jednak Łukasz Łajdecki, umieszczając piłkę we własnej siatce i AZS UW Darkomp Wilanów wyszedł na prowadzenie.

To jednak wciąż nie rozstrzygało meczu. Stało się to chwilę później. W 38. minucie sędzia podyktował bardzo kontrowersyjny faul Artura Brzuśkiewicza. Koninianie byli wściekli – było to bowiem ich szóste przewinienie w drugiej połowie. Na dodatek z powodu dyskusji boisko z czerwoną kartką opuścił Damian Markiewicz, a to oznaczało grę w osłabieniu. Podyktowany za szósty faul rzut karny obronił co prawda Michał Jankowski, ale szanse gospodarzy znacznie spadły.

W końcówce KKF Automobile Torino próbował jeszcze gry bez bramkarza, ale dało to jedynie piątą bramkę warszawiakom. Koninianie przegrali ostatecznie 3:5 i odpadli z Halowego Pucharu Polski. Zrobili to jednak w bardzo dobrym stylu – po wyrównanym meczu i pięknej walce ze znacznie wyżej notowanym rywalem.

Mecz na pewno dostarczył wiele emocji. Dla nas to duże przeżycie zmierzyć się z tak doświadczoną drużyną na parkiecie – mówił po spotkaniu trener KKF Przemysław Skibiszewski. – Drużyna na pewno futsalowo lepsza, lepiej zorganizowana, lepiej operowali piłką. My nadrabialiśmy zaangażowaniem, ambicją, siłą. Stworzyliśmy sobie też dużo fajnych sytuacji, ale zespołowo rywale byli lepsi. Jest lekki niedosyt, bo prowadziliśmy już w tym spotkaniu. Mimo wszystko jestem bardzo zadowolony z naszej postawy.

Konińscy futsaliści cały czas jednak rywalizują w II lidze. Najbliższe spotkanie już w najbliższą sobotę, KKF Automobile Torino podejmie Tarnovię Tarnowo Podgórne.

KKF Automobile Torino Konin – AZS UW Darkomp Wilanów 3:5 (23' Mateusz Mroziński, 26' Przemysław Skibiszewski, 27' Damian Markiewicz – 12' Denys Lifanow, 21', 32' Tomasz Żebrowski, 40' Bartosz Przyborek)

KKF Automobile Torino Konin: Michał Jankowski – Artur Brzuśkiewicz, Krystian Andrzejczak, Mateusz Zaborski, Przemysław Skibiszewski, Łukasz Pietrzak, Krystian Robak, Mateusz Mroziński, Nikodem Lipiński, Damian Markiewicz, Łukasz Łajdecki.