Dzisiaj jest wtorek 18 maja 2021, imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17067) SPORT FORUM FIRMY (5594) PRACA (74) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
11 / 9oC
Jutropogoda
15 / 7oC
Pojutrzepogoda
16 / 7oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
W licheńskim muzeum pamiątki związane z bitwą o Mo ... (6)Bieg Milowego Słupa znów przełożony. Nowy termin – ... (0)

Konin. Chcą uporządkować reklamy w mieście. Trwają konsultacje

Dodano: 14.02.2021 09:01
Źródło: LM.pl

Ponad 10 tysięcy nośników reklamowych znajduje się w Koninie. Miasto chce wprowadzić uchwałę krajobrazową, ale zanim to się stanie, ruszyły konsultacje społeczne.

Uchwała krajobrazowa ma wprowadzić jednolite standardy, które pozwolą poprawić estetykę miasta i uporządkować przestrzeń. Inwentaryzacja reklam w Koninie trwała kilka miesięcy. Okazało się, że jest ich 10 tysięcy.

- Każdy (nośnik reklamowy – od red.) mamy zlokalizowany i każdemu zrobiliśmy zdjęcie. Mamy więc pełną wiedzę, z jakim problemem mamy do czynienia – informuje Paweł Adamów, zastępca prezydenta Konina.

Kolejnym krokiem są konsultacje społeczne, które rozpoczęły 8 lutego i potrwają do 15 marca. Propozycje do projektu uchwały można składać w formie elektronicznej poprzez wypełnienie ankiety. Jest ona dostępna na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Koninie.

  • Konin. Chcą uporządkować reklamy w mieście. Trwają konsultacje

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Chodzi tylko i wyłącznie o wprowadzenie OPŁATY REKLAMOWEJ $$$. Najpierw wprowadzą uchwałę krajobrazową, a później taryfikator opłat. Mam kilka pytań do magistratu -1) skoro większość złych bilbordów jest w pasie drogowym dlaczego Pan PAJĄK (ZDM) nie pobierał opłaty za zajęcie pasa drogowego przez tyle lat - ile Konin stracił $$$ ?2) Ile nielegalnych reklam usunęła kierownik OLCZAK (lub inni pracownicy nadzoru) gdy pracowała w nadzorze budowlanym (część MPZP do czasu wprowadzenia ustawy miało takie zapisy)3) Ile nielegalnych reklam widziała kierownik Olczak jadąc do pracy z Żychlina do Konina pracując w nadzorze budowlanym ? I dlaczego nie wszczynała wtedy postępowań?4) Dlaczego wydział architektury we wszystkich wcześniejszych MPZP nie wprowadzał zapisów wobec reklam?
Dodano: 14.02.2021 12:57    Przez: Eryk21
To nie pierwszyzna, że urzędnicy czegoś nie widzą w Koninie! Było tak, że przez 3 lata nie widzieli 40 ha kukurydzy na terenach inwestycyjnych. Kontrolę terenów prowadzili w lutym, a kukurydzę się sieje w maju. Ci pracusie w magistracie pracują do dzisiaj! Nie ma dziwoty, że urzędnicy nie widzieli reklam w pasach drogowych miasta, bo przecież za biurka nic nie widać! Urzędnik musi mieć latem chłodno, a zimą ciepło, gdyż inaczej nie opuści urzędniczej gawry.
Dodano: 14.02.2021 18:20    Przez: Felek Stankiewicz
avatar Najważniejsze aby bilbord Posła Nowaka był nie tknięty i stał na swoim miejscu. Gdy ktoś przed wyborami napisał sprayem wyraz " zdrajca", to uruchomiono monitoring w mieście, postawiono prokuratura na nogi, nawet policja nie umorzyła postępowania aby szybko odnaleźć sprawcę. Więc gdyby się nie daj Boże, że tamten "nośnik reklamy" nie spełnia wymogów, to autor pomysłu może mieć ciepło.
Dodano: 15.02.2021 07:33    Przez: Stary Ch...j
avatar Jednolite standardy..... Czyli co, na wszystkich nośnikach będzie teraz Poseł Nowak??????
Dodano: 15.02.2021 07:36    Przez: Stary Ch...j

KOMENTARZE

avatar Spieszmy się zadawać pytania i mówić o aKOlitach Szanownego Pana Prezydenta, bo cenzura prewencyjna POzostawi tylko klakierów. LM musi dbać o dobry nastrój rządzących Koninem, a to przełoży się na sukces finansowy czujnych redaktorów. Reklamy z ulic trafią do mediów papierowych i internetowych, Niby intencją był POrządek, a cieszy tych, co POwinno.
Dodano: 14.02.2021 09:39    Przez: Józef Bąk
avatar To jest sPOsób na bezrobocie w Koninie. Ile miejsc pracy zniknie?
Dodano: 14.02.2021 09:43    Przez: Józef Bąk
Ta sprawa dotyczy całej Polski, która jest zasyfiona postawionymi byle jak "reklamami" A już szczytem syfu są ciągi stojaków reklamowych na Chorzniu lub na Przemysłowej. Przede wszystkim trzeba rozróżnić dwie sprawy. Miejscem reklamy są media, np. TV, prasa, wydawnictwa okazjonalne, itp. Nie ulica i przestrzeń publiczna. W przestrzeni publicznej powinno być tylko miejsce na drogowskazy lub plafony informacyjne. I to na jasno określonych zasadach. W Czechach, Niemczech już dawno ten temat załatwiony. No, ale o czym my mówimy, jeśli nie potrafimy zorganizować skupu butelek, co jest normą w cywilizowanych krajach :)
Dodano: 16.02.2021 10:52    Przez: Tomaszek55
Ja proponuję więcej bilbordów z Panem POsłem Tomaszem Nowakiem z PO, ale z pełnym uśmiechem, kiedy POkazuje swoje zęby ?
Dodano: 14.02.2021 11:32    Przez: Człowiek
Dlaczego nie ma bilbordów z Panem Prezydentem i jego zastępcami przy drogach wjazdowych do Konina, przecież te wizerunki przyciągnęłyby inwestorów a tym samym powiększyłby się ilość miejsc pracy ?
Dodano: 14.02.2021 12:16    Przez: Człowiek
Nazwa Konin brzmiałaby dumnie, gdyby Koninem rządzili ludzie z PiS-u.
Dodano: 14.02.2021 12:18    Przez: Człowiek
Chodzi tylko i wyłącznie o wprowadzenie OPŁATY REKLAMOWEJ $$$. Najpierw wprowadzą uchwałę krajobrazową, a później taryfikator opłat. Mam kilka pytań do magistratu -1) skoro większość złych bilbordów jest w pasie drogowym dlaczego Pan PAJĄK (ZDM) nie pobierał opłaty za zajęcie pasa drogowego przez tyle lat - ile Konin stracił $$$ ?2) Ile nielegalnych reklam usunęła kierownik OLCZAK (lub inni pracownicy nadzoru) gdy pracowała w nadzorze budowlanym (część MPZP do czasu wprowadzenia ustawy miało takie zapisy)3) Ile nielegalnych reklam widziała kierownik Olczak jadąc do pracy z Żychlina do Konina pracując w nadzorze budowlanym ? I dlaczego nie wszczynała wtedy postępowań?4) Dlaczego wydział architektury we wszystkich wcześniejszych MPZP nie wprowadzał zapisów wobec reklam?
Dodano: 14.02.2021 12:57    Przez: Eryk21
To nie pierwszyzna, że urzędnicy czegoś nie widzą w Koninie! Było tak, że przez 3 lata nie widzieli 40 ha kukurydzy na terenach inwestycyjnych. Kontrolę terenów prowadzili w lutym, a kukurydzę się sieje w maju. Ci pracusie w magistracie pracują do dzisiaj! Nie ma dziwoty, że urzędnicy nie widzieli reklam w pasach drogowych miasta, bo przecież za biurka nic nie widać! Urzędnik musi mieć latem chłodno, a zimą ciepło, gdyż inaczej nie opuści urzędniczej gawry.
Dodano: 14.02.2021 18:20    Przez: Felek Stankiewicz
Gdzie jest Pulsar i ten drugi antas czy jak mu tam, czyżby ich sumienie ruszyło i poszli się księdzu wyspowiadać na ucho ? Tylko na które ucho ? A w ramach pokuty 20-cia "zdrowasiek" ?
Dodano: 14.02.2021 16:57    Przez: Człowiek
Pulsar i antas idą razem w parze ? Jak Biedroń i Śmiszek ? A może oni są stałymi uczestnikami w marszach kobiet ?
Dodano: 14.02.2021 16:59    Przez: Człowiek
avatar W marszu chłopiec idzie tylko chłopiec i krzyczy przez megafon, że nie będzie rodzić
Dodano: 15.02.2021 07:34    Przez: Stary Ch...j
avatar Najważniejsze aby bilbord Posła Nowaka był nie tknięty i stał na swoim miejscu. Gdy ktoś przed wyborami napisał sprayem wyraz " zdrajca", to uruchomiono monitoring w mieście, postawiono prokuratura na nogi, nawet policja nie umorzyła postępowania aby szybko odnaleźć sprawcę. Więc gdyby się nie daj Boże, że tamten "nośnik reklamy" nie spełnia wymogów, to autor pomysłu może mieć ciepło.
Dodano: 15.02.2021 07:33    Przez: Stary Ch...j
avatar Jednolite standardy..... Czyli co, na wszystkich nośnikach będzie teraz Poseł Nowak??????
Dodano: 15.02.2021 07:36    Przez: Stary Ch...j
avatar WOLNOŚĆ Słowa, WOLNOŚĆ reklamy!!!!!!!
Dodano: 15.02.2021 11:20    Przez: Stary Ch...j