Dzisiaj jest czwartek 5 sierpnia 2021, imieniny: Marii, Oswalda, Stanisławy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (15228) SPORT FORUM FIRMY (5615) PRACA (71) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
18 / 17oC
Jutropogoda
21 / 13oC
Pojutrzepogoda
24 / 19oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Od osiemnastki zaczęła się przygoda z Kingiem. Ksi ...Koło. Symbol wyświetlany przez 63 dni, tyle ile tr ... (1)

Fotografie Ryszarda Fórmanka na przystankach i w autobusach

Dodano: 15.02.2021 11:36

Od 19 lutego do 19 marca na przystankach i w autobusach w Koninie pojawią się niezwykłe fotografie Ryszarda Fórmanka.

To kolejna odsłona projektu realizowanego wspólnie przez Centrum Kultury i Sztuki oraz Miasto Konin. Wystawa jest jednocześnie zapowiedzią albumu fotografii „Ryszard Fórmanek. Fotoreporter nieoczywisty”. Premierę książki współfinansowanej przez Miasto Konin zaplanowano w połowie marca.

Prace artystów związanych z Koninem w ramach projektu „Sztuka nas sztuka” prezentowane są jako wielkoformatowe wydruki na przystankach. Stanowią rodzaj swoistej galerii sztuki, do której każdy mieszkaniec ma nieograniczony dostęp. Do tej pory można było zobaczyć prace m.in. Tadeusza Topolskiego, Andrzeja Tomaszewskiego, rodziny Drzewieckich, Tomasza Olszewskiego czy Adama Widełki.

Ryszard Fórmanek był fotoreporterem w najlepszych czasach fotografii analogowej. Publikował w prasie, kiedy fotoreportaż był jeszcze odrębnym gatunkiem dziennikarskim. Fotografował 55 lat, a jego archiwum liczy 160 tysięcy klatek. Zdobywał nagrody przyznawane przez prestiżowe agencje prasowe i fotograficzne w Polsce. Miał kilkadziesiąt indywidualnych wystaw.

RYSZARD FÓRMANEK (1940). Fotograf, fotoreporter, instruktor fotografii, instruktor filmu. Autor fotoreportaży prasowych i kilkudziesięciu autorskich wystaw. Zawodnik koszykówki. Koninianin z wyboru.  Dokumentował istotne wydarzenia, wizyty i postacie sceny politycznej, estrady czy Kościoła katolickiego na obszarze całego województwa konińskiego. Jego archiwum liczy dziś ponad 160 tysięcy kadrów.

Fórmanek jest laureatem prestiżowych konkursów krajowych poświęconych fotografii. Zdobywcą nagród przyznawanych przez Polską Agencję Prasową i Centralną Agencję Fotograficzną. Członkiem Klubu Fotografii Prasowej Stowarzyszenia Dziennikarzy RP i prezesem FOTO-KLUBU.

Fotografie można zobaczyć na następujących przystankach:

1. Wał Tarejwy - Kościelna (obok parkingu przy ulicy Kościelnej)

2. Szpitalna - Rondo (obok ronda przy nowym kościele)

3. Leszczynowa/Wilków

4. Spółdzielców (Chorzeń na górce, w pobliżu ronda, skrzyżowania ulic Spółdzielców i Poznańskiej)

5. Dworcowa (obok Banku PKO BP)

6. Aleje 1 Maja (obok Zespołu Szkół im. M. Kopernika)

7. Wyszyńskiego (w pobliżu ulicy Budowlanych - po drugiej stronie)

8. Chopina - Szeligowskiego (w pobliżu ronda przy Galerii nad Jeziorem, na ul. Chopina)

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:sztuka nas szuka,   Ryszard Fórmanek,   fotografie,  DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.