Dzisiaj jest sobota 6 marca 2021, imieniny: Jordana, Róży, Kolety WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18057) SPORT FORUM FIRMY (5587) PRACA (63) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
4 / 1oC
Jutropogoda
2 / -2oC
Pojutrzepogoda
2 / -3oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Koronawirus. Obowiązujące obostrzenia przedłużone ... (1)Koło. Straż Miejska zmienia siedzibę.Do dyspozycji ... (0)

Konin. Klub Wolontariatu w SP 15 działa prężnie mimo pandemii

Dodano: 21.02.2021 10:46
Źródło: LM.pl

Lubią pomagać i motywują do tego rówieśników. Szkolny Klub Wolontariatu w konińskiej Szkole Podstawowej nr 15, działa również w pandemii.

Klub liczy 22 osoby, ale ich akcje są znane wszystkim uczniom SP15. Wolontariusze biorą udział w zbiórkach na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, uczestniczą w zbiórkach żywności organizowanych przez Bank Żywności w Koninie, a teraz zbierają karmę dla bezdomnych zwierząt przebywających w schronisku.

- Pracujemy zdalnie, ale odnoszę wrażenie, że działań jest jeszcze więcej niż kiedy działaliśmy stacjonarnie – mówi Małgorzata Wróblewska – Jankowiak, opiekun Szkolnego Klubu Wolontariatu SP15.

Młodzież w trudnym czasie epidemii koronawirusa, przeprowadziła online m.in. Dzień Tolerancji i Dzień Życzliwości, podczas których rozmawiano o tym jak być dla siebie miłym, przygotowywano plakaty i gry multimedialne. Przed Bożym Narodzeniem, wolontariusze zrobili kartki z życzeniami, które wrzucali do skrzynek mieszkańców bloków sąsiadujących ze szkołą. Uczniowie SP15 przeprowadzili też akcję „niewidzialna ręka“.

- Pytaliśmy kogoś jak można mu pomóc, wyręczyć starsze osoby z obowiązków. Zachęcaliśmy starsze i młodsze klasy do posprzątania, wyrzucenia śmieci, czy zrobienia zakupów. To były dobre uczynki, przy których zostawialiśmy niewidzialną rękę – mówi Maja Sulkowska.

Dla wolontariuszy ze Szkolnego Koła, czyjś uśmiech jest tym, co napędza ich do dalszego pomagania.

- Dobry wolontariusz powinien charakteryzować się bezinteresownością. Pomagając mam poczucie satysfakcji, że robię coś dobrego – mówi Wiktoria. - Wielu z nas dołączyło do Klubu w czasie pandemii. Tutaj możemy zrobić coś dla innych, ale też odstresować się. Bardzo nas to napędza – dodaje.

Podobnego zdania jest Stanisław Wojciechowski, który nie wyobraża sobie nie pomagać.

- Te akcje motywują mnie do działania. W Klubie fajne jest to, że możemy coś zainicjować, a później to realizować. Są tacy, którzy chcieliby gdzieś działać, robić coś dobrego, ale nie mają odwagi. Staram się z nimi rozmawiać i zachęcać do działania – mówi Stanisław.

Ideę wolontariatu szerzy też Agata, która od kilku lat jest również harcerką.

- Zgłoszenie się do Szkolnego Klubu Wolontariatu to była dla mnie formalność. Tutaj jest możliwość realizacji różnych projektów i to mnie rozwija – mówi Agata.

Ze swoich uczniów dumna jest dyrektor szkoły – Alicja Bąk, która podkreśla, że działania wolontariuszy mimo trwającej od blisko roku epidemii, to lek na jej serce. Ma również nadzieję, że niebawem uczniowie wrócą do szkoły i będą mogli działać jeszcze prężniej niż do tej pory.

fot. SP15

  • Konin. Szkolny Klub Wolontariatu SP15 działa prężnie mimo pandemii
  • Konin. Szkolny Klub Wolontariatu SP15 działa prężnie mimo pandemii
  • Konin. Szkolny Klub Wolontariatu SP15 działa prężnie mimo pandemii
  • Konin. Szkolny Klub Wolontariatu SP15 działa prężnie mimo pandemii

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.