Dzisiaj jest poniedziałek 21 czerwca 2021, imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16463) SPORT FORUM FIRMY (5606) PRACA (72) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
28 / 20oC
Jutropogoda
27 / 17oC
Pojutrzepogoda
26 / 16oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin Cup 2021. Potrójna wygrana Agaty Dahlke-Burd ... (0)Akademia Przedsiębiorczości w I LO. Otworzą sklep ... (0)

Patrole strażników leśnych i łowieckich. Rusza akcja „Wieniec“

Dodano: 22.02.2021 16:15
Źródło: LM.pl

Jutro w całym kraju, również w Nadleśnictwie Konin rusza akcja „Wieniec“. Leśnicy wspólnie ze strażą łowiecką i policją, będą patrolować okolice, skąd pochodzą doniesienia o nieetycznym zachowaniu zbieraczy poroży.

Wszystko przez tragedię, jaka rozegrała się w okolicach Ińska w województwie zachodniopomorskim. Ponad 30 wypłoszonych jeleni, weszło na zamarznięte jezioro. Pod zwierzętami zarwał się lód. Mimo pomocy, 18 jeleni utonęło.

- To niedopuszczalne, by zwierzęta padały ofiarą zachłanności – mówi Andrzej Konieczny, dyrektor generalny Lasów Państwowych. - Ten przypadek skłonił nas do przyjrzenia się problemowi – dodaje.

Akcja ma charakter ogólnopolski i weźmie w niej udział około 1000 strażników leśnych. Również w Nadleśnictwie Konin od 23 lutego, prowadzone będą działania kontrolno-prewencyjne, które mają zapobiegać nieetycznemu pozyskiwaniu zrzutów.

- Zrzutami nazywamy poroże zrzucane co roku przez zwierzęta jeleniowate – sarny, łosie i jelenie. Te ostatnie pozbywają się poroża właśnie na przełomie lutego i marca. To gratka dla poszukiwaczy. Wielu zbiera je do własnych kolekcji, niektórzy na sprzedaż. Cena zaczyna się od kilkudziesięciu złotych za kilogram, a za największe okazy płaci się dwu-, trzykrotnie więcej. Z poroży wytwarza się oryginalne przedmioty użytkowe i galanterię – informuje Grzegorz Bąk, rzecznik Nadleśnictwa Konin.

Poszukiwanie zrzutów, jak podkreślają leśnicy, nie narusza obowiązujących w lasach zasad, ale nie wolno tropić i płoszyć zwierząt. Zbiór zrzutów jest legalny, o ile znaleziono je na terenie lasu gospodarczego, a nie w parku narodowym czy rezerwacie przyrody. Poszukiwacze nie powinni także naruszać zakazów wstępu obowiązujących w lasach m.in. nie powinni zapuszczać się w młodniki do 4 m wysokości.

fot. Nadleśnictwo Konin

  • Patrole strażników leśnych i łowieckich. Rusza akcja „Wieniec“

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Szkoda, że nie ma strażników leśnych, kiedy są wycinane drzewa w Nadleśnictwie Konin.
Dodano: 22.02.2021 18:09    Przez: Eugeniusz

KOMENTARZE

Szkoda, że nie ma strażników leśnych, kiedy są wycinane drzewa w Nadleśnictwie Konin.
Dodano: 22.02.2021 18:09    Przez: Eugeniusz
Spoko, PiSiory wycinajli Puszczę, drewno sprzedawali za kupę kasy (a podobno kornik) i mieli wszystkich w d... ekologów i protestujących. Dobrze, że chociaż taka akcja ma miejsce bo. Pamiętacie jak minister środowiska z PiS (Pan Szyszko) urządzał polowania? Też się niczym nie przejmował...
Dodano: 23.02.2021 13:29    Przez: Ropuch
avatar Jakiś bogol czy prominent może sobie strzelać w lasach, gdy chce się zabawić, ale zbierać porzucone poroża to już Wielka kontrola...
Dodano: 23.02.2021 06:38    Przez: Stary Ch...j
Co nic o bogu i szczepionkach ?Ach zapomniałem .Wstydzisz się trollu już nicku ''Człowiek " bo zostałeś rozszyfrowany i zawstydzony publicznie .Ty aktualnie ''Stary Ch...j" możesz co najwyżej u tych bogoli jako naganka robić.
Dodano: 23.02.2021 14:43    Przez: Kaczafi
avatar Kaczafi a Ty dziś nie zwis??
Dodano: 24.02.2021 00:04    Przez: Stary Ch...j
avatar Akurat sprawa nauczania Świadka Jechowy to już nie do mnie
Dodano: 24.02.2021 00:06    Przez: Stary Ch...j
ludzie są beznadziejni, w lasach pełno śmieci, porzucone zwierzęta, polowania lub kłusownictwo, zabijanie ale pieniędzy czy rozrywki. Nikt mi nie powie, że normalni ludzie się tak zachowują.
Dodano: 23.02.2021 13:25    Przez: Ropuch

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.