Dzisiaj jest sobota 6 marca 2021, imieniny: Jordana, Róży, Kolety WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18015) SPORT FORUM FIRMY (5587) PRACA (63) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
4 / 1oC
Jutropogoda
2 / -2oC
Pojutrzepogoda
2 / -3oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Koronawirus. Obowiązujące obostrzenia przedłużone ... (1)Koło. Straż Miejska zmienia siedzibę.Do dyspozycji ... (0)

Rzgów. Pomimo pandemii gmina wciąż realizuje inwestycje

Materiał promocyjny

Dodano: 23.02.2021 15:33

Pandemia koronawirusa mocno uderzyła w budżety samorządów. Mimo tego gmina Rzgów zrealizowała pakiet inwestycji w 2020 roku, a kolejne zaplanowane są na 2021 rok.

Rok 2020 bez wątpienia był wyjątkowy. Zdominowany przez koronawirusa, w znacznym stopniu minął pod znakiem pandemii, która postawiła nie tylko gminę Rzgów, ale cały świat w obliczu nowej, nieznanej sytuacji i na nowo zdefiniowała rzeczywistość oraz sposób naszego funkcjonowania. Trudności związane z panującą pandemią nie wpłynęły na szczęście na tempo inwestycji i prowadzonych w gminie modernizacji. Na poziomie lat ubiegłych były finansowane inicjatywy kulturalne, sportowe, bezpieczeństwo i ochrona środowiska.

Nowe i odremontowane drogi

Z głównych zadań drogowych zrealizowanych w 2020 roku należy wymienić: oddanie do użytku ciągu pieszo – rowerowego na trasie Osiecza Pierwsza – Sławsk, przebudowa drogi gminnej w Błonicach, Babi, przebudowa dróg wewnętrznych w ramach funduszu sołeckiego. Dokończono budowę kanalizacji sanitarnej w Sławsku ul. Kasztanowa i w Modle ul. Olchowa.

W ramach współpracy z powiatem konińskim, gmina Rzgów współfinansowała zadanie polegające na przebudowie drogi powiatowej w miejscowości Bożatki na odcinku od rozjazdu w kierunku Grabienic do granicy z powiatem słupeckim. Gmina Rzgów dofinansowała również przygotowanie dokumentacji na przebudowę drogi powiatowej na odcinku Posoka – Świątniki.

Oświata dofinansowania

Mimo obaw związanych z pandemią zakończyła się realizacja zadania pod nazwą: „Kompleksowa modernizacja energetyczna budynków: Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rzgowie oraz Zespołu Szkół w Sławsku”. W ramach inwestycji wykonano min. 96 sztuk, czyli 10 kilometrów, odwiertów pod dolne źródło pomp ciepła, 5 000 m kw. docieplenia ścian, 3 631 m kW docieplenia dachów, 325 grzejników i łączna moc grzewcza z pomp ciepła 438 kW. Teraz oba budynki będą ogrzewane nowym, ekologicznym źródłem ciepła.

Wraz z początkiem roku szkolnego oddano do użytku nową bieżnię lekkoatletyczną przy Szkole Podstawowej w Rzgowie. Bieżnia wyposażona jest w pięć torów o nawierzchni poliuretanowej. Jest to pierwsza tego typu bieżnia wybudowana na terenie gminy Rzgów.

Aby umożliwić najbardziej potrzebującym uczniom naukę zdalną, pozyskano dofinansowanie na zakup 52 komputerów. Realizowany był projekt "Akademia kompetencji cyfrowych dla mieszkańców gminy Rzgów". Celem projektu było podniesienie poziomu kompetencji cyfrowych mieszkańców, niezbędnych do skutecznego korzystania z mediów cyfrowych.

następna
strona 1/2

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:inwestycje,   rzgówNAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.