Dzisiaj jest poniedziałek 19 kwietnia 2021, imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18089) SPORT FORUM FIRMY (5593) PRACA (58) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
8 / 9oC
Jutropogoda
11 / 6oC
Pojutrzepogoda
13 / 6oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
MZK Konin i pierwsze w Polsce zamówienie na autobu ... (7)Konin. Zbiórka pieniędzy na środki ochrony osobist ... (5)

Rzgów. Pomimo pandemii gmina wciąż realizuje inwestycje

Materiał promocyjny

Dodano: 23.02.2021 15:33

Kultura, rekreacja i zdrowie

W budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rzgowie powstało „Małe Kino Społecznościowe”. Kino przeznaczone jest dla 30 osób z dodatkowym miejscem dla osoby niepełnosprawnej. Wyposażone jest w profesjonalne urządzenia do emisji obrazu i dźwięku w jakości cyfrowej. Sala została wygłuszona i wyciemniona, posiada wentylację i klimatyzację.

Zakończyła się realizacja zadania pn. „Budowa placu zabaw i rekreacji” w Barłogach w ramach konkursu „Pięknieje Wielkopolska Wieś”.

Gmina Rzgów została laureatem konkursu „Samorząd promujący zdrowie”. Naszą gminę doceniono m.in. za efektywne i skuteczne działania w dziedzinie profilaktyki zdrowego stylu życia, ochrony środowiska oraz promocji aktywności fizycznej pośród mieszkańców.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Wiele działo się również w Ochotniczych Strażach Pożarnych na terenie gminy. W Osieczy został zakupiony nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy. Wykonywano modernizacje w budynkach: w Barłogach, Kowalewku, Świątnikach, Grabienicach, Witnicy, Brannie, Zastrużu.

W 2020 roku, w miejscowości Barłogi, rozpoczęła się realizacja długo oczekiwanego zadania „Odprowadzenie wody z Polderu Barłogi do rzeki Warty”. Zostanie wybudowana pompownia, której zadaniem będzie mechaniczne odprowadzanie nadmiaru wód z okolicznych gruntów rolnych. Podstawowym celem jest likwidowanie zagrożeń powodziowych pojawiających się w okresach dużych wezbrań wód w rzece Warcie.

Inwestycje również w 2021 roku

W tym roku największym realizowanym zadaniem inwestycyjnym będzie budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Osiecza Pierwsza i Osiecza Druga. Największym zadaniem drogowym będzie „Przebudowa dróg: ul. W. Szymborskiej i ul. Cz. Miłosza w Rzgowie. Wykonywana również będzie dokumentacja techniczna na budowę dróg w m. Branno i Sławsk. Budowany będzie kolejny odcinek ciągu pieszo-rowerowego Babia-Osiecza Pierwsza.

Zostanie również zakupiony nowy samochód do przewozu osób niepełnosprawnych.

W najbliższym czasie planuje się przeniesienie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej do budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rzgowie. W tym celu wykonane zostały niezbędne roboty budowlane, na które pozyskano środki unijne z programu POWER. Czynione są również starania o pozyskanie środków na budowę windy, aby umożliwić osobom niepełnosprawnym dostęp do budynku.

poprzednia
strona 2/2

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:inwestycje,   rzgówNAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.