Skocz do zawartości
Polska

Wybory 2024: Kandydaci na radnych gmin, powiatu i miasta. Zobacz, kto się zgłosił! [PEŁNE LISTY]

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościJak dbać o smartfona zimą?

Jak dbać o smartfona zimą?

Materiał promocyjny

Dodano:
Jak dbać o smartfona zimą?

Niskie temperatury, wilgotność, opady deszczu oraz śniegu nie sprzyjają smartfonom. Co może stać się z telefonem na mrozie? Jak działają baterie litowo-jonowe na mrozie? Tego dowiesz się z naszego artykułu.

Telefon na mrozie – na co jest narażony?

Kilka czynników może zakłócić optymalne działanie smartfona zimą. Sprawdź, czego warto unikać.

Zimno i wahania temperatury

Bardzo niska temperatura może realnie pogorszyć działanie smartfona. Szczególnie niebezpieczne są jej duże wahania, kiedy przykładowo wchodzisz z wychłodzonym telefonem do ciepłego pomieszczenia. Warto rozgrzać nieco smartfon w dłoniach, aby obciążenie termiczne nie było tak duże. Baterie litowo-jonowe na mrozie mają tendencję do szybszego rozładowywania się, a zachodzące w nich reakcje chemiczne są spowolnione.

Para wodna

Łatwo sobie wyobrazić, że korzystając ze smartfona na mrozie, wchodząc do domu, może pojawić się na nim para wodna. Kondensacja, czyli skraplanie się pary wodnej to zjawisko niebezpieczne dla telefonu, ponieważ może doprowadzić do zalania jego komponentów. Woda może dostać się pod wyświetlacz, obiektyw aparatu lub do wewnętrznych podzespołów telefonu.

Opady atmosferyczne

Zimą lepiej unikać korzystania ze smartfona podczas intensywnych opadów deszczu czy śniegu. Podobnie jak skraplająca się para wodna, mogą doprowadzić do zalania smartfona i uszkodzenia jego dotykowego wyświetlacza czy aparatu.


Jak dbać o smartfon na mrozie?

Zapoznaj się ze wskazówkami, które ułatwią Ci dbanie o telefon na mrozie. Sprawdź także popularne awarie, które mogą spotkać smartfony zimą oraz sposoby na bezpieczne korzystanie z telefonu na mrozie od nju mobile – https://www.njumobile.pl/artykul/jak-dbac-o-smartfon-zima .

Noś telefon w wewnętrznej kieszeni kurtki

Podstawowa zasada to przechowywanie telefonu w wewnętrznej kieszeni kurtki lub płaszcza – jest wtedy ogrzewany ciepłem Twojego ciała, co znacznie ogranicza ryzyko nadmiernego wychłodzenia sprzętu. Wewnętrzna kieszeń to znacznie lepsze miejsce na noszenie telefonu, niż torebka czy zewnętrzna kieszeń kurtki – w nich smartfon wciąż jest narażony na działanie niskich temperatur.

Miej przy sobie power bank

Pamiętaj, że baterie litowo-jonowe na mrozie nieco szybciej tracą swoją moc, a telefon może się rozładować lub całkowicie wyłączyć. Zimą warto mieć przy sobie power bank – pamiętaj tylko, aby naładować telefon po wejściu do pomieszczenia, a nie na mrozie.

Używaj słuchawek z mikrofonem

Jeśli chcesz ograniczyć działanie niskich temperatur na smartfon, możesz zaopatrzyć się w słuchawki z mikrofonem. To rozwiązanie pozwoli Ci odbierać połączenia bez konieczności wyciągania telefonu na mróz.

Wybierz materiałowe lub wodoszczelne etui

Zimą warto postawić na materiałowe lub skórzane etui, które pomoże zatrzymać nieco ciepła i ograniczyć ryzyko wychłodzenia telefonu. Wodoszczelne etui to natomiast dobra ochrona przed opadami deszczu i śniegu.

Pamiętaj także, aby nie pozostawiać smartfona na mrozie, przykładowo w samochodzie czy nieogrzewanym garażu. Długie godziny i niska temperatura mogą spowodować nieodwracalne uszkodzenia.

Czytaj więcej na temat:telefony, komunikacja, rtv, gadżety
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole