Dzisiaj jest niedziela 25 lipca 2021, imieniny: Krzysztofa, Walentyny, Jakuba WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (15676) SPORT FORUM FIRMY (5613) PRACA (77) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 21oC
Jutropogoda
24 / 20oC
Pojutrzepogoda
24 / 21oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
#RazemDlaCypisa. Charytatywny Piknik Hiphopowy w p ... (2)Dorośli żeglarze na łódkach dla dzieci. Regaty na ... (0)

Radni PiS radzą: szukać oszczędności tam, gdzie można je znaleźć

Dodano: 25.02.2021 14:33

- Przykro nam, że prezydent okazuje się likwidatorem Konina – powiedział Krystian Majewski z klubu radnych PiS w Radzie Miasta Konina, podczas posesyjnej konferencji prasowej.

Radni z klubu PiS odnieśli się do uchwały o likwidacji Zakładu Obsługi Urzędu Miejskiego w Koninie. Decyzje zapadły podczas minionej, środowej sesji.

- Jesteśmy rozczarowani tym, że zmiany w konińskiej administracji zaczyna się od wypychania sprzątaczek, które być może zostaną zatrudnione później na umowy śmieciowe lub wylądują na bezrobociu – powiedział radny Krystian Majewski. -  A rękę do tego przyłożył klub radnych lewicy, co wyborcy powinni zapamiętać i rozliczyć w następnych wyborach. Jesteśmy zdziwieni, że ludzie lewicy przyłożyli rękę do likwidacji tych miejsc pracy. Ich głos wstrzymujący był głosem za likwidacją. Prawdopodobnie wygrał interes polityczny, a koalicja okazała się ważniejsza od tożsamości lewicy, która powinna stawać w obronie ludzi pracy.

Krystian Majewski zaproponował, aby oszczędności szukać w miejskich spółkach komunlanych, chociażby poprzez zmniejszanie składów rad nadzorczych.  

- Nie sądzimy, aby likwidacja ZOUM przyniosła znaczące oszczędności dla budżetu miasta – powiedział Krystian Majewski. - Zmian nie można zaczynać od sprzątaczek, ale raczej od likwidacji spółki zarządzającej hotelem Konin. Miasto nie może prowadzić takiej działalności. Od lat nie możemy rozwiązać tego problemu. Wyliczyliśmy jakie oszczędności przyniosłaby likwidacja tej spółki i zmniejszenie rad nadzorczych do minimalnych, trzyosobowych składów. To ponad 660 tys.złotych rocznie. Tymczasem likwidacja zakładu obsługi, według prezydenta, w pierwszym roku przyniesie 300 tys. oszczędności. Jeżeli pan prezydent na poważnie myśli o oszczędnościach to powinien zacząć od zmniejszenia liczebności rad nadzorczych, a nie likwidowania pracy pań sprzątających. Nie zgadzamy się z decyzją prezydenta. I jesteśmy zaskoczeni stanowiskiem radnych lewicy, którzy zagłosowali wbrew swojej tradycji politycznej.  

 – PiS nie jest przeciw Koninowi, oszczędnościom, dobrym decyzjom – dodała radna Krystyna Leśniewska. - Mamy inny punkt widzenia na rozwiązywanie tych problemów. Nie będziemy się godzić na to, żeby jedyną metodą było zwalnianie ludzi. Jesteśmy za tym, żeby szukać oszczędności tam, gdzie można je znaleźć, a nie robić tego kosztem ludzi, kosztem mieszkańców, szczególnie teraz, w czasie pandemii, kiedy tak trudno o pracę.

  • Radni PiS radzą: szukać oszczędności tam, gdzie można je znaleźć

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:PiS Konin,   Krystina Majewski,   Krystyna Leśniewska,   likwidacja ZUOM,   ZUOM Konin,  



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

avatar Zlikwidować bezużyteczny od wielu lat KDK, który ciągnie miliony ! Trzymany tylko dlatego bo kolesiostwo, a mieszkańcy ich utrzymują. w MDKu też osoby z polecenia. W urzędzie miasta dwóch lub trzech fotografów, jeden wystarczy. MZK tam też na jakiej podstawie Kosińska dostała fuchę? Prezydentowi po co Witek Nowak? I tu mamy ładną sumkę do zaoszczędzenia. Zlikwidować imprezki urzędasów za mieszkańców podatki na których wybrane osoby się bawią.
Dodano: 25.02.2021 15:34    Przez: komornikKoninski
avatar Lewica z założenia miała dbać o los i interes robotników, ludzi pracy na całym świecie, miała bronić podstawowych praw pracowniczych
Dodano: 25.02.2021 15:17    Przez: Stary Ch...j
PO szuka oszczędności, a ja się pytam dlaczego? a właśnie dlatego, ze najpierw narobili długu 240 milionów przez 20 lat a teraz "szukają " oszczędności i na kim? na najniżej zarabiających, czy tak się tworzy oszczędności? trzeba zacząć od góry, a nie od dołu, bo góra odpowiada za długi i góra narobiła tych długów, bo chcieli więcej i więcej, chciwość, pazerność, nepotyzm i kolesiostwo, i teraz za to mają płacić sprzątaczki? proponuje konfiskatę majątku prominentnych działaczy PO...
Dodano: 25.02.2021 16:24    Przez: renesans
PO w Koninie sobie POczyna jak chce i kto im w tym przeszkodzi ?
Dodano: 25.02.2021 15:39    Przez: Obywatel
avatar Akurat o rozszerzeniu granic Konina decydują zainteresowani mieszkańcy okolicznych miejscowości i gmin, a już na pewno nie Radni Konina
Dodano: 25.02.2021 15:24    Przez: Stary Ch...j

KOMENTARZE

Super, typowe dla PiS krytykować ale alternatywy nie zaproponować. Dlatego ich wyborcy to ludzie ubodzy intelektualnie. Słyszą krzyki ale przekazu brak...
Dodano: 25.02.2021 14:48    Przez: Ropuch
avatar Lewica z założenia miała dbać o los i interes robotników, ludzi pracy na całym świecie, miała bronić podstawowych praw pracowniczych
Dodano: 25.02.2021 15:17    Przez: Stary Ch...j
System socjalistyczny w którym "każdy miał pracę" upadł w 1989 roku. Nie mnie oceniać czy słusznie czy nie ale musi Pan mieć pretensje do Solidarności, że walczyła z tzw. komuną a nie do Korytkowskiego, który po prostu racjonalizuje zatrudnienia. Proszę poczytać relacje z sesji. Żadne miasto w Wielkopolsce nie utrzymuje już tego typu zakładów... pozdrawiam
Dodano: 25.02.2021 15:22    Przez: Jan Kowalski
Tak jak PiS potrafi wsadzać swoich na intratne posadki tak PSL, SLD, PO i wszystkie inne partie razem wzięte nie potrafiły.
Dodano: 25.02.2021 15:25    Przez: Jan Kowalski
avatar Nie interesuje mnie socjalizm, tylko opcja polityczna szumnie nazywana Lewicą oraz związki zawodowe jak np. OPZZ
Dodano: 25.02.2021 15:28    Przez: Stary Ch...j
avatar Panie Janie, potrafiły i dobrze Pan o tym wie. Tylko, problem polega na tym, że gdy PiS wsadza swoich całą resztę boli
Dodano: 25.02.2021 15:29    Przez: Stary Ch...j
A może tak każdy weźmie się do pracy i zacznie zarabiać na siebie, zamiast wyciągać łapę po 500 i marudzić że Państwo miało to albo związki zawodowe tamto.
Dodano: 26.02.2021 07:39    Przez: Ropuch
Krytykanctwo jest typowe dla wszystkich partii, to element polityki. I tak było, jest i będzie. Zawsze trzeba znaleźć winnego. Jak już pisałem, racjonalizacja kosztów jest potrzebna, oszczędności również. Tylko, że to nie załatwia sprawy, a w skrajnych przypadkach może grozić zapaścią. To, jakby zamiast dotychczasowych 3 lekarzy w przychodni został 1, bo oszczędności. Tylko w chwili, w której będą potrzebni, to ich nie będzie. Skutek znany. Jesteśmy miastem w środku Polski, przy głównych szlakach transportowych, z niezłą infrastrukturą. I co z tego wynika ? NIC. Dlaczego, bo nikt nie ma planu, pomysłu, co z tym zrobić. Powstają jakieś, według mnie chore, pomysły, aby z Pociejewa zrobić uzdrowisko:) Tak samo budowa stacji wodorowej na Poznańskiej. Po pierwsze trzeba zbudować grupę fachowców, która zrobi audyt (porządny i rzetelny) miasta. Określi jego aktywa, zalety, wady, zagrożenia, możliwości. I na tej podstawie zbuduje strategię rozwoju. Na świecie jest wiele przykładów.
Dodano: 26.02.2021 09:41    Przez: Tomaszek55
Kontynuując. Może warto się przyjrzeć Korei Południowej. Jeszcze 30 lat temu był to kraj rolniczy. Gdzie jest teraz, to widać. Wysłać tam fachową delegację, niech szukają inwestora, który dostarczy nam know-how, zainwestuje w region. Po opracowaniu strategii rozwoju powołać grupę fachowców, nie "fachowców" , którzy wdrożą tę strategię w życie. Tu nie ma żądnej filozofii, wystarczy tylko mieć pomysł, wiedzieć, co się chce zrobić. I zrobić "spółkę" z ościennymi powiatami, które tworzyły kiedyś woj. konińskie. Razem łatwiej i większe możliwości. I na koniec, tak ułatwić życie, aby ludzie chcieli tu żyć. Znieść durne przepisy, usprawnić i przeprowadzić cyfryzację administracji publicznej, itp.
Dodano: 26.02.2021 09:49    Przez: Tomaszek55
Jasne.....a potem zatrudnić swojaków. bez konkursów, tak jak dzis zatrudniacie w państwowych spółkach. Albo dać im w ajencje stacje benzynowe. Ja to się dziwię, ze ludzie tak łatwo dają się nabierać od tylu lat na POPiS. 20 lat..a te same problemy... jak w kalejdoskopie. Raz my , raz wy . Recepta ? Obie partie musza zniknąć ze sceny politycznej. Macki ich działalności ogarnęły praktycznie kazdą instytucję publiczną. Powiązania,koneksje...działanie na szkodę państwa i tak od 20 lat. Przeciez im nie chodzi o ludzi...tylko o swoje stołki i olbrzymie pensje. zobaczcie ile posłow jest milionerami, z państwowej pracy....
Dodano: 25.02.2021 15:14    Przez: piotr antas
avatar Fakt pasiemy się od dwudziestu lat tymi PO- PiSami, a wcześniej LewicoPrawicoCentrum. Tylko jaką mamy w Polsce alternatywę? Co ma do zaoferowania tzw lewica w Polsce? Likwidację Kościoła Katolickiego, ale bez zrywania umowy z Watykanem? Budujemy państwo świeckie, a jednocześnie lewicowy baron jako Prezydent RP podpisuje z biskupami Konkordat, daje koncesję Rydzykowi, którego potem przez dziesięciolecia zwalczamy???
Dodano: 25.02.2021 15:22    Przez: Stary Ch...j
Tylko PiS jest godzien sprawować władzę w Polsce, bo tylko PiS dba o nasze, polskie interesy.
Dodano: 26.02.2021 11:52    Przez: Polak
Warto przypomnieć, że radni PiS byli przeciwni poszerzeniu granic miasta Konina bo bronili interesu Kazimierza Biskupiego że względu na powiązania z wójtem, radni PiS opowiedzieli się za budową linii kolejowej Turek - Konin co jest jedynie korzyścią dla Turku a zbędnym wydatkiem dla Konina, teraz populistycznie wykrzykują jak to trzeba dalej utrzymywać zakład obsługi z ponad 65 osobami i kosztem ponad 7 mln zł... Mam pytanie, po której stronie stoją radni PiS? Może nie powinni być radnymi tego miasta? A no i jakby nie patrzeć to ich partia gnębi samorządy niesamowicie. Ech może nie lubią swojego miasta i to oni najchętniej byliby jego likwidatorami.
Dodano: 25.02.2021 15:20    Przez: Jan Kowalski
avatar Akurat o rozszerzeniu granic Konina decydują zainteresowani mieszkańcy okolicznych miejscowości i gmin, a już na pewno nie Radni Konina
Dodano: 25.02.2021 15:24    Przez: Stary Ch...j
Czyli wierzysz, że to "prawdziwa" likwidacja? Uwierzyłeś, że p.Korytkowski, Nowak, Adamów i rzesza urzędników będą sami sprzątać swoje gabinety, korytarze i otoczenie urzędów??? Oj łatwowierny wyborco. Kadra zarządzająca idzie na stołki do UM a szary pracownik na bruk. Teraz kadra zarządzająca ZOUM nadal będzie robić to samo (tzn niewiele robić) i tak samo... Wszystkim polecam lekturę "Krótka przypowieść o mrówce, biurokracji i wartości ciężkiej pracy" - do znalezienia w sieci.
Dodano: 26.02.2021 09:20    Przez: Oscar
avatar Zlikwidować bezużyteczny od wielu lat KDK, który ciągnie miliony ! Trzymany tylko dlatego bo kolesiostwo, a mieszkańcy ich utrzymują. w MDKu też osoby z polecenia. W urzędzie miasta dwóch lub trzech fotografów, jeden wystarczy. MZK tam też na jakiej podstawie Kosińska dostała fuchę? Prezydentowi po co Witek Nowak? I tu mamy ładną sumkę do zaoszczędzenia. Zlikwidować imprezki urzędasów za mieszkańców podatki na których wybrane osoby się bawią.
Dodano: 25.02.2021 15:34    Przez: komornikKoninski
avatar Nie mów, że KDK jest bezużyteczny. Tam dzieciaki mają różne zajęcia, jest kino na poziomie za przyzwoite nie zawyżone pieniądze, jest sala widowiskowa, w której można zobaczyć chociaż namiastkę teatru czy wysłuchać koncertu. To, że komuś kultura nie jest potrzebna, nie oznacza, że dom kultury jest bezużyteczny
Dodano: 25.02.2021 17:23    Przez: Stary Ch...j
avatar Odp do @Stary Ch... Do godziny 15 normalnie dzieci są w szkołach, to nie pisz bzdur, że utrzymywanie KDKu do tej godziny jest potrzebne !
Dodano: 25.02.2021 21:35    Przez: komornikKoninski
avatar Komorniku napisz proszę w jaki sposób chcesz zlikwidować KDK do godziny 15, a po 15 już nie zlikwidować??? Właśnie wielu normalnych jak to nazywasz, dzieci ma w domu kultury czy też w CKIS zajęcia pozalekcyjne i to nie są bzdury, to są fakty
Dodano: 25.02.2021 22:32    Przez: Stary Ch...j
avatar Komorniku można szukać oszczędności, to fakt, ale wspomniałeś, że Dom Kultury w Koninie jest bezużyteczny z czym kompletnie się nie zgadzam. Fakt, można zwolnić np.księgową i wynająć firmę zewnętrzną itd. ale sama działalność tej instytucji jest zasadna i niezbędna dla miasta.
Dodano: 25.02.2021 22:37    Przez: Stary Ch...j
avatar Koniecznie trzeba zlikwidować TVP aby nikt nigdy więcej nie zadawał takich pytań
Dodano: 25.02.2021 15:36    Przez: Stary Ch...j
Bolączką Konina jest to, że nie mamy "twardzieli" w PiS-e reprezentujących miasto w samorządzie jak i w Warszawie. Tu dominuje totalna oPOzycja i Lewica i to jest tragedią dla naszego regionu, tu nigdy nie będzie dobrze.
Dodano: 25.02.2021 15:37    Przez: Obywatel
avatar Ja mam wrażenie, że Pi to taki odłam niby PiS, ale kumplostwo z PO i Nowoczesną jest dla nich ważniejsze...
Dodano: 25.02.2021 15:43    Przez: komornikKoninski
PO w Koninie sobie POczyna jak chce i kto im w tym przeszkodzi ?
Dodano: 25.02.2021 15:39    Przez: Obywatel
Arogancja POlityków PO w Koninie jest POrażająca, a co na to społeczeństwo, gdzie koszty życia w Koninie rosną ?
Dodano: 25.02.2021 15:49    Przez: Mieszkaniec
Może pani radna założy działalność gospodarczą, zatrudni bezrobotnych i wystartuje w przetargu, wygra go i sama na dodatek weźmie się w tej firmie za sprzątanie. Wystawiać się do obiektywu i powiedzieć 3 słowa to każdy potrafi. Pani się weźmie za sprawy Zatorza, bo tam się źle dzieje!
Dodano: 25.02.2021 16:20    Przez: Felek Stankiewicz
PO szuka oszczędności, a ja się pytam dlaczego? a właśnie dlatego, ze najpierw narobili długu 240 milionów przez 20 lat a teraz "szukają " oszczędności i na kim? na najniżej zarabiających, czy tak się tworzy oszczędności? trzeba zacząć od góry, a nie od dołu, bo góra odpowiada za długi i góra narobiła tych długów, bo chcieli więcej i więcej, chciwość, pazerność, nepotyzm i kolesiostwo, i teraz za to mają płacić sprzątaczki? proponuje konfiskatę majątku prominentnych działaczy PO...