Dzisiaj jest wtorek 13 kwietnia 2021, imieniny: Przemysława, Hermenegildy, Marcina WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17301) SPORT FORUM FIRMY (5591) PRACA (61) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
5 / 3oC
Jutropogoda
7 / 3oC
Pojutrzepogoda
2 / 4oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Nasze sprawy. Koniec zadłużania mieszkań. Minister ... (0)Zespół “Papilotki" z MDK na festiwalu piosenki z l ... (0)

Wagi magazynowe i najazdowe. Nowa technologia w zasięgu ręki

Materiał promocyjny

Dodano: 25.02.2021 19:38

Urządzenia pomiarowe nieustannie ewoluują. Dzisiaj rzadko spotkać można wagi z odważnikami, które niegdyś były powszechnie używane. Technologia zmieniła obraz wielu urządzeń pomiarowych w naszych domach i firmach.

Precyzja, szybkość i wytrzymałość — tak można scharakteryzować dostępne na rynku wagi. Spotykamy je na co dzień w sklepach, domowej łazience, ale też w wielu magazynach i halach produkcyjnych. Sprzęty różnią się od siebie wielkością, sposobem instalacji oraz precyzją pomiaru. Istnieją moduły z rozbudowanymi funkcjami, które np. na podstawie wagi są w stanie określić ilość ważonego produktu. Komputery pomagają zapamiętywać pomiary, sumować wyniki, a także można je podłączyć z zewnętrznymi urządzeniami. Nowoczesny sprzęt daje wiele możliwości.

Wagi magazynowe — dokładność w cenie

Jak sama nazwa wskazuje, wagi magazynowe spotkać można właśnie w magazynach, ale też w halach przeładunkowych, lotniskach czy hurtowniach. Mają one bardzo duży zakres pomiarowy i tylko od potrzeb firmy zależy, jaki sprzęt wybierze. Czasami potrzebne są urządzenia, które poradzą sobie z niewielkimi obciążeniami do 30 kg, a innym razem potrzebne będzie sprzęt z 10-krotnie większym zakresem pomiaru. Wraz ze wzrostem maksymalnego obciążenia, wzrasta również działka elementarna. Jest to różnica między wartościami dwóch kolejnych wskazań przy wskazaniu cyfrowym. Można powiedzieć, że jest to „margines błędu”, jaki dopuszcza waga. W przypadku większych obciążeń np. 300 kg, różnica 100 g, nie będzie miała wielkiego znaczenia. Z kolei w aptece lub u jubilera, takie dysproporcje są niedopuszczalne. Dlatego wagi magazynowe powinny być dostosowane do przedmiotu działalności przedsiębiorstwa, aby jak najlepiej odpowiedzieć na jego potrzeby. Odpowiednio dobrana waga poradzi sobie nawet z dużą częstotliwością pomiarów i posłuży przez wiele lat.

Wagi najazdowe — na duże gabaryty

Wagi najazdowe znajdują swoje zastosowanie w magazynach, firmach produkcyjnych czy przedsiębiorstwach, które sprzedają np. węgiel, żwir lub inne sypkie materiały. W wypadku tych urządzeń znajdziemy sprzęty o różnym zakresie pomiarowym. Do dyspozycji przedsiębiorców są wagi z limitem 300 kg, 600 kg, ale też 1500 kg lub nawet 3000 kg. Również w tym wypadku, wybór odpowiedniej wagi, powinien być uzależniony od potrzeb przedsiębiorstwa. W firmie, która otrzymuje hurtowe dostawy towaru, może wystarczyć obciążenie na poziomie max. 600 kg, ale skład żwiru może potrzebować dużo większego zakresu pomiarowego. Wagi wyposażone są w cyfrowe wyświetlacze o różnej funkcjonalności. Warto podkreślić, że podobnie, jak w każdej innej wadze, pojawia się margines błędu. Jest on uzależniony od maksymalnego zakresu pomiaru i rośnie wraz z nim. Najczęściej przy obciążeniach rzędu 1-2 tony, firma nie oczekuje aptekarskiej precyzji, a margines błędu 500 g, jest praktycznie nie do wychwycenia.

Wagi to powszechnie używane urządzenia w wielu branżach. Nowoczesne rozwiązania mają wiele przydatnych możliwości, które mogą przydać się w codziennym funkcjonowaniu przedsiębiorstwa. Dobra waga poradzi sobie z dużą intensywnością pracy, a odstępy pomiędzy pomiarami wynoszą ok. 3 sekund. Szukając wagi do firmy, warto postawić na markowy sprzęt, który gwarantuje jakość na lata.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:technologia,   biznesDODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.