Dzisiaj jest poniedziałek 19 kwietnia 2021, imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18087) SPORT FORUM FIRMY (5593) PRACA (58) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
8 / 9oC
Jutropogoda
11 / 6oC
Pojutrzepogoda
13 / 6oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
MZK Konin i pierwsze w Polsce zamówienie na autobu ... (7)Konin. Zbiórka pieniędzy na środki ochrony osobist ... (5)

Żdżary. Wycieczka online do miejsc związanych z H. Sienkiewiczem

Dodano: 1.03.2021 13:45

Wycieczka online w szkole. Dzieci zwiedziły miejsca związane z Henrykiem Sienkiewiczem. 

Wycieczka dla dzieci podczas pandemii? Czy to możliwe? Oczywiście, że tak. W Szkole Podstawowej im. Miry Stanisławskiej-Meysztowicz w Żdżarach odbyła się wycieczka online dla uczniów klas IV-VIII. We wtorek, 24 lutego, podczas lekcji języka polskiego dzieci wybrały się w podróż i zwiedziły miejsca związane z Henrykiem Sienkiewiczem.

Wirtualna wyprawa odbyła się w ramach projektu „Zaproś mnie na swoją lekcję”. Uczniowie połączyli przez platformę Microsoft Teams z panią Agnieszką Zielińską, podróżniczką, autorką serii książek pt. „Podróże literackie. Śladami twórców i bohaterów lektur szkolnych” oraz polonistką z Płocka. Dzieci mogły poznać miejsca związane z Henrykiem Sienkiewiczem. Obejrzały prezentację multimedialną i słuchały barwnej opowieści o nobliście. Pani Agnieszka Zielińska podzieliła się swoimi wrażeniami z literackich podróży. Wszystkie książki polonistki z Płocka są dostępne w szkolnej bibliotece.

 

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:szkoła Żdżary,   wycieczka online,  DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.