Dzisiaj jest piątek 16 kwietnia 2021, imieniny: Bernadetty, Cecyliana, Kseni WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17442) SPORT FORUM FIRMY (5593) PRACA (64) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
5 / 4oC
Jutropogoda
9 / 6oC
Pojutrzepogoda
12 / 8oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Zbiórka pieniędzy na środki ochrony osobist ... (5)Program "Nasz nowy dom" odmienił życie rodzinie w ... (3)

Nic się nie dzieje - zapowiedź

Dodano: 2.03.2021 07:32

W programie o tym, czy Konin ma swoją kulturalną markę, co ze sztandarowym dla miasta festiwalem dziecięcym i czy mieszkańcom potrzebne są "igrzyska"?

Goście:

  • Witold Nowak - zastępca prezydenta Konina
  • Krystian Majewski - radny miejski PiS

Zachęcamy do zadawania pytań wysyłając na alert@lm.pl

  • Nic się nie dzieje - zapowiedź

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:nic się dzieje,   zapowiedź,  



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Czy potrzebne są festiwale, koncerty, wydarzenia kulturalne, sportowe? Oczywiście, że są potrzebne. Ludzie powinni spotykać się, rozmawiać, bawić się i cieszyć. Nawiążę tylko do czasów PRL, gdzie społeczeństwo samo organizowało zabawy, strajki... I to wszystko bez fb. W latach 90 w Koninie był Dziecięcy Festiwal, Derby, mecze Aluminium w 2 lidze. Jeszcze 15-20 lat temu w Musztardzie można było spotkać większość znajomych. Obecnie zmierza wszystko ku wirtualnym znajomościom. Tak ma wyglądać życie kulturalne? Włączyć YouTube i sprawa załatwiona? O stanie technicznym amfiteatru nie będę pisał. Kiedyś naprawiono by go w czynie społecznym co też jednoczyło społeczeństwo.
Dodano: 2.03.2021 08:17    Przez: Saturn1985
Władze w Koninie mają tylko w głowie napchać swoje konta kasą , .... obecna władza to nie jest dla mieszkańców Konina gdzie już dawno się przekonali mieszkańcy. Realizują projekty tylko po poprzedniej władzy gdzie nie mają własnego żadnego programu rozwoju dla miasta i regionu . Dzięki obecnej władzy żyjemy w czasie rosnącego bezrobocia i wegetacji będącymi świadkami dalszego wyludnienia nowego pokolenia . Oby do wyborów jak najszybciej bo PO I Nowoczesna nie są dla mieszkańców miasta Konin i regionu konińskiego. Te partie nie mają w swoich szeregach fachowców !! Konin ma o tyle pecha ,że nie ma fachowców samorządowców tylko miastem kierują uczniowie , gdzie cierpią na tym sami mieszkańcy , i wizerunek miasta Konin .
Dodano: 2.03.2021 08:50    Przez: serio
Dlaczego nikt nie chce zmienić w Koninie układu kolesiostwa , gdzie zatrudniałoby by się tylko fachowców . Ten kierunek pozwoliłby na wyeliminowanie chorych układów typu HOTEL -Konin, czy zatrudnianie ludzi z poza Konina . Ile kosztują mieszkańców niepotrzebne etaty w UM , za to wszystko płacą mieszkańcy- podatnicy za chore decyzje i przyzwolenia prezydenta , który jest głuchy i nie ma zamiaru tego naprawić , dlatego mieszkańcy nie chcą żadnego Korytkow czy też Adamov i tego Nowoka. To kabaret teraz rządzi , nic nie rąbiący w tym temacie ... acha chodzą na uroczystości i składają wieńce . Obecna władzo za te pieniądze co miesiąc jakie dostajecie , mieszkańcy nie oczekują tylko składania wieńców pod pomnikami , ale ciężkiej pracy poparte efektami pozytywnymi i gospodarnością w mieście Konin a nie szastanie kasą podatników i zaglądania im w portfele. Zapewne macie świadomość że to wasza ostatnia kadencja cała trójca z psudo fachowcami ze spółek miejskich i rad nadzorczych .
Dodano: 2.03.2021 09:12    Przez: citykonin
Kiedy w końcu zostanie wyremontowany amfiteatr w Koninie .?? Przecież to bardzo dobra wizytówka dla miasta Konina i tak samo bardzo dobry rozwój kulturalny . Mieszkańcy bardzo chętnie korzystają ze wszystkich imprez kulturalnych , czego dowodem są poprzednie lata i pełne wykorzystane miejsca na widowni . Zainteresowanie zawsze było na amfiteatrze wszelkimi imprezami i tych czasów nie mogą się doczekać mieszkańcy. Teraz mamy takie czasy lepsze gdzie aż się prosi żeby w końcu był wyremontowany amfiteatr , to również daje możliwości wpływu podatków dodatkowych dla miasta gdzie wielu przedsiębiorców przyjechało i sprzedawało swoje produkty . Również inne tworzone imprezy przyciągało tłumy ludzi w weekendy organizowane przez studentów i inne instytucje . Dlaczego nie dostrzegają tego potencjału kulturalnego obecne władze w mieście Konin.
Dodano: 2.03.2021 08:36    Przez: bogota
PO Konin POgrąży, oczywiście mieszkańcy Konina to odczują w swoich portfelach, nękani ciągłymi podwyżkami podatków i kosztów utrzymania.
Dodano: 2.03.2021 13:18    Przez: Tylko nie PO

KOMENTARZE

Czy potrzebne są festiwale, koncerty, wydarzenia kulturalne, sportowe? Oczywiście, że są potrzebne. Ludzie powinni spotykać się, rozmawiać, bawić się i cieszyć. Nawiążę tylko do czasów PRL, gdzie społeczeństwo samo organizowało zabawy, strajki... I to wszystko bez fb. W latach 90 w Koninie był Dziecięcy Festiwal, Derby, mecze Aluminium w 2 lidze. Jeszcze 15-20 lat temu w Musztardzie można było spotkać większość znajomych. Obecnie zmierza wszystko ku wirtualnym znajomościom. Tak ma wyglądać życie kulturalne? Włączyć YouTube i sprawa załatwiona? O stanie technicznym amfiteatru nie będę pisał. Kiedyś naprawiono by go w czynie społecznym co też jednoczyło społeczeństwo.
Dodano: 02.03.2021 08:17    Przez: Saturn1985
Kiedy w końcu zostanie wyremontowany amfiteatr w Koninie .?? Przecież to bardzo dobra wizytówka dla miasta Konina i tak samo bardzo dobry rozwój kulturalny . Mieszkańcy bardzo chętnie korzystają ze wszystkich imprez kulturalnych , czego dowodem są poprzednie lata i pełne wykorzystane miejsca na widowni . Zainteresowanie zawsze było na amfiteatrze wszelkimi imprezami i tych czasów nie mogą się doczekać mieszkańcy. Teraz mamy takie czasy lepsze gdzie aż się prosi żeby w końcu był wyremontowany amfiteatr , to również daje możliwości wpływu podatków dodatkowych dla miasta gdzie wielu przedsiębiorców przyjechało i sprzedawało swoje produkty . Również inne tworzone imprezy przyciągało tłumy ludzi w weekendy organizowane przez studentów i inne instytucje . Dlaczego nie dostrzegają tego potencjału kulturalnego obecne władze w mieście Konin.
Dodano: 02.03.2021 08:36    Przez: bogota
Władze w Koninie mają tylko w głowie napchać swoje konta kasą , .... obecna władza to nie jest dla mieszkańców Konina gdzie już dawno się przekonali mieszkańcy. Realizują projekty tylko po poprzedniej władzy gdzie nie mają własnego żadnego programu rozwoju dla miasta i regionu . Dzięki obecnej władzy żyjemy w czasie rosnącego bezrobocia i wegetacji będącymi świadkami dalszego wyludnienia nowego pokolenia . Oby do wyborów jak najszybciej bo PO I Nowoczesna nie są dla mieszkańców miasta Konin i regionu konińskiego. Te partie nie mają w swoich szeregach fachowców !! Konin ma o tyle pecha ,że nie ma fachowców samorządowców tylko miastem kierują uczniowie , gdzie cierpią na tym sami mieszkańcy , i wizerunek miasta Konin .
Dodano: 02.03.2021 08:50    Przez: serio
Dlaczego nikt nie chce zmienić w Koninie układu kolesiostwa , gdzie zatrudniałoby by się tylko fachowców . Ten kierunek pozwoliłby na wyeliminowanie chorych układów typu HOTEL -Konin, czy zatrudnianie ludzi z poza Konina . Ile kosztują mieszkańców niepotrzebne etaty w UM , za to wszystko płacą mieszkańcy- podatnicy za chore decyzje i przyzwolenia prezydenta , który jest głuchy i nie ma zamiaru tego naprawić , dlatego mieszkańcy nie chcą żadnego Korytkow czy też Adamov i tego Nowoka. To kabaret teraz rządzi , nic nie rąbiący w tym temacie ... acha chodzą na uroczystości i składają wieńce . Obecna władzo za te pieniądze co miesiąc jakie dostajecie , mieszkańcy nie oczekują tylko składania wieńców pod pomnikami , ale ciężkiej pracy poparte efektami pozytywnymi i gospodarnością w mieście Konin a nie szastanie kasą podatników i zaglądania im w portfele. Zapewne macie świadomość że to wasza ostatnia kadencja cała trójca z psudo fachowcami ze spółek miejskich i rad nadzorczych .
Dodano: 02.03.2021 09:12    Przez: citykonin
POlitycy PO w Koninie to istna POrażka, ale mieszkańcy Konina przy urnach wyborczych tak zdecydowali, to niech teraz się cieszą z POdwyżek i POdatków, które na nas nakłada Prezydent Konina Piotr Korytkowski.
Dodano: 02.03.2021 13:11    Przez: PO to POrażka
MIASTO KONIN JEST TYLKO DLA MIESZKAŃCÓW KONINA !!!!!! PRZECZ ZE SPADOCHRONIARZAMI I BUDOWANIEM ZJAWISKA ZABIERANIA MIEJSC PRACY !!! ZIEMIA KONIŃSKA JEST TYLKO DLA MIESZKAŃCÓW KONINA !!!
Dodano: 02.03.2021 09:15    Przez: SAMMUEL
A które miejsca pracy mieliby zabierać ci przyjezdni?Jeżeli chcesz tej ziemi tylko dla mieszkańców Konina to się nie bój ,będziesz miał jej coraz więcej bo miasto się wyludnia i nic nie zmieni ,że wybiorą mieszkańcy katechetę czy kogoś innego .Tak się dzieje w wielu regionach .Rodzi się coraz mniej dzieci i żadna'' polityczna łapówka kaczyńskiego pincet plus'' nic nie zmieni.Będzie migracja za pracą ,ludzie będą wynajmować mieszkania tam gdzie będzie praca i tam się osiedlać.Bo na tanie mieszkania od pisiorów i innych popaprańców to bym nie liczył podobnie jak ten elektryczny samochód co kłamczuszek obiecał.Ucz się nowych rzeczy to nie będziesz musiał krzyczeć w internecie .
Dodano: 02.03.2021 10:43    Przez: Kaczafi
A gdziekolwiek się dzisiaj coś dzieje? Świat zamrożony epidemią, Konin nie jest wyjątkiem, kolejna prowokacja pewnego dziennikarza LM.
Dodano: 02.03.2021 10:41    Przez: Ben
A mogło być normalnie, gdyby mieszkańcy Konina inaczej zdecydowali przy urnach wyborczych i wybrali kandydata z PiS-u, który miałby wsparcie Warszawy.
Dodano: 02.03.2021 13:16    Przez: Tylko nie PO
PO Konin POgrąży, oczywiście mieszkańcy Konina to odczują w swoich portfelach, nękani ciągłymi podwyżkami podatków i kosztów utrzymania.
Dodano: 02.03.2021 13:18    Przez: Tylko nie PO
avatar Co taki Witold Nowak może wiedzieć o kulturze? On się nadaje, ale do rozrzutu gnoju na polu. Ile osób działających w kulturze chce zniszczyć? Wypad z Konina ! Przypadkowi ludzie na stanowiskach !
Dodano: 02.03.2021 14:27    Przez: komornikKoninski