Dzisiaj jest piątek 16 kwietnia 2021, imieniny: Bernadetty, Cecyliana, Kseni WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17319) SPORT FORUM FIRMY (5593) PRACA (64) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
5 / 4oC
Jutropogoda
9 / 6oC
Pojutrzepogoda
12 / 8oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Zbiórka pieniędzy na środki ochrony osobist ... (5)Program "Nasz nowy dom" odmienił życie rodzinie w ... (3)

Rychwał. Inwestor przebuduje przedszkole i będzie je prowadził

Dodano: 3.03.2021 16:56
Źródło: LM.pl

Ruszyła rozbudowa Przedszkola „Plastuś“ w Rychwale. Prace budowlane mają potrwać do sierpnia tego roku.

Inwestycja jest pokłosiem podpisanej w czerwcu ubiegłego roku umowy o współpracy władz gminy Rychwał z firmą THETA Sp. z o.o. w Sierosławiu. Firma wzięła na siebie koszty przebudowy placówki dla dzieci i to ona od 1 września tego roku będzie organem prowadzącym przedszkole.

- Do tej pory mieliśmy 50 dzieci w przedszkolu i 50 dzieci w oddziałach przedszkolnych w szkole. Po rozbudowie wszystkie maluchy będą w miejscu – mówił podczas podpisania umowy Stefan Dziamara, burmistrz Rychwała. - Jeśli ktoś mnie pyta, czemu firmie się opłaca taka inwestycja? My użyczamy im działkę z budynkiem na 20 lat i jako gmina będziemy płacić za każde dziecko – dodał.

W ramach prac budowlanych dokonana zostanie modernizacja istniejącego budynku, a także jego rozbudowa o kolejne cztery sale. Powstanie też sala do zajęć dodatkowych, zaplecze kuchenne, sanitarne, administracyjne, techniczne, a także ekologiczna kotłownia. Firma planuje zakończenie plac w sierpniu, a od września dzieci w wieku od 2,5 do 5 lat rozpoczną edukację przedszkolną w nowoczesnym obiekcie. Inwestycja pochłonie około miliona złotych.

fot. facebook/Gmina Rychwał

  • Rychwał. Inwestor przebuduje przedszkole i będzie je prowadził
  • Rychwał. Inwestor przebuduje przedszkole i będzie je prowadził

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.