Dzisiaj jest piątek 16 kwietnia 2021, imieniny: Bernadetty, Cecyliana, Kseni WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17508) SPORT FORUM FIRMY (5593) PRACA (64) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
5 / 4oC
Jutropogoda
9 / 6oC
Pojutrzepogoda
12 / 8oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Zbiórka pieniędzy na środki ochrony osobist ... (5)Program "Nasz nowy dom" odmienił życie rodzinie w ... (3)

Suczki uratowane z kopalni. Potrzebne pieniądze na psią rodzinę!

Dodano: 4.03.2021 15:25
Źródło: LM.pl

Suczki ze szczeniętami uratowane z kopalni. Trwa zbiórka pieniędzy na ich leczenie i opiekę.

Dwie suczki, przez 2 lata żyły na terenie kopalni odkrywkowej w Rysinach, pow. kolski. Nie miały ciepłego schronienia, ale ich los nie był obojętny pracownikom kopalni.

- Jadły to, co dostawały od pracowników. Zabłąkane, wystraszone i zagubione. Co cieczkę rodziły miot maluszków – opisują psią historię pracownicy konińskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt.

Zgłoszenie o trzęsących się z zimna, śpiących na węglu lub śniegu psach, nie mogło zostać bez echa. Miłośnicy zwierząt, przez 3 tygodnie próbowali złapać ciężarne jak się okazało suczki.

- Niestety jedna z nich musiała doznać krzywdy ze strony ludzi i wszelkie sposoby zawodziły. Wiedzieliśmy, że to najlepsze przyjaciółki, a być może matka z córką i są nierozłączne. Nie mogliśmy ich rozdzielić. Wtedy ta druga cierpiałaby nie tylko z powodu zimna. Nie poddawaliśmy się – podkreśla pani Małgorzata, która zaopiekowała się suczkami.

Dzięki zaangażowaniu pracowników kopalni, psie mamy udało się w końcu złapać. Poza suczkami do domu tymczasowego trafiło siedmioro szczeniąt. Czworonożna rodzina ma w końcu ciepły kąt, gdzie czuje się bezpiecznie.

- Przed nimi 2 miesiące wychowywania swojej gromadki. Potem będziemy szukać najlepszych domków dla wszystkich. Oczywiście mamuśki będą musiały zostać adoptowane w pakiecie. Naturalnie zostaną przed tym wykastrowane. Do tego czasu muszą mieć zapewniony spokój, by stres nie zatrzymał laktacji – podkreśla pani Małgorzata.

Zwierzęta muszą być odrobaczone i zaszczepione. Konieczne będą też artykuły higieniczne, dezynfekujące, odpowiednia suplementacja i dobrej jakości karma dla karmiących suczek. Na to wszystko potrzebne są pieniądze, a zbiórka na psią rodzinę trwa na platformie zrzutka.pl.

- Mamusie i dzieci pilnie potrzebują Waszego wsparcia. Prosimy o cegiełke, one już dość w życiu przeszły... - apelują o pomoc pracownicy konińskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt.

fot. zrzutka.pl

  • Suczki uratowane z kopalni. Potrzebne pieniądze na psią rodzinę!
  • Suczki uratowane z kopalni. Potrzebne pieniądze na psią rodzinę!
  • Suczki uratowane z kopalni. Potrzebne pieniądze na psią rodzinę!

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Autor artykułu jak zawsze ma pełne rozeznanie. Jak juz to odkrywka Drzewce wystarczy popytac jak sie nie wie a nie mapy Google tylko. A gornicy z tej odkrywki dbali o te psy jak tylko mogli na te warunki zawsze mialy jedzenie i wystawiona wode
Dodano: 5.03.2021 00:22    Przez: Tomasz

KOMENTARZE

Autor artykułu jak zawsze ma pełne rozeznanie. Jak juz to odkrywka Drzewce wystarczy popytac jak sie nie wie a nie mapy Google tylko. A gornicy z tej odkrywki dbali o te psy jak tylko mogli na te warunki zawsze mialy jedzenie i wystawiona wode
Dodano: 05.03.2021 00:22    Przez: Tomasz

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.