Dzisiaj jest piątek 16 kwietnia 2021, imieniny: Bernadetty, Cecyliana, Kseni WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17442) SPORT FORUM FIRMY (5593) PRACA (64) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
5 / 4oC
Jutropogoda
9 / 6oC
Pojutrzepogoda
12 / 8oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Zbiórka pieniędzy na środki ochrony osobist ... (5)Program "Nasz nowy dom" odmienił życie rodzinie w ... (3)

Pożyczka internetowa na raty - kto może z niej skorzystać?

Materiał promocyjny

Dodano: 4.03.2021 15:52

Do realizacji marzeń niekiedy potrzeba dodatkowych pieniędzy. Kredyt gotówkowy pozwala na dokończenie jakże potrzebnego remontu, albo wyjazd całą rodziną na upragnione wczasy. Nie zawsze trzeba fizycznie odwiedzać placówkę danej instytucji, aby wnioskować o pożyczkę. Coraz popularniejszym rozwiązaniem jest składanie wniosków przez Internet. Kto może skorzystać z takiej opcji i jakie są jej zalety?

Czym jest pożyczka internetowa?

Kredyt udzielany przez Internet bez przeszkód można zdefiniować jako pożyczkę, o którą wnioskuje się za pomocą zdalnych, elektronicznych kanałów komunikacji. Najczęściej przez formularz umieszczony na stronie Internetowej. Wypłata pieniędzy realizowana jest również online, na rachunek bankowy prowadzony na rzecz pożyczkobiorcy.

Składanie wniosku przez Internet, czyli wygoda

Jedną z najważniejszych korzyści, jakie oferuje Internet, jest brak konieczności fizycznego odwiedzania placówki banku. Co więcej, o dodatkową gotówkę można ubiegać się w instytucjach pozabankowych. Takie pożyczki od ręki przez internet zwykle oferowane są na bardzo atrakcyjnych warunkach, dostępnych dla osób, którym bank odmówił. To dobra wiadomość dla tych, którzy chcą pożyczyć pieniądze na krótki czas, albo nie mogą spełnić wygórowanych wymagań. Co więcej, starając się o pożyczkę internetową, potrzeba jedynie jednego dokumentu - dowodu osobistego.

Pożyczka internetowa - podstawowe wymagania

Wnioskującym o tego rodzaju kredyt stawiane są oczywiście pewne wymagania. Poniżej zamieszczono niezbędną checklistę. Aby pożyczkodawca otrzymał środki, o które wnioskuje przez Internet, powinien:

  • posiadać dowód osobisty i mieć skończone 18 lub więcej lat (ostatni wymóg może być różny, w zależności od regulaminu danej firmy),
  • mieć pełną zdolność do czynności prawnych (nie może być na przykład w żaden sposób ubezwłasnowolniony)
  • okazać się obywatelstwem polskim i mieszkać na terenie tego kraju
  • posiadać, lub okazać gotowość do założenia, rachunku bankowego w polskim banku (konieczne, ponieważ wypłata kredytu następuje formie przelewu, nigdy gotówkę)
  • korzystać z numeru telefonu oraz adresu e-mail (niektóre firmy wymagają też udzielenia podstawowych zgód marketingowych)

Oprócz tych podstawowych wymagań, osoba wnioskująca o pożyczkę internetową nie może znajdować się na tak zwanej "czarnej liście dłużników", czyli w bazie danych nierzetelnych dłużników. Większość instytucji, w tym pozabankowych, sprawdza wiarygodność i płynność finansową potencjalnych klientów właśnie na listach prowadzonych przez BIG lub Krajowy Rejestr Długów.

Co z zaświadczeniem o zarobkach?

Pytanie o udokumentowanie dochodów jest bardzo zasadne. Często postrzega się chwilówki na dowód przez Internet jako pożyczkę, którą można natychmiast otrzymać okazując jedynie dowód tożsamości. Cóż, nie jest to takie proste. Formularz, który trzeba wypełnić wymaga, aby podać dane dotyczące miesięcznych dochodów. Gdy chodzi o niewielką kwotę kredytu, może wystarczyć podpisane przez wnioskującego oświadczenie o wysokości otrzymywanych zarobków. Jednak w przypadku większych kwot, albo gdy powstają wątpliwości co do wiarygodności finansowej klienta, instytucja będzie wymagać zaświadczenia podpisanego przez pracodawcę.

Wygodne rozwiązanie dla każdego

Za względu na przejrzyste warunki oraz coraz większą dostępność, pożyczki internetowe są dobrym rozwiązaniem dla każdego. W przypadku klientów posiadających ROR i wnioskujących o kredyt w swoim banku, wystarczy kilka kliknięć, aby środki pojawiły się na koncie. Podobnie, jeśli chodzi o instytucje pozabankowe - posiadając jedynie stałe dochody i dowód osobisty, łatwo otrzymać pożyczkę na dobrych warunkach.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:pieniądze,   finanse osobiste,   pożyczkiDODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.