Dzisiaj jest wtorek 3 sierpnia 2021, imieniny: Lidii, Augusta, Nikodema WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (15201) SPORT FORUM FIRMY (5613) PRACA (74) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 15oC
Jutropogoda
17 / 14oC
Pojutrzepogoda
21 / 15oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Koło. Symbol wyświetlany przez 63 dni, tyle ile tr ... (1)Polskie Safari. Kamena Rally Team pierwszy w klasi ... (0)

Kleczew. W gminie będzie karetka? Wojewoda dał zielone światło

Dodano: 5.03.2021 11:16
Źródło: LM.pl

Coraz bliżej umiejscowienia zespołu ratownictwa medycznego w Budzisławiu Kościelnym (gm. Kleczew). Wojewoda wielkopolski przychylił się do apelu samorządów.

Pomysł umiejscowienia w Budzisławiu Kościelnym karetki pogotowia wraz z zespołem ratowniczym to inicjatywa burmistrza Kleczewa Mariusza Musiałowskiego. – Rozmowa ws. karetki to jeden z trzech moich celów, które postawiłem sobie na początku mojej pracy tutaj. To nie jest tak, że teraz się obudziliśmy. Odkąd zostałem burmistrzem chodzę nad tą karetką – mówił podczas listopadowej sesji Rady Miejskiej w Kleczewie.

Starania o umiejscowienie zespołu ratownictwa medycznego w gminie burmistrz prowadził z wojewodą wielkopolskim, to on bowiem odpowiada za organizację systemu ratownictwa na terenie województwa. Przeszkodą były finanse – koszt funkcjonowania takiego zespołu wyliczony został na ponad milion złotych. Z drugiej strony, jak argumentowały władze Kleczewa, umiejscowienie karetki w Budzisławiu Kościelnym skróciłoby czas dojazdu zespołu od dwóch do nawet siedemnastu minut.

Nowy zespół objąłby swoim działaniem nie tylko gminę Kleczew, ale również ościenne samorządy – Wilczyn, Orchowo, Ostrowite i Powidz. Rady wszystkich tych gmin poparły inicjatywę gminy Kleczew, przyjmując specjalne uchwały intencyjne. To podziałało – jak informuje burmistrz Mariusz Musiałowski wojewoda dał zielone światło do utworzenia takiego zespołu w Budzisławiu Kościelnym.

Analiza danych pozyskanych z Systemu Wspomagania Dowodzenia Państwowego Ratownictwa Medycznego uzasadnia uruchomienie funkcjonowania nowego, podstawowego zespołu ratownictwa medycznego z miejscem stacjonowania w Budzisławiu Kościelnym. W związku z powyższym podjęte zostaną czynności zmierzające do zmiany Wojewódzkiego Planu Działania Państwowego Ratownictwa Medycznego i uzyskania finansowania ze środków publicznych tej zmiany – czytamy w piśmie, które wojewoda wielkopolski wystosował do burmistrza Mariusza Musiałowskiego.

Jeszcze długa droga przed nami, ale najważniejszy, pierwszy krok właśnie został zrobiony – komentuje włodarz gminy Kleczew.

fot. archiwum

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Kaczy łaskawca No super ze nie poszło na ołtarze
Dodano: 05.03.2021 19:22    Przez: Tom Bach
Nie jeden dostanie zawału po otwarciu pisma z podatków. Ta karetka normalnie jak znalazł !!!
Dodano: 05.03.2021 20:21    Przez: ilon1999
'Wojewoda dał zielone światło" ? Czy Wojewoda jest od dawania kolorowych świateł ?
Dodano: 06.03.2021 15:58    Przez: Czytelnik
avatar Bardzo dobrze, w pobliżu jest sporo plaż - Tręby, Zygmuntowo, Anastazewo, WIlczyn - w sezonie tym bardziej wskazane. A gdyby zespół służył cały rok dla tej okolicy, to jeszcze lepiej. Jestem za.
Dodano: 06.03.2021 22:39    Przez: Rachmistrz

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.