Dzisiaj jest piątek 16 kwietnia 2021, imieniny: Bernadetty, Cecyliana, Kseni WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17450) SPORT FORUM FIRMY (5593) PRACA (64) KINA IMPREZY WIDEO

12 / 8oC

Konin. Zbiórka pieniędzy na środki ochrony osobist ... (5)Program "Nasz nowy dom" odmienił życie rodzinie w ... (3)

Pierwszy gol Tamburro, Szymczak bohaterką. GKS – Medyk 0:1

Dodano: 6.03.2021 15:51

To nie był wybitny mecz, ale liczą się trzy punkty. Na inaugurację rundy wiosennej Ekstraligi Medyk POLOmarket Konin wygrał 1:0 z GKS Katowice. Decydującą bramkę zdobyła Alicia Tamburro.

W pierwszym wiosennym spotkaniu medyczki grały na trudnym terenie w Katowicach. Medyk POLOmarket do starcia z GKS przystąpił w dokładnie takim samym składzie, w jakim wystąpił w ostatnim sparingu z Gintrą Universitetas, a więc bez kilku podstawowych zawodniczek. Linię defensywną, która była największą niewiadomą, stworzyły Sałata, Castellano-Mugica i Abambila. Jednocześnie w barwach Medyka POLOmarket w oficjalnym ligowym spotkaniu zadebiutowała aż czwórka nowych piłkarek – oprócz wspomnianej już Castellano-Mugici również Heather Seybert, Androniki Michalopoulou i Alicia Tamburro.

Pierwsza połowa meczu nie porwała, widać było, że jest to pierwsze spotkanie obu zespołów po dłuższej przerwie. Brakowało okazji bramkowych i składnych akcji. Te tworzone przez medyczki kończyły się zazwyczaj w bocznych sektorach boiska, ale i GKS niewiele zdziałał pod bramką Oliwii Szymczak. Na dodatek w piętnastej minucie murawę opuścił musiała Dominika Kopińska. W ataku zastąpiła ją Klaudia Dymińska, a do pomocy weszła Kinga Koronkiewicz.

Znacznie więcej działo się po zmianie stron. Najpierw dwie świetne okazje bramkowe miały katowiczanki. W bramce popis swoich umiejętności dała jednak Symczak. Młoda golkiperka, zastępująca pauzującą za czerwoną kartkę Sapor, zatrzymała najpierw w sytuacji sam na sam Miłek, a chwilę później obroniła strzał z dystansu tej samej zawodniczki.

Medyk POLOmarket odpowiedział natomiast golem. W 64. minucie świetne dośrodkowanie z pierwszej piłki posłała Anna Gawrońska, a głową piłkę do siatki skierowała Alicia Tamburro. Był to jej pierwszy gol w Ekstralidze. I jak się okazało – gol dający Medykowi POLOmarket pierwszy komplet punktów na wiosnę.

Warunki były ciężkie, boisko bardzo grząskie, pierwszy mecz po przerwie. Sparingi swoje, a liga swoje. Cieszymy się z trzech punktów i ze zwycięstwa – mówiła po meczu na antenie TVP Sport kapitan Medyka POLOmarket Anna Gawrońska. – Mamy dużo nowych zawodniczek, więc to zgranie nie wyględa najlepiej. Nie rozumiemy się dobrze, widać to na boisku, ale z meczu na mecz będzie coraz lepiej.

Medyczki bez zmian plasują się na trzecim miejscu w tabeli z dorobkiem 26 punktów. Ich przewaga nad czwartym Śląskiem wzrosła do czterech oczek, ale wrocławianki swoje spotkanie grają dopiero w niedzielę. Już za tydzień natomiast inauguracja rundy wiosennej w Koninie. Drużyna Romana Jaszczaka podejmować będzie KKP Bydgoszcz.

GKS Katowice – Medyk POLOmarket Konin 0:1 (64' Alicia Tamburro)

Medyk POLOmarket Konin: Oliwia Szymczak – Ernestina Abambila, Alexis Castellano-Mugica, Sandra Sałata, Natalia Chudzik, Heather Seybert, Alicia Tamburro, Klaudia Dymińska, Dominika Kopińska (15' Kinga Koronkiewicz), Anna Gawrońska.