Dzisiaj jest wtorek 20 kwietnia 2021, imieniny: Agnieszki, Czesława, Amalii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17606) SPORT FORUM FIRMY (5595) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
14 / 9oC
Jutropogoda
14 / 7oC
Pojutrzepogoda
7 / 2oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Trwa budowa ścieżki pieszo-rowerowej na ul. ... (0)MZK informuje o pracach drogowych w zatokach autob ... (0)

Konin. FUGO uratowane. Zakład kupili właściciele rodzinnej firmy

Dodano: 8.03.2021 16:52
Konińskie FUGO zostanie uratowane Będącą w procesie likwidacji spółkę kupili właściciele rodzinnej spółki LKR.
 
Inwestor planuje zatrudnić około 60 osób, które straciły pracę w wyniku likwidacji zakładu, a docelowo zatrudnienie ma zostać zwiększone. - Dzisiaj w konińskim urzędzie mieliśmy okazję spotkać się z przedstawicielami firmy. Inwestor zakupi działkę o powierzchni około 7 hektarów wraz z maszynami i halą liczącą 34 tysiące metrów kwadratowych - poinformował Piotr Korytkowski, prezydent Konina.
 
Prywatny inwestor nie będzie zmieniał nazwy. Firma będzie nadal działała pod szyldem FUGO. Zakład będzie regenerować i produkować elementy oraz maszyny do segregacji, przetwarzania odpadów, a także elementy nadwozi samochodowych. Jak wyjaśniał podczas spotkania współwłaściciel firmy Leszek Zagórski – inwestor zamierza współpracować ze szkołami zawodowymi w ramach klasy patronackiej.
 
- To bardzo dobra informacja dla naszego miasta - powiedział Piotr Korytkowski. -  Każdy inwestor w mieście jest na wagę złota, a w przypadku FUGO to kolejna firma, która zainteresowała się tym majątkiem. Prócz właścicieli LKR, którzy chcą przywrócić pozycję FUGO na rynku konstrukcji stalowych oraz elementów maszyn, przy ul. Przemysłowej rozwinie się też produkcja stalowych kul do młynów kulowych. 
 
Źródło: Miasto Konin 
  • Konińskie FUGO uratowane. Firmę kupili właściciele spółki LKR

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:FUGO Konin,  



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Nazwy niezmieniona bo chcą robić na papierach Fugowskich- uprawnienia certyfikaty a żeby takie zdobyć trzeba lat doświadczeń i wykwalifikowanych pracowników. 60 pracowników z 250 ostatnio pracujacych dobre i to niech rośnie w siłę zakład A pan prezydent teraz się pojawia a jak zakład był likwidowany gdzie był? Nic nie zrobił a teraz chce spijać sukces....
Dodano: 8.03.2021 17:23    Przez: Wilmac
Brawo. Dzisiaj 60 a z czasem może więcej. Najważniejsze, że nasz zakład nie pójdzie w zapomnienie.
Dodano: 8.03.2021 17:33    Przez: Jan Kowalski
A jeszcze prezesem ma być ten co zniszczył Fugo i oto mu chodziło od początku.
Dodano: 8.03.2021 18:16    Przez: Wilmac
We Wrześni inwestor z Holandii buduje centrum logistyczne na 700 osób. Do tego ludzie z obsługi, budowlańcy, servicemeni, firma cateringowa, kierowcy... To kilka tys. stanowisk pracy. Powiecie obóz pracy? Nieprawda. W Amazonie przy 40h mają 800 netto, darmowe obiady, Multisport, prywatną służbę zdrowia, pełne składki, dojazd do pracy. W okresie świątecznym wychodzą ok. 5000 netto/mc. Możecie to sobie porównać pracownicy fugo, huty... Już wasze kobiety nawet w Lidlu lepiej zarabiają. A tu zachwyt nad cyklicznie odgrzewanym kotletem. Dziwię się, że ktoś chce jeszcze pracować we Fugo.
Dodano: 9.03.2021 10:23    Przez: Saturn1985
W Koninie potrzebna jest specjalna strefa ekonomiczna. Ściąganie inwestorów. Bo za chwilę Elektrownia Pątnów pójdzie do likwidacji, kopalnie również, niewiadomo co zrobią Szwedzi z hutą (oby nie powtórzył się scenariusz Cukrowni). Potrzeba nowych inwestycji!!! A nie kręcenia ciągłych wałków we Fugo co zdarza się cyklicznie.
Dodano: 9.03.2021 10:31    Przez: Saturn1985

KOMENTARZE

Nazwy niezmieniona bo chcą robić na papierach Fugowskich- uprawnienia certyfikaty a żeby takie zdobyć trzeba lat doświadczeń i wykwalifikowanych pracowników. 60 pracowników z 250 ostatnio pracujacych dobre i to niech rośnie w siłę zakład A pan prezydent teraz się pojawia a jak zakład był likwidowany gdzie był? Nic nie zrobił a teraz chce spijać sukces....
Dodano: 08.03.2021 17:23    Przez: Wilmac
Brawo. Dzisiaj 60 a z czasem może więcej. Najważniejsze, że nasz zakład nie pójdzie w zapomnienie.
Dodano: 08.03.2021 17:33    Przez: Jan Kowalski
A jeszcze prezesem ma być ten co zniszczył Fugo i oto mu chodziło od początku.
Dodano: 08.03.2021 18:16    Przez: Wilmac
Wilmac zaktualizuj wiadomości bo już motasz w tym piszesz
Dodano: 08.03.2021 18:44    Przez: Maciej Schmidt
Oby nie było to ratowanie w stylu Balcerowicza.
Dodano: 09.03.2021 10:06    Przez: Tomaszek55
Z czego tu się cieszycie? Same peany i pochwały piszą wszyscy komentatorzy... W nowym starym FUGO nikt nie będzie nic produkował. To jest ściema. Powstanie za to, a jakże największe wysypisko śmieci i to prawie w centrum miasta, zatrudnienie przy segregacji śmiecia wszelakiego znajdzie 30 osób z wykształceniem minimum podstawowym, z wykształceniem zawodowym za to następna 30-tka osób popracuje przy rozbieraniu wraków samochodowych. Ludzie, ja już widzę te tiry od Trzaskowskiego z warsiawskim goownem jeżdżące całą dobę, przez centrum miasta. Zamiast się cieszyć, czas sprzedawać domy na pobliskich osiedlach, bo za chwilę nieruchomości nikt nie weźmie nawet darmo.
Dodano: 09.03.2021 12:10    Przez: simon39
Panie Macieju na czym to moje miotanie ma polegać?
Dodano: 08.03.2021 19:00    Przez: Wilmac
Bo warto sprawdzić fakty nim zaczyna się wypisywać głupoty. Zarząd będzie niedługo widoczny w krs
Dodano: 08.03.2021 20:18    Przez: Lukasz Plaza
Na tym że wprowadzasz w błąd ludzi na temat kto będzie kiem albo masz złego trolla w zakładzie albo źle uslyszales pod budka z piwem
Dodano: 08.03.2021 20:22    Przez: Maciej Schmidt
No okaże się za jakiś czas fakt taki że jakies dwa tyg chodził po hali i robił zebrania z tymi którzy tam zostali i opowiadał co i jak . Jeśli to pan P nie będzie prezesem to jest szansa że Fugo się odrodzi i żeby tak było. Pozdrawiam
Dodano: 08.03.2021 20:35    Przez: Wilmac
avatar Brawo!! Oby ta wiadomość zapoczątkowała więcej takich dobrych wiadomości
Dodano: 08.03.2021 21:09    Przez: Rachmistrz
I na tym się skończy. Czy to miasto naprawdę nie potrafi przyciągnąć do siebie czegoś zupełnie nowego? Ciągle się babrają w tym samym łajnie.
Dodano: 09.03.2021 01:18    Przez: Józef Megafon
I tu jest właśnie pies pogrzebany. Trzeba ratować, co się da, choć nie za wszelką cenę. Wyjściem jest ucieczka do przodu.
Dodano: 09.03.2021 10:04    Przez: Tomaszek55
We Wrześni inwestor z Holandii buduje centrum logistyczne na 700 osób. Do tego ludzie z obsługi, budowlańcy, servicemeni, firma cateringowa, kierowcy... To kilka tys. stanowisk pracy. Powiecie obóz pracy? Nieprawda. W Amazonie przy 40h mają 800 netto, darmowe obiady, Multisport, prywatną służbę zdrowia, pełne składki, dojazd do pracy. W okresie świątecznym wychodzą ok. 5000 netto/mc. Możecie to sobie porównać pracownicy fugo, huty... Już wasze kobiety nawet w Lidlu lepiej zarabiają. A tu zachwyt nad cyklicznie odgrzewanym kotletem. Dziwię się, że ktoś chce jeszcze pracować we Fugo.
Dodano: 09.03.2021 10:23    Przez: Saturn1985
W Koninie potrzebna jest specjalna strefa ekonomiczna. Ściąganie inwestorów. Bo za chwilę Elektrownia Pątnów pójdzie do likwidacji, kopalnie również, niewiadomo co zrobią Szwedzi z hutą (oby nie powtórzył się scenariusz Cukrowni). Potrzeba nowych inwestycji!!! A nie kręcenia ciągłych wałków we Fugo co zdarza się cyklicznie.
Dodano: 09.03.2021 10:31    Przez: Saturn1985
Co na to "Kaczafi", ten zły człowiek na tym portalu ubliża wszystkim od lewa do prawa ?
Dodano: 09.03.2021 12:19    Przez: A gdzie miłość ?
Z czego tu się cieszycie? Same peany i pochwały piszą wszyscy komentatorzy... W nowym starym FUGO nikt nie będzie nic produkował. To jest ściema. Powstanie za to, a jakże, największe wysypisko śmieci i to prawie w centrum miasta, zatrudnienie przy segregacji śmiecia wszelakiego znajdzie 30 osób z wykształceniem minimum podstawowym, z wykształceniem zawodowym za to następna 30-tka osób popracuje przy rozbieraniu wraków samochodowych. Ludzie, ja już widzę te tiry od Trzaskowskiego z warsiawskim goownem jeżdżące całą dobę, przez centrum miasta. Zamiast się cieszyć, czas sprzedawać domy na pobliskich osiedlach, bo za chwilę nieruchomości nikt nie weźmie nawet darmo. Po co firmie, która zajmuje się segregacją śmieci siedem hektarów w centrum miasta? Czy ktoś z władz się nad tym zastanowił? Pamiętacie o sprzedaży przez naszą władzę Polaneksu/Konwartu? Do tej pory stoi śliczny budyneczek, czyż nie? Ta nasza władzunia jest qrwa mać ślepa jak kret. Za chwilę przyjedzie 20 ton śmierdzących odpa ...
Dodano: 09.03.2021 12:20    Przez: simon
odpadów na próbę, a za chwilę kolejne i kolejne ciężarówki z warsiawskim goownem od Trzaskowskiego. Zanim się władzunia zorientuje, że ktoś tu ją robi w bambuko, będziemy mieli śmierdzący problem i zagwozdkę, co zrobić z tysiącami ton woniejących śmieci. Obym się mylił, ale prawdopodobieństwo, że tak będzie, czyli powstanie Wielka Segregownia jest 99 procentowe...
Dodano: 09.03.2021 12:29    Przez: simon
jakbyś nie wiedział to że śmieci można pozyskiwać energię do ogrzewania. Tak się robi w Danii czy Szwecji.
Dodano: 09.03.2021 12:31    Przez: Józef Megafon
Jeszcze jeden smaczek do całości. Firma, której właścicielami są bracia Zagórscy powstała w roku 2015. Kapitał zakładowy firmy LKR Recykling Sp. z o.o. to, aż 6 tysięcy złotych. Jak z takim olbrzymim kapitałem chcą oni produkować linie technologiczne do segregacji śmieci? Toż tu trzeba milionów, i to dolarów, a tu mamy parę tysiączków... Boże w Niebiesiech miej nas w swej opiece...
Dodano: 09.03.2021 12:46    Przez: simon
>>>Józef Megafon
Dodano: 10.03.2021 09:52    Przez: stanis
Ogólnie rynek pracy jest dramatyczny w Koninie. Szukanie czegokolwiek skutecznie zabija w człowieku resztki ambicji. Tak było tutaj od zawsze. Elektrownia która nigdy oficjalnie nikogo nie rekrutowała, lokalne pseudo firmy za najniższą albo właśnie fugo, gdzie były momenty że ludzie prosili się o wynagrodzenie.
Dodano: 09.03.2021 12:36    Przez: Józef Megafon
No to już możesz się zgłosić do roboty przy taśmociągu, do segregacji śmieci...