Dzisiaj jest poniedziałek 10 maja 2021, imieniny: Antoniego, Antonina, Izydora WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17275) SPORT FORUM FIRMY (5596) PRACA (70) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 14oC
Jutropogoda
22 / 15oC
Pojutrzepogoda
21 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Finderowa piątka w Wąsoszach. Biegali dla Osady Ja ... (1)Konińska biblioteka z wyremontowaną czytelnią i sa ... (3)

Sposoby finansowania samochodów w 2021 roku

Materiał promocyjny

Dodano: 10.03.2021 18:08

W dzisiejszych czasach posiadanie samochodu jest niezbędne w życiu codziennym i zawodowym. Tempo dzisiejszego świata wymusza na nas sprawne i szybkie przemieszanie się po terenie, chociażby naszego miasta czy województwa. Jak to mówią: „Czas to pieniądz”. Ta sentencja ma jeszcze więcej sensu u osoby, która prowadzi swoją własną działalność gospodarczą. Sprawne auto, które nie stoi u mechanika to oszczędność czasu i pieniędzy, a nowe auto gwarantuje nam sprawne działanie przez długi czas. Tylko czy chcesz wydać całą swoją gotówkę na zakup niezawodnego auta, gdy można wspomóc się finansowaniem? Na rynku jest wiele sposobów na sfinansowanie samochodu. Najbardziej popularne to leasing, wynajem oraz pożyczka.

1. Leasing

Leasing jest to forma finansowania, gdzie właścicielem auta jest leasingodawca, który użycza nam auta na okres określony w umowie. Po tym czasie możemy wykupić samochód z leasingu lub zostawić w rozliczeniu.

Leasing przeznaczony jest głównie dla firm i osób prowadzących swoje działalności gospodarcze.
Osoby fizyczne mogą poszukiwać leasingu konsumenckiego, który nie jest jeszcze popularny w Polsce i tylko kilka firm oferuje takie rozwiązanie.

W leasingu możemy sfinansować samochód nowy oraz używany. Może być krajowy lub sprowadzany również z USA. Wiek auta nie może przekroczyć 10 lat w momencie zakończenia umowy – są jednak odstępstwa od tego.

Aby sfinansować auto w leasingu operacyjnym, sprzedawca musi wystawić nam fakturę VAT 23% lub fakturę VAT marża, która jest możliwa tylko w przypadku leasing finansowego — jest to podobna forma do pożyczki.

Umowa leasingu posiada następujące podstawowe warunki:

  • Opłata wstępna to kwota, jaką musimy zapłacić, aby uruchomić umowę. Określana zazwyczaj procentowo od 1% do 45% wartości samochodu.
  • Okres to ilość rat miesięcznych. Minimum to 24 miesiące, natomiast górna granica zależy od wieku pojazdu, ale może być to nawet 7 lat.
  • Wykup to kwota, jaką będziesz musiał zapłacić za wykupienie samochodu z leasingu. Minimalnie 1%, maksymalnie nawet 50%.

Warto sprawdzić dostępne samochody w leasingu na stronie MyLease.pl - Leasing samochodów.

2. Wynajem długoterminowy

Jest to podobny produkt do leasingu. W wynajmie tak samo, jak w leasingu nie jesteś właścicielem auta, które jest Ci udostępnione za odpowiednią stałą opłatę miesięczną. Podobnie jak w leasingu możesz wykupić auto po zakończeniu umowy, jednak zazwyczaj jest to stosunkowo nieopłacalne. Kolejną różnicą jest zapis w umowie o limicie kilometrów, które możesz przejechać w ciągu roku. Dodatkowo wynajem w zależności od umowy zapewnia nam ubezpieczenie OC/AC, serwisy auta, opony i ich wymianę. Produkt przeznaczony głównie dla przedsiębiorców i firm. Niektóre firmy posiadają w ofercie wynajem dla osoby prywatnej. W większości przypadków auto musi być fabrycznie nowe, niezarejestrowane.

Umowa wynajmu długoterminowego składa się z następujących warunków:

  • Opłata wstępna w przypadku najmu może wynosić nawet 0%. Oczywiście, jeśli chcemy uzyskać niższą ratę, to możemy wpłacić np. 10%.
  • Okres umowy to ilość rat określona w umowie. Minimum to 30 miesięcy, maksimum 60miesięcy. W racie uwzględniona jest polisa OC/AC, serwisy i przeglądy auta oraz opony letnie i zimowe wraz z ich wymiana.
  • Limit kilometrów, którego nie możesz przekroczyć w ciągu roku. Ma to wpływ na wysokość raty – nie należy zaniżać tego parametru, ponieważ po przekroczeniu tego limitu zostanie nałożona opłata dodatkowa zgodna z tabelą opłat.
     

3. Pożyczka, kredyt

Gdy nie chcesz lub nie możesz skorzystać z leasingu lub wynajmu, to pozostaje zwykły kredyt lub pożyczka. Pożyczka i kredyt to ten sam produkt tylko skierowany do innych osób. Pożyczka jest skierowana do przedsiębiorców, natomiast kredyt dla osób prywatnych. Różnica jest tylko w nazwie, natomiast warunki są identyczne. W odróżnieniu od pozostałych form finansowania tutaj Ty jesteś właścicielem pojazdu, a ewentualnie pożyczkodawca jest współwłaścicielem – dzięki temu nie ma wykupu na końcu.

Produkt jest głównie przeznaczony z myślą o osobach prywatnych. Jest to też dobra opcja dla przedsiębiorców chcących sfinansować auto starsze niż 10 lat lub gdy nie ma możliwości wystawienia faktury.

Tutaj tak naprawdę mamy dużo większe możliwości niż w pozostałych dwóch produktach, jeśli chodzi o wybór samochodu. Auto może być starsze niż 10 lat, a maksymalny wiek pojazdu w chwili zakończenia umowy może wynieść nawet 17 lat. Na samochód może być wystawiona faktura VAT 23%, VAT marża lub umowa kupna-sprzedaży.

Co wybrać ?

Podsumowując, jeśli chcesz sfinansować samochód, to nie musisz brać drogich kredytów gotówkowych. Dużo bardziej opłaca się, zainteresować się ofertą firm leasingowych, które mogą zaproponować Ci najlepsze dla Ciebie rozwiązanie. Wszystkie 3 produkty mają swoje plusy i minusy oraz swoich zwolenników i przeciwników.

Jak obliczyć leasing?

To proste! W Internecie są odpowiednie narzędzia do tego. Najszybszym i najprostszym z nich wszystkich jest kalkulator leasingowy np. kalkulator leasingowy

Wystarczy wejść, ustawić wymagane parametry i obliczyć wysokość raty miesięcznej. W przypadku tego kalkulatora są to wyniki bardzo realne do uzyskania przy rzeczywistej umowie. Oczywiście najlepiej jest się skontaktować z doradcą klienta, który pomoże i wyjaśni wszelkie wątpliwości.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:komunikacja,   finanseDODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.