Dzisiaj jest poniedziałek 10 maja 2021, imieniny: Antoniego, Antonina, Izydora WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17252) SPORT FORUM FIRMY (5596) PRACA (70) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 14oC
Jutropogoda
22 / 15oC
Pojutrzepogoda
21 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Finderowa piątka w Wąsoszach. Biegali dla Osady Ja ... (1)Konińska biblioteka z wyremontowaną czytelnią i sa ... (3)

Zawiadomienie o znęcaniu, od razu niebieska karta, zakaz zbliżania

Dodano: 11.03.2021 12:10

Zawiadomienie o znęcaniu się, niebieska karta, nakaz opuszczenia mieszkania oraz zakaz zbliżania się – tak zakończyła się interwencja przeprowadzona przez konińskich funkcjonariuszy.

Poniżanie, popychanie, uderzanie oraz wyzwiska to w ostatnim czasie obraz codziennego życia 41-letniej koninianki. O całej sytuacji, która trwała ponad rok dowiedzieli się we wtorek 9 marca br funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Koninie i natychmiast podjęli odpowiednie kroki. Dzięki nowym przepisom zawartym w ustawie antyprzemocowej, mundurowi w trybie natychmiastowym nakazali 45-letniemu mężczyźnie, który znęcał się nad swoją żoną, opuścić mieszkanie na okres 14-stu dni. Dodatkowo policjanci wobec oprawcy zastosowali zakaz zbliżania się do miejsca zamieszkania, a także wszczęli procedurę niebieskiej karty.

Mężczyzna usłyszał już prokuratorskie zarzuty znęcania się psychicznego i fizycznego nad swoja 41-letnią żoną. Grozi mu za to od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

Ofiary często ukrywają sytuacje do jakich dochodzi w ich miejscu zamieszkania. Niestety milcząc odcinają sobie jedyna drogę pomocy. Przemoc w rodzinie jest przestępstwem ściganym przez prawo, więc nie zwlekaj i powiadom o tym odpowiednie instytucje.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:policja Konin,   przemoc,   interwencja,  



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Sprawa jest skomplikowana, obecnie ofiarami przemocy psychicznej są mężczyźni, kobieta celowo podburza faceta a jak ten jej przywali to gra ofiarę, niebieska karta powinna być zakładana większością kobiet za stosowanie manipulacji i przemoc psychiczna
Dodano: 11.03.2021 15:17    Przez: Lgbt -
Przemoc psychiczna jest gorsza niż przemoc fizyczna, przemoc psychiczna zostawia ślady na całe życie a nie kilka siniaków
Dodano: 11.03.2021 15:20    Przez: Lgbt -
Przemoc psychiczna czyli celowe wyzwanie ponizanie mężczyzn przez kobiety, nie dajcie się zwieść kobiecym intrygantkom , niejedna już wykończyła mężczyznę
Dodano: 11.03.2021 15:19    Przez: Lgbt -
PRZEMOC MA PŁEĆ JEST NIĄ KOBIETA...
Dodano: 11.03.2021 20:06    Przez: Sylwester
Mądrego zawsze warto posłuchać i poczytać. Popieram.
Dodano: 12.03.2021 08:30    Przez: Ryszard

KOMENTARZE

Tylko jest drugie dno tej sprawy, co dopusciło owego meżczyznę do takiego zachowania... Wina przeważnie leży po stronie obojga osób po równo... Daję sobie rękę uciąć iż owa ofiara święta nie jest...
Dodano: 11.03.2021 12:41    Przez: Karol
Kobiety dzisiaj są tak wyemancypowane, że chciałyby rządzić mężczyznami, a to mężczyzna jest głową rodziny. Oczywiście zdarzają się przypadki patologii w rodzinach, ale czy kobieta nie jest tego przyczyną ?
Dodano: 11.03.2021 13:17    Przez: Karol
Dawniej kobiety były posłuszne i uległe swoim mężom i małżeństwa trwały, a dziś kobieta lewicowa chce panować nad swoim mężczyzną, chce aborcji na żądanie, chce dzieci wychowywać z dala od Boga, w duchu LGBT i tu pojawia się problem.
Dodano: 11.03.2021 13:21    Przez: Karol
Uległe i posłuszne ? A co ty ? Pan i władca jesteś ? Psa sobie kup...tylko uwazaj, zeby cię nie ugryzł..miłosierny panie. A i od faceta, (czyli ode mnie) za takie gadki, liść by poleciał, na otrzeźwienie.
Dodano: 11.03.2021 13:46    Przez: piotr antas
Kaczafi vel piotr antas uspokój się agresywny człowieku, masz kochać ludzi a nie ich bić.
Dodano: 13.03.2021 12:21    Przez: Miłuj bliżniego !
Sprawa jest skomplikowana, obecnie ofiarami przemocy psychicznej są mężczyźni, kobieta celowo podburza faceta a jak ten jej przywali to gra ofiarę, niebieska karta powinna być zakładana większością kobiet za stosowanie manipulacji i przemoc psychiczna
Dodano: 11.03.2021 15:17    Przez: Lgbt -
Przemoc psychiczna czyli celowe wyzwanie ponizanie mężczyzn przez kobiety, nie dajcie się zwieść kobiecym intrygantkom , niejedna już wykończyła mężczyznę
Dodano: 11.03.2021 15:19    Przez: Lgbt -
Przemoc psychiczna jest gorsza niż przemoc fizyczna, przemoc psychiczna zostawia ślady na całe życie a nie kilka siniaków
Dodano: 11.03.2021 15:20    Przez: Lgbt -
Zobaczcie co młode lewicowe kobiety pod przywództwem Marty Lempart wyrabiają na ulicach polskich miast ? Kobieta ofiarą, dobre sobie, to przecież one nas terroryzują.
Dodano: 11.03.2021 15:50    Przez: Mężczyzna
Nie dziwię się...skoro chodzisz w rurkach z dziurami i masz nogi jak patyki u kurczaka.
Dodano: 11.03.2021 19:18    Przez: piotr antas
PRZEMOC MA PŁEĆ JEST NIĄ KOBIETA...
Dodano: 11.03.2021 20:06    Przez: Sylwester
Trzeba zawsze mądrze wybierać, bo Kobieta z pięknym ciałem jest dobra na... jedną noc . Kobieta z pięknym sercem i umysłem jest dobra na całe życie. Ps. Mężczyźni - nie wybierajcie lewaczek i feministek !
Dodano: 11.03.2021 21:10    Przez: Matilan
Mądrego zawsze warto posłuchać i poczytać. Popieram.
Dodano: 12.03.2021 08:30    Przez: Ryszard