LM.plWiadomościUdana inauguracja wiosny w Koninie. Sportis KKP znów pokonany

Udana inauguracja wiosny w Koninie. Sportis KKP znów pokonany

Niemalże kopię spotkania z rundy jesiennej zafundowały swoim kibicom piłkarki Medyka POLOmarket Konin i Sportisu KKP Bydgoszcz. Medyczki po raz drugi w sezonie pokonały bydgoszczanki 2:0.

Medyk POLOmarket Konin na inaugurację rundy wiosennej na własnym terenie wciąż nie był w pełni sił. Lista kontuzjowanych piłkarek wręcz się powiększyła – po ostatnim spotkaniu ligowym z powodu złamania ręki wypadła Dominika Kopińska, a w 23. minucie boisko opuścić musiała Alexis Castellano-Mugica. Do pierwszego składu wróciła Julia Maskiewicz, do pomocy przesunięta została Ernestina Abambila, a w ataku z Anną Gawrońską zagrała Klaudia Dymińska.

Medyczki, podobnie, jak jesienią, szybko otworzyły wynik meczu. Już w siódmej minucie strzał Alici Tamburro sparowała Katarzyna Siejka, ale wobec dobitki Natalii Chudzik była już bezradna. W pierwszej odsłonie meczu Medyk POLOmarket przeważał, świetnie grał duet Tamburro – Chudzik, a defensywa pewnie zabezpieczała tyły. Bydgoszczanki jedyne sytuacje tworzyły sobie po stałych fragmentach gry.

W siedemnastej minucie koninianki powinny były podwyższyć. Rzut karny wywalczyła Tamburro, ale z jedenastu metrów pomyliła się Chudzik. Do przerwy Medyk POLOmarket Konin prowadził 1:0. Podobnie, jak jesienią, na podwyższenie wyniku przyszło piłkarkom Romana Jaszczaka czekać do samej końcówki spotkania.

Po zmianie stron Sportis KKP Bydgoszcz zagrał nieco odważniej i zaczął stwarzać sobie sytuacje. Świetną okazję zmarnowała Zofia Giętkowska, ale i Medyk POLOmarket gościł pod bramką rywalek. Brakowało jednak wykończenia, z kilku metrów myliła się nawet Anna Gawrońska.

W końcu w 88. minucie koninianki strzeliły na 2:0 i znów udział miał w tym duet Chudzik – Tamburro. Najpierw skrzydłowa Medyka POLOmarket dośrodkowała z rzutu wolnego, a naciskająca rywalki Tamburro zmusiła do błędu Aleksadrę Sudyk. Piłkarka Sportisu KKP wpakowała piłkę do własnej siatki.

Był to czwarty z rzędu ligowy mecz Medyka POLOmarket Konin bez straty bramki. Dzięki wygranej zespół Romana Jaszczaka utrzymał trzecie miejsce w tabeli Ekstraligi, powiększając przewagę nad Śląskiem Wrocław do czterech punktów. Kolejne spotkanie w przyszłą sobotę, medyczki zagrają na wyjeździe z Olimpią Szczecin.

Medyk POLOmarket Konin - Sportis KKP Bydgoszcz 2:0 (7' Natalia Chudzik, 88' Aleksandra Sudyk (sam.))

Medyk POLOmarket Konin: Jagoda Sapor – Julia Maskiewicz, Alexis Castellano-Mugica (23' Nicole Zając), Sandra Sałata, Natalia Chudzik (90' Kinga Koronkiewicz), Ernestina Abambila, Heather Seybert, Alicia Tamburro, Androniki Michalopoulou, Anna Gawrońska (90' Daria Nowak)