Dzisiaj jest niedziela 11 kwietnia 2021, imieniny: Filipa, Leona, Jaromira WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17658) SPORT FORUM FIRMY (5590) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
12 / 11oC
Jutropogoda
9 / 3oC
Pojutrzepogoda
8 / 4oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
W Osadzie Janaszkowo pomieszczenia do rehabilitacj ... (0)Konin. Pamiętajcie o muzealnych ogrodach! Zagościł ... (2)

Nasze Sprawy. Na konińskich drogach trwają pozimowe porządki

Dodano: 17.03.2021 00:16
Źródło: LM.pl

To była ciężka zima i teraz trzeba po niej posprzątać. Tak o wiosennych porządkach w Koninie mówili goście ostatniego wydania programu „Nasze Sprawy“.

W ubiegłym roku na zimowym odśnieżaniu dróg, w miejskim budżecie udało się zaoszczędzić ponad 2 mln zł. Inaczej było tym razem.

- W pierwszych dziewięciu dniach ostrej zimy, cały budżet został wyczerpany. Musieliśmy nawet wprowadzić priorytety, jeśli chodzi o kategorie dróg – mówi Paweł Adamów, zastępca prezydenta Konina. - W krótkim czasie spadło dużo śniegu, trzeba było sypać dużo piasku. Musimy po tych działaniach teraz posprzątać – dodaje.

Tym zajmuje się Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. Jak mówi prezes spółki Michał Zawadzki, pracy jest dużo.

- Wszystkie maszyny mamy zadysponowane. Jesteśmy na dobrej drodze i w mieście z dnia na dzień jest coraz czyściej – podkreśla Michał Zawadzki.

W programie poruszyliśmy również kwestię koszy na śmieci oraz pojemników na odpady segregowane. Jak się okazało, w zakresie gospodarki odpadami można będzie liczyć na inwestycje.

- Udało nam się zbilansować system. Rok temu mieliśmy ponad 3 mln zł dziury budżetowej. Teraz możemy myśleć o pewnych inwestycjach w zakresie wymiany pewnych pojemników i o tym myślimy – mówi Paweł Adamów. - Trzeba zaznaczyć, że system gospodarowania odpadami jest efektywny przy bardzo niskiej stawce. W Koninie mamy 19 zł od mieszkańca. To naprawdę rzadkość, jeśli chodzi o miasta i gminy w Polsce – dodaje.

Gośćmi programu poza wiceprezydentem Pawłem Adamowem i prezesem PGKiM – Michałem Zawadzkim byli: Rafał Oblizajek – kierownik wydziału gospodarki komunalnej Urzędu Miejskiego w Koninie oraz Jacek Kozłowski – kierownik działu technicznego Spółdzielni Mieszkaniowej „Zatorze“.

  • Nasze Sprawy. Na konińskich drogach trwają pozimowe porządki

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Przeszedłem dzisiaj ulicami Konina i zauważyłem tylko jedną malutką odkurzarkę, która czyści chodnik z prawej strony, przerzucając piasek na lewą, dobre co ? W Koninie wszędzie brudno, nie wspominając o psich kupach.
Dodano: 17.03.2021 12:06    Przez: Mieszkaniec

KOMENTARZE

"Porządek musi być" mawiał kiedyś lubiany przeze mnie aktor Zbigniew Buczkowski, czy w Koninie jest ?
Dodano: 17.03.2021 12:02    Przez: Pytam
Przeszedłem dzisiaj ulicami Konina i zauważyłem tylko jedną malutką odkurzarkę, która czyści chodnik z prawej strony, przerzucając piasek na lewą, dobre co ? W Koninie wszędzie brudno, nie wspominając o psich kupach.
Dodano: 17.03.2021 12:06    Przez: Mieszkaniec
Po zimie powinny być pozaklejane pęknięcia nawierzni jezdni.Jeżeli tego nie zrobicie teraz, wkrótce z pęknięć zrobią się dziury im później tym większe.Tak zrobiłby dobry gospodarz miasta.
Dodano: 19.03.2021 18:59    Przez: p***rnese tu

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.