Dzisiaj jest piątek 30 lipca 2021, imieniny: Julity, Ludmiły, Rościsława WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (15013) SPORT FORUM FIRMY (5612) PRACA (74) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
15 / 17oC
Jutropogoda
24 / 17oC
Pojutrzepogoda
20 / 16oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Zielonym do góry. Zobacz najnowszy odcinek (0)ZE PAK otrzyma dofinansowanie na budowę instalacji ... (0)

Konin Jerzego Sznajdra malowany światłem – „Sztuka nas szuka”

Dodano: 17.03.2021 10:49

Ponownie na konińskich przystankach i w autobusach zagości fotografia.

Wiosenną odsłonę projektu „Sztuka nas szuka” realizowaną przez Centrum Kultury i Sztuki oraz Miasto Konin poświęcimy pracom Jerzego Sznajdra. Wielkoformatowe zdjęcia będzie można oglądać od 22 marca do 18 kwietnia 2021 r.

Wyjątkowe prace artysta wykonał negatywową techniką solarigrafii, używając własnoręcznie zbudowanych aparatów otworkowych. Każdą tak stworzoną fotografię charakteryzują wyraźne ślady wędrówki Słońca. Prezentowane zdjęcia przedstawiają kilka wybranych miejsc w Koninie.

Jerzy Sznajder - fotograf, autor albumów o tematyce krajoznawczej, członek Wielkopolskiego Klubu Publicystów Krajoznawczych. Od ponad 30 lat jest w zarządzie konińskiego oddziału PTTK i w ramach tej działalności 26 lat społecznie opiekuje się schroniskiem turystycznym „Chatka Ornitologa”, w którym przez kilkanaście lat zorganizował blisko 30 plenerów fotograficznych w Nadwarciańskim Parku Krajobrazowym. Efekty tych spotkań prezentował wraz z innymi uczestnikami podczas wystaw zbiorowych.

Brał udział w pracach jury kilku konkursów fotograficznych m.in. Konkursu Fotograficznego o Nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego (5 edycji). Swoje prace prezentował podczas licznych wystaw indywidualnych i zbiorowych. Ma na swoim koncie publikacje poświęcone miastu i regionowi m.in.: „Konin w sepii” (2000 r.), „Konin i duchy przeszłości” (2015), „Konin – wnętrza starówki” (2017), album „Wielkopolska Wschodnia, fotograficzny słownik krajoznawczy” został dwukrotnie wyróżniony w konkursie Róże Regionów 2014 oraz XXIII Ogólnopolskim Przeglądzie Książki Krajoznawczej i Turystycznej. W 2021 r. współtworzył drugie wydanie „Kanonu krajoznawczego województwa wielkopolskiego”.

Zapraszamy do jedynej w swoim rodzaju galerii, do której każdy ma nieograniczony dostęp. Do tej pory w przestrzeni miasta można było zobaczyć prace m.in. Ryszarda Fórmanka, Tadeusza Topolskiego, Andrzeja Tomaszewskiego, rodziny Drzewieckich, Tomasza Olszewskiego czy Adama Widełki.

Fotografie Jerzego Sznajdra można zobaczyć na następujących przystankach:

1. Wał Tarejwy

2. Rondo Kamińskiego

3. Leszczynowa

4. Hiacyntowa

5. Dworcowa

6. ZS im. Kopernika

7. Wyszyńskiego

  • Konin Jerzego Sznajdra malowany światłem – „Sztuka nas szuka”

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Sztuka nas szuka,   przystanki,   Jerzy Sznajder,   fotografia,  DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Podobają mi się banery z dziećmi nienarodzonymi w łonach matek, które żyją dzięki Bogu. Brońmy życie, które daje nam Bóg, bo przecież dzięki Niemu i my żyjemy.
Dodano: 17.03.2021 13:09    Przez: Chrześcijanin
Gdyby tak Słowo Boże zagościło na przystankach i autobusach, ku chwale Boga ?
Dodano: 17.03.2021 13:13    Przez: Chrześcijanin

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.