Dzisiaj jest czwartek 29 lipca 2021, imieniny: Marty, Olafa, Beatrycze WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (15710) SPORT FORUM FIRMY (5612) PRACA (73) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 17oC
Jutropogoda
23 / 17oC
Pojutrzepogoda
22 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Marcin Muzykiewicz: „Zespół jest cały czas w budow ... (0)Wierzbinek. Serce dla Moniki wypełnione. Zbiórka t ... (0)

Konin. Ze starego mostu Bernardynka zostały jedynie przyczółki

Dodano: 19.03.2021 13:08
Źródło: LM.pl

Nie ma już starego mostu „Bernardynka“. Trwają prace przy budowie ścianek, które są niezbędne przy kolejnych etapach prac.

Prace związane z przebudową ruszyły w styczniu tego roku. W lutym rozpoczął się demontaż mostu, a teraz zostały z niego tylko resztki przyczółków. Na nich wesprzeć się ma nowa konstrukcja.

- Most Bernardynka, który ma być zbudowany od nowa jeszcze w tym roku, czekają wielkie zmiany. Od 23 marca zostanie wstrzymany ruch kołowy na moście, przez który można jeszcze przejeżdżać, a przez który kiedyś wiodły tory gosławickiej wąskotorówki – informuje koniński magistrat.

Po zachodniej stronie gotowa jest już ścianka Larsena. Rozpoczynają się prace nad jej budową przy wschodnim przyczółku. Inwestycja pochłonie ponad 6 mln zł.

fot. konin.pl

  • Konin. Ze starego mostu Bernardynka zostały jedynie przyczółki

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.