Dzisiaj jest niedziela 16 maja 2021, imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Adama WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16483) SPORT FORUM FIRMY (5598) PRACA (69) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
15 / 9oC
Jutropogoda
17 / 10oC
Pojutrzepogoda
14 / 9oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Sokół zatrzymany przez Jarotę. Remis ze wskazaniem ... (0)Ostatnia prosta prac przy nowym wiadukcie i na ul. ... (2)

Konin. Prezydent zrezygnował z łączenia przedszkoli w zespoły

Dodano: 19.03.2021 14:03
Źródło: LM.pl

Nie będzie łączenia konińskich przedszkoli w zespoły. Taką decyzję podjął zastępca prezydenta Witold Nowak.

Podczas styczniowego posiedzenia komisji, wiceprezydent Witold Nowak poinformował radnych o planach związanych z reorganizacją oświaty. Jedną z propozycji było stworzenie czterech zespołów przedszkolnych. Pierwszy miał skupiać przedszkola nr 5, 11 i 17, drugi – przedszkola nr 6 i 25, trzeci – przedszkola nr 7 i 32, a czwarty – przedszkola nr 12 i 15. Każdy zespół miał mieć jednego dyrektora i zmniejszoną administrację. Miastu zależało na wynikających z tego oszczędnościach, ale szefowe placówek przygotowały propozycje zmian.

- Po wielu rozmowach i dobrych spotkaniach z dyrektorkami placówek mamy wypracowany system mający sprostać realnym potrzebom, a więc mniejszej liczbie dzieci i optymalizacji zatrudnienia - wyjaśnia Witold Nowak. - Wsłuchaliśmy się w głos nauczycieli, a oni w nasz. Do września panie dyrektorki będą starały się zoptymalizować zatrudnienie. Nie chodzi o drastyczne zmiany, ale ograniczenie etatów tam, gdzie jest to możliwe – dodaje.

Przypomnijmy, że do 26 marca trwa nabór do przedszkoli. W 18 placówkach jest 2,5 tysiąca miejsc, z czego 685 miejsc przeznaczonych jest dla nowych przedszkolaków.

fot. konin.pl

  • Konin. Prezydent zrezygnował z łączenia przedszkoli w zespoły

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Czyli etaty dyrektorskie kontra etaty pracownicze.Zakład Obsługi U. Miejskiego też miał się restrukturyzować i co z tego wynikło?
Dodano: 20.03.2021 09:56    Przez: Josef Josef
Nie można łączyć szkół, przedszkoli albo likwidować stanowisk urzędniczych. GDZIE BĘDĄ PRACOWAĆ ŻONY CÓRKI I KOCHANKI ?
Dodano: 19.03.2021 15:44    Przez: Eryk21

KOMENTARZE

Nie można łączyć szkół, przedszkoli albo likwidować stanowisk urzędniczych. GDZIE BĘDĄ PRACOWAĆ ŻONY CÓRKI I KOCHANKI ?
Dodano: 19.03.2021 15:44    Przez: Eryk21
Coraz mniej dzieci się rodzi w Koninie, bo i kto ma je rodzić jak młodzi powyjeżdzali za granicę za chlebem, to i miejsc w przedszkolach i szkołach jest nadmiar, a nauczycieli ta sama ilość POzostała, piszę POzostała, bo nauczyciele to w większości elektorat PO.
Dodano: 19.03.2021 16:02    Przez: Taka jest prawda
Czyli etaty dyrektorskie kontra etaty pracownicze.Zakład Obsługi U. Miejskiego też miał się restrukturyzować i co z tego wynikło?
Dodano: 20.03.2021 09:56    Przez: Josef Josef

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.