LM.plSportKolejny horror Wilków, ale jest awans do turnieju półfinałowego!

Kolejny horror Wilków, ale jest awans do turnieju półfinałowego!

Po raz drugi w fazie play-off Wilki Wilczyn zakończyły mecz dopiero w piątym secie. Znów lepsi okazali się jednak siatkarze Tomasza Robaka. Zwyciężając trzeci mecz ze Stoczniowcem Gdańsk awansowali do turnieju półfinałowego!

Trzecie spotkanie Wilków ze Stoczniowcem, tym razem rozgrywane w Gdańsku, przyniosło nie mniejsze emocje, niż poprzednie dwa w fazie play-off. Wilczynianie dwukrotnie odrabiali wynik meczu. Najpierw pierwszy set przegrali do osiemnastu, a z gry przez kontuzję kostki wykluczony został Ireneusz Kwiatkowski. Mimo braku najlepszego atakującego siatkarze z Wilczyna wygrali drugi set 25:23 i doprowadzili do remisu.

W trzeciej partii znów lepszy był Stoczniowiec, tym razem 25:19. Gdańszczanie byli blisko zakończenia rywalizacji w czwartym secie, ale w grze na przewagi lepsze okazały się Wilki, wygrywając 26:24. W całym meczu był remis 2:2, a o wyniku starcia miał przesądzić piąty set.

Tu też dramaturgii nie brakowało. Goście przegrywali już 11:14, ale w decydującym momencie świetnie zagrywką przewagę stworzył Igor Wypijewski. Wilczynianie odrobili straty i ostatecznie zwyciężyli 16:14 w secie, 3:2 w meczu, a 3:0 w play-offach.

Trzecie zwycięstwo ze Stoczniowcem zakończyło rywalizację w fazie play-off i dało Wilkom czwarty w historii awans do turnieju półfinałowego. Drużyna Tomasza Robaka zagra tam z LBS Bank KS Orzeł Międzyrzecz, Chrobrym Głogów i jednym z zespołów z pary Astra Nowa Sól / Sobieski Żagań (Sobieski prowadzi w play-offach 2:1). Turniej rozegrany zostanie od 9 do 11 kwietnia, jego lokalizacja nie jest jeszcze znana.

Stoczniowiec Gdańsk – Wilki Wilczyn 2:3 (25:18, 23:25, 25:19, 24:26, 14:16)