Dzisiaj jest niedziela 20 czerwca 2021, imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16748) SPORT FORUM FIRMY (5606) PRACA (73) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
20 / 20oC
Jutropogoda
28 / 20oC
Pojutrzepogoda
25 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Festyn w Wieruszewie. Upał nie przeszkodził w dobr ... (0)Święto Kolorów na Chorzniu. Wakacje zaczęli w tęcz ... (0)

Rzgów. W maju będą wybory. Radna zrzekła się swojego mandatu

Dodano: 22.03.2021 14:28
Źródło: LM.pl

Joanna Karmowska-Szymczak, radna Rady Gminy Rzgów, zrzekła się swojego mandatu. W maju odbędą się wybory uzupełniające w gminnym okręgu nr 9.

Postanowienie Komisarza Wyborczego w Koninie o wygaśnięciu mandatu radnej Joanny Karmowskiej-Szymczak wydane zostało w lutym. Jak czytamy w postanowieniu powodem wygaszenia jest pisemne zrzeczenie się mandatu przez radną. Wygaszenie mandatu oznacza konieczność wyborów uzupełniających.

Te odbędą się 16 maja. Do 6 kwietnia powołana ma zostać Gminna Komisja Wyborcza w Rzgowie, a do 11 kwietnia zgłaszani będą kandydaci na radnych. Głosowanie odbędzie się jedynie w okręgu nr 9 (sołectwo Sławsk, ulice: Brzozowa, Jaśminowa, Klonowa, Konińska, Leśna, Lipowa, Okólna, Pogodna, Słoneczna, Sosnowa, Spacerowa, Świerkowa, Zielona, Wiśniowa, Szyszkowa, Kasztanowa). Z tego właśnie okręgu wybrana na radną została Joanna Karmowska-Szymczak.

W wyborach samorządowych w 2018 roku Joanna Karmowska-Szymczak startowała z list Komitetu Wyborczego Wyborców Grzegorza Matuszaka „Jedność Gminy”. Uzyskała 149 głosów (64,5% w okręgu), pokonując Ewę Biernacką z KW PiS (82 głosy, 35,5%).

  • Rzgów. W maju będą wybory. Radna zrzekła się swojego mandatu

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.