Dzisiaj jest poniedziałek 17 maja 2021, imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17036) SPORT FORUM FIRMY (5598) PRACA (69) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
8 / 10oC
Jutropogoda
14 / 9oC
Pojutrzepogoda
15 / 6oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Górnik wybronił punkt w Toruniu, fantastyczny Szym ... (0)Szczepidło. Z Warty zniknęły platformy lęgowe dla ... (2)

Małe szanse na uzyskanie kredytu – co robić?

Materiał promocyjny

Dodano: 23.03.2021 10:18

Wiele jest takich osób, które składając wniosek o kredyt nie mogą być pewne pozytywnej decyzji kredytowej. Czasem zdarza się nawet, że jesteśmy takiej decyzji pewni, a ostatecznie i tak otrzymujemy od banku odmowę. Może ona wynikać z bardzo różnorodnych przyczyn.

Pojawia się w takim przypadku jedno bardzo ważne pytanie: co robić, jeśli szanse na uzyskanie kredytu są małe, ale jest nam on pilnie potrzebny i nie możemy po prostu go porzucić? Odpowiedź na nie można znaleźć poniżej. Wbrew pozorom nie jest to wcale sytuacja bez wyjścia, dlatego nie należy się poddawać, a trzeba działać, żeby uzyskać pozytywną decyzję kredytową.

Co wpływa na szanse na uzyskanie kredytu?

Każdy bank analizuje wnioski klientów w nieco inny sposób i przy wykorzystaniu innych algorytmów, ale wszystkie instytucje finansowe biorą pod uwagę te same główne aspekty. Chodzi tutaj przede wszystkim o zdolność kredytową i historię kredytową.

Zdolność kredytowa obliczana jest na podstawie takich elementów, jak wysokość wynagrodzenia i forma zatrudnienia, ilość i wysokość aktualnych zobowiązań czy koszty utrzymania. Zbyt niska zdolność kredytowa jest jednym z najczęściej spotykanych przyczyn odmowy przyznania kredytu, z uwagi na fakt, że oznacza ona dla banku wysokie ryzyko związane z danym kredytobiorcą.

Historia kredytowa to zaś zapis tego, jak spłacaliśmy swoje obecnie i niektóre już spłacone zobowiązania – czy robiliśmy to na czas, a jeśli nie, to z jak dużym opóźnieniem. Świadczy ona o wiarygodności danej osoby – negatywna lub pusta historia kredytowa znacznie zmniejsza szanse na uzyskanie pozytywnej decyzji kredytowej.

Jak podnieść swoje szanse na uzyskanie kredytu?

Swoje szanse na uzyskanie kredytu można podnieść na kilka sposobów. Jednym z nich, szczególnie wartym uwagi, kiedy nie możemy poczekać na otrzymanie kredytu kilku miesięcy, a potrzebujemy go teraz, jest skorzystanie z pomocy eksperta. Profesjonalny pośrednik kredytowy, którego można znaleźć tutaj: https://splatakredytow.pl/, będzie wiedział, w jakim banku szanse na uzyskanie kredytu w danej sytuacji będą największe i do kogo najlepiej się zwrócić. W ten sposób szanse na pozytywną decyzję kredytową znacznie wzrosną.

Inne sposoby na podniesienie szans na uzyskanie kredytu to zwiększenie zdolności kredytowej (na przykład poprzez zmianę pracy na lepiej płatną lub spłacenie części obecnych długów) lub zbudowanie pozytywnej historii kredytowej (przykładowo, biorąc tanie przedmioty na raty 0% i regularnie je spłacając). Wymaga to jednak sporo czasu i dlatego nie dla każdego może być optymalnym rozwiązaniem.

Małe szanse na uzyskanie kredytu – podsumowanie

Małe szanse na uzyskanie kredytu nie oznaczają od razu, że na pewno nie uda się go uzyskać. Przede wszystkim jest sporo kroków, które można podjąć, żeby rzeczone szanse zwiększyć, począwszy od zmiany formy zatrudnienia, po zbudowanie pozytywnej historii kredytowej. Rekomendowanym rozwiązaniem jest także skorzystanie z pomocy dobrego pośrednika kredytowego, dostępnego tutaj: https://splatakredytow.pl/. Można w ten sposób oszczędzić sporo czasu i nerwów oraz pieniędzy.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:finanse,   kredytDODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.