Dzisiaj jest niedziela 16 maja 2021, imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Adama WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17040) SPORT FORUM FIRMY (5598) PRACA (69) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
11 / 9oC
Jutropogoda
17 / 10oC
Pojutrzepogoda
14 / 9oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Górnik wybronił punkt w Toruniu, fantastyczny Szym ... (0)Szczepidło. Z Warty zniknęły platformy lęgowe dla ... (2)

Mieszkaniec Konina metodą „na policjanta” stracił 43.000 złotych

Dodano: 23.03.2021 13:35

Jeden z mieszkańców Konina metodą „na policjanta” stracił 43.000 złotych. 

W miniony poniedziałek przestępcy stosując metodę „na policjanta” wyłudzili od 86-letniego mężczyzny pieniądze w kwocie 43 tysięcy złotych. Mężczyzna w słuchawce swojego telefonu usłyszał osobę, która przedstawił się jako policjant. Poinformował on seniora, że zostanie okradziony przez rozpracowywaną grupę przestępców, która działa na terenie Konina. By do tego nie doszło musi przekazać policji swoje oszczędności. Mężczyzna zgodził się i postępując według wskazówek oszusta, wyrzucił 43 tysiące złotych przez okno.

W ubiegłym roku w podobny sposób w całej Polsce zostało oszukanych blisko 5300 osób powyżej 65 roku życia. Łącznie stracili oni 87 mln  złotych.

Pamiętajmy, że policjanci nigdy nie proszą i nie żądają pieniędzy w celu zatrzynia lub rozpracowania grupy przestępczej. W każdym przypadku otrzymania telefonu z informacja o przekazaniu pieniędzy policji, funkcjonariuszowi CBŚP lub prokuratorowi, powinniśmy utwierdzać się w przekonaniu, że mamy do czynienia z oszustem.    

To już kolejna ofiara przestępców grasujących na terenie całej Polski. W ubiegłym roku ich ofiarą padło blisko 5300 osób powyżej 65 roku życia, którzy łącznie stracili 87 mln złotych.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:policja Konin,   oszustwo,   na policjanta,  DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Oszuści nie mają sumienia, okraść i to starego człowieka, który "ciułał "grosz do grosza, aby mieć na "czarną godzinę" ?
Dodano: 23.03.2021 15:47    Przez: Na wnuczka

KOMENTARZE

43 tys. zł, szkoda, ale naiwnych niestety nie brakuje szczególnie wśród ludzi starszych, a ile poszkodowany miał lat tego w artykule nie ma. Taki zaś oszust uczciwą pracą nie musi się "splamić".
Dodano: 23.03.2021 15:44    Przez: Na policjanta
pisze, 86 lat
Dodano: 24.03.2021 06:47    Przez: linksys
Rzeczywiście, nie zauważyłem, dziękuję.
Dodano: 24.03.2021 13:05    Przez: Pozdrawiam
Oszuści nie mają sumienia, okraść i to starego człowieka, który "ciułał "grosz do grosza, aby mieć na "czarną godzinę" ?
Dodano: 23.03.2021 15:47    Przez: Na wnuczka

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.