Dzisiaj jest piątek 30 lipca 2021, imieniny: Julity, Ludmiły, Rościsława WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (15008) SPORT FORUM FIRMY (5612) PRACA (74) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
15 / 17oC
Jutropogoda
24 / 17oC
Pojutrzepogoda
20 / 16oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Zielonym do góry. Zobacz najnowszy odcinek (0)ZE PAK otrzyma dofinansowanie na budowę instalacji ... (0)

Nasze Sprawy.Koniński Budżet Obywatelski potrzebuje zmian

Dodano: 23.03.2021 22:24
Źródło: LM.pl

Podział pieniędzy z Konińskiego Budżetu Obywatelskiego na osiedla nie jest zły, ale musiałby być dogłębnie przemyślany. Tak stwierdzili goście dzisiejszego programu „Nasze Sprawy“.

Jeszcze do końca marca mieszkańcy Konina mogą składać swoje pomysły do KBO. Niedawno Krzysztof Pietruszewski z „Konin. Mam Prawo Wiedzieć“ zaproponował modyfikację budżetu obywatelskiego i podział środków na osiedla. Chodziło o to, żeby każde osiedle miało swoją pulę pieniędzy i żeby mieszkańcy decydowali co chcieliby za to zrobić.

- Nie jest to rzecz do wprowadzenia w krótkim czasie – mówił Bartosz Jędrzejczak, kierownik Centrum Organizacji Pozarządowych w Koninie. - Pierwsza rzecz to wola władz miasta i rady miasta, potem wypracowanie takiego poczucia osiedlowego. Natomiast dopracowanie nowego mechanizmu KBO nie jest żadnym problemem. Mamy gotowe wzory w innych miescach w Polsce – dodał.

W programie rozmawialiśmy również o unieważnieniu przez wojewodę wielkoposlkiego niektórych zapisów w regulaminie KBO. Naszymi gośćmi byli, poza Bartoszem Jędrzejczakiem, radny Jakub Eltman i społecznik – Jakub Sznajder.

  • Nasze Sprawy. Koniński Budżet Obywatelski potrzebuje zmian?

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.