Dzisiaj jest poniedziałek 10 maja 2021, imieniny: Antoniego, Antonina, Izydora WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17257) SPORT FORUM FIRMY (5596) PRACA (70) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 14oC
Jutropogoda
22 / 15oC
Pojutrzepogoda
21 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Finderowa piątka w Wąsoszach. Biegali dla Osady Ja ... (1)Konińska biblioteka z wyremontowaną czytelnią i sa ... (3)

Nowy cmentarz przy ul. Marantowskiej? Będzie dokumentacja

Dodano: 24.03.2021 10:47
Źródło: LM.pl

Miasto Konin przystąpi do sporządzenia dokumentacji na budowę nowego cmentarza. Miałby on powstać przy ul. Marantowskiej.

Podczas środowej sesji Rada Miasta Konina przyjęła zmiany w budżecie. Wśród nich znalazł się zapis o wprowadzeniu 250 tys. zł, które mają zostać przeznaczone na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej na budowę nowego cmentarza komunalnego. Miałby on powstać przy ul. Marantowskiej, na ponad 20-hektarowej działce pomiędzy wspomnianą ulicą, a ul. Długa Łąka.

Zaraz po umieszczeniu tego zapisu w budżecie przystąpimy do procedury wyłonienia wykonawcy dokumentacji – informował Paweł Adamów, zastępca prezydenta Konina. – Liczymy na to, że będzie to kwota mniejsza.

Dokumentacja opracowana zostanie na podstawie koncepcji, którą stworzyło miasto. Ma być gotowa do końca obecnego roku lub na początku przyszłego. Budowa nowego cmentarza mogłaby się rozpocząć w przyszłym roku. Podzielona zostanie najpewniej na etapy. Całość sfinansowana ma zostać z budżetu miasta, choć wcześniej miasto rozważało również budowę w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. – Dokładna wartość będzie znana po wykonaniu dokumentacji, bowiem trudno dokładnie szacować inwestycję nie posiadając dokumentacji projektowo-kosztorysowej. Aby pokazać rząd wielkości, mogę powiedzieć, że robiąc rozeznanie w zeszłym roku szacowaliśmy ją na 10 - 20 mln zł plus koszty budowy infrastruktury drogowej, oświetlenia – tłumaczy Rafał Oblizajek, kierownik Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Koninie.

Jak deklarował Paweł Adamów, działania podjęte na obecnie istniejącej nekropolii pozwolą na jej działanie jeszcze przez kilka kolejnych lat. To m.in. budowa kolumbariów (miejsc pochówku zmarłych w urnach) czy dochowywanie zmarłych do obecnie istniejących grobów. – W grudniu ubiegłego roku na terenie cmentarza zostały oddane do użytku trzy nowe kolumbaria, które zawierają łącznie 72 nisze. W jednej niszy mieszczą się dwie urny. W planach jest budowa kolejnych kolumbariów – dodaje Rafał Oblizajek.

fot. archiwum

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.