Dzisiaj jest piątek 7 maja 2021, imieniny: Gustawy, Ludmiły, Sawy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17113) SPORT FORUM FIRMY (5594) PRACA (68) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
3 / 3oC
Jutropogoda
9 / 4oC
Pojutrzepogoda
15 / 10oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Pożar w tartaku. Najprawdopodobniej doszło do zwar ... (0)Rychwał. Rower dla ucznia SOSW za zbiórkę niepotrz ... (0)

Turek, Słupca. Strażacy oddelegowani do walki z koronawirusem

Dodano: 24.03.2021 11:40
Źródło: LM.pl

Strażacy z Turku i Słupcy zostali oddelegowani do wsparcia szpitala covidowego na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Wojewoda wielkopolski do pracy w szpitalu tymczasowym oddelegował w sumie 15 strażaków, w tym mundurowych z Poznania, Pleszewa, Grodziska Wielkopolskiego, Krotoszyna, Czarnkowa, Piły, Słupcy i Turku. Z tej ostatniej jednostki do Poznania pojechało dwóch funkcjonariuszy PSP, posiadających uprawnienia ratownika medycznego.

- Szpital tymczasowy przyjmuje pacjentów z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem, którzy potrzebują hospitalizacji, w związku z czym ratownicy będą wykonywali swoje zadania w pełnym reżimie sanitarnym. Należy zaznaczyć, że w szeregach Państwowej Straży Pożarnej w Turku na co dzień służbę pełni 5 strażaków posiadających uprawnienia zawodowe ratownika medycznego. Jeden z nich już od początku epidemii wspiera Państwowe Ratownictwo Medyczne, jeżdżąc w zespołach wyjazdowych karetek pogotowia. Ponadto strażacy zawodowi we współpracy ze strażakami ochotnikami wspierają medyków przy Izolowanych zdarzeniach medycznych – informuje kpt. Jacek Erkiert z KP PSP w Turku.

W całej Wielkopolsce 189 strażaków posiada uprawnienia zawodowe ratownika medycznego. Jak podkreślają służby wojewody, od początku pandemii mundurowi wspierają ratownictwo medyczne jeżdżąc w zespołach karetek i pozostają w pełnej gotowości do niesienia pomocy.


fot. Archiwum JRG Turek

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.