Dzisiaj jest niedziela 9 maja 2021, imieniny: Grzegorza, Bożydara, Karoliny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17117) SPORT FORUM FIRMY (5595) PRACA (71) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 11oC
Jutropogoda
21 / 14oC
Pojutrzepogoda
22 / 15oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Prezes Górnika po ciężkim COVID-19. Potrzebne środ ...Żychlin. Nowy wóz strażacki dla jednostki OSP i me ... (3)

Problemy z płatnościami? Skorzystaj z finansowania faktur

Materiał promocyjny

Dodano: 25.03.2021 16:15

Finansowanie faktur kilka lat temu było dostępne głównie dla dużych przedsiębiorców, ze względu na wysokie koszty jak i sporo wymagań formalnych, które pozwalały na współpracę z podmiotami, które chciały wesprzeć płynność finansową przedsiębiorców. Teraz jednak coraz więcej mikro - i małych przedsiębiorców może skorzystać z szybkiego, intuicyjnego finansowania faktur bez obaw o płynność firmy.

Co to jest finansowanie faktur i jak działa?

Finansowanie faktur, czyli mówiąc prościej rodzaj usługi finansowej, która pozwala przedsiębiorcom utrzymać płynność finansów w firmie. Przedsiębiorca, właściciel działalności przekazuje firmie udzielającej finansowania wszystkie faktury z odroczonym terminem płatności, czyli tylko te, które są nieprzeterminowane.

Firma, która zajmuje się finansowaniem faktur wypłaca wartość faktury (100% netto lub np. 80-90% brutto) nawet w ciągu kilkunastu minut po jej przesłaniu do specjalnego, intuicyjnego systemu. Finalnie, przedsiębiorca ma na swoim koncie należne pieniądze tuż po wystawieniu faktury i nie musi czekać na przelew nawet do 90 dni.

Finansowanie faktur jest usługą coraz bardziej popularną w Polsce, ponadto nie wymaga od przedsiębiorców spełniania tylu formalności, jak przy wnioskowaniu o kredyt. Dlatego jest coraz częściej wybieranym rozwiązaniem, które pozwala na zabezpieczenie interesów firmy. Dzięki takiemu rozwiązaniu, właściciele firmy nie muszą się obawiać o płynność finansową i stały dostęp do pieniędzy sprawi, że będą mogli na czas regulować priorytetowe płatności takie jak: wynagrodzenia, podatki, ZUS, marketing, oprogramowanie, paliwo czy inwestycje.

Kto może skorzystać z finansowania faktur?

W serwisie ING Finansowanie Faktur przedsiębiorcy mogą skorzystać z finansowania za pomocą intuicyjnego panelu użytkownika. Po przesłaniu faktury, jej weryfikacja dokonywana jest w przeciągu zaledwie kilku minut. Środki zaś, po jej potwierdzeniu przez Kontrahenta mogą trafić na Twoje konto nawet tego samego dnia. Z finansowania mogą skorzystać wszyscy przedsiębiorcy, którzy chcą utrzymać płynność finansową. Z finansowania faktur nieprzeterminowanych mogą skorzystać m.in.:

  • właściciele firm, którzy rozliczają się za wykonane usługi lub sprzedane towary bezgotówkowo
  • przedsiębiorcy, którzy działają w branży B2B,
  • przedsiębiorcy, którzy nie chcą finansować swojej działalności kredytem lub pożyczką,
  • właściciele firm, których strategią marketingową jest negocjowanie rabatów w zamian za dłuższe terminy płatności
  • oraz dla wszystkich tych, którzy chcą utrzymać zdolność finansową firmy.

Rodzaje finansowania faktur

Istnieje kilka form finansowania faktur, najbardziej popularne to finansowanie faktur ciche, jawne, z regresem, odwrotne i pełne. Zazwyczaj to od potrzeb przedsiębiorcy zależy z jakiego finansowania skorzysta.

Te najbardziej popularne rodzaje to: jawne finansowanie faktur, w której kontrahent przedsiębiorcy zostaje poinformowany o finansowaniu faktury przed podmiot zewnętrzny. A także ciche finansowanie typu cicha cesja wierzytelności, kontrahent nie jest informowany o finansowaniu faktury, a spłata zobowiązania spoczywa na przedsiębiorcy.

Jak pozyskać finansowanie faktur?

Finansowanie faktur to bardzo wygodne źródło pozyskiwania środków na prowadzenie działalności bez ryzyka utraty płynności w budżecie firmy. Niepodważalnym atutem finansowania faktur jest prosty proces online. Finansowanie odbywa się za pomocą bezpiecznej platformy internetowej, która w ciągu kilku minut informuje nas o decyzji, czy dana faktura zostanie zaakceptowana.

Aby pozyskać finansowanie należy się zarejestrować w serwisie i potwierdzić swoje dane osobowe oraz email i telefonu. Wówczas należy wykonać przelew na 1 złoty w celu potwierdzenia reprezentacji firmy i rachunku bankowego. Otrzymane pieniądze w celu weryfikacji instytucja zwraca na konto. Specjaliści analizują dane z faktury, potwierdzają transakcję u kontrahenta - czas wykonania przelewu głównie zależy od ING Finansowanie faktur oraz kontrahenta - w wielu przypadkach pieniądze są na koncie jeszcze tego samego dnia.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:finanse,   biznesDODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.