Dzisiaj jest czwartek 5 sierpnia 2021, imieniny: Marii, Oswalda, Stanisławy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (15210) SPORT FORUM FIRMY (5615) PRACA (71) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
18 / 17oC
Jutropogoda
21 / 13oC
Pojutrzepogoda
24 / 19oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Od osiemnastki zaczęła się przygoda z Kingiem. Ksi ...Koło. Symbol wyświetlany przez 63 dni, tyle ile tr ... (1)

Grodziec. Wójt zaczyna walkę z dłużnikami. Zakręci im wodę

Dodano: 25.03.2021 20:05
Źródło: LM.pl

Wójt gminy Grodziec wypowiada wojnę dłużnikom. Zamierza ścigać tych, którzy zalegają z opłatami za wodę i ścieki.


Rekordziści nie wnoszą opłat za dostarczaną wodę i odprowadzanie ścieków od 2008 roku, a ich zadłużenie sięga nawet 5 tys. zł. Wobec braku reakcji na prośby oraz monity Urzędu Gminy w Grodźcu, wójt postanowił podjąć radykalne kroki.

- Poza kierowaniem spraw do komornika – 30 kwietnia br. wszystkim największym dłużnikom – na podstawie art. 8 ust. 1 pkt. 2 ustawy z dnia 7 czerwca 2001 roku o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków – zostanie zamknięte przyłącze wodociągowe do posesji (stosowne informacje są właśnie rozsyłane) – podkreśla w mediach społecznościowych Mariusz Woźniak. - Nie zabiegam o głosy, zabiegam o społeczną sprawiedliwość. Innymi słowy, dość płacenia przez płacących za niepłacących – dodaje.


Ponowne uruchomienie wody będzie możliwe po uregulowaniu zaległości wraz z odsetkami. Do tego czasu osoby, którym wyłączona zostanie woda, będą mogły korzystać z zastępczego punktu poboru wody pitnej. Jest on zlokalizowany przy budynku Urzędu Gminy i będzie czynny w dni robocze, w godzinach pracy instytucji.

fot. facebook/Wójt Gminy Grodziec

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Wójt zakręci wodę, a wie którym zaworem ?
Dodano: 26.03.2021 12:49    Przez: PWiK
to ja mam pytanie do ustawionego jako ograniczony przetarg na ziemie z gminy grodziec tylko dla jej obywateli 1ziemia wydzierzawiona za 100 200 zlotych za hektar gdzie gminy dostaja po 1000 do 1200 2 wiekszasc ziemi wzieta przez powiazanych z gmina i jej pracownikami 3.sprawdzic mozna na zakladce bip grodziec przetargi 11.08.2020 gmina na prezetargu straciła z 20 tysiecy a wójt sie budzi o wode wiekszość sie juz przedawniła tylko nie rozumiem czy ludzie w tej gminie sa tacy slepi czy maja to w nosie na ten nieprzadeg juz tm powinło by cba klub rio co na to rada gminy a moze jest w to wplatana a to tylko czubek góry lodowej
Dodano: 28.03.2021 13:25    Przez: justynian

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.