Dzisiaj jest środa 4 sierpnia 2021, imieniny: Dominika, Protazego, Jana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (15299) SPORT FORUM FIRMY (5615) PRACA (71) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
15 / 13oC
Jutropogoda
22 / 17oC
Pojutrzepogoda
21 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Od osiemnastki zaczęła się przygoda z Kingiem. Ksi ...Koło. Symbol wyświetlany przez 63 dni, tyle ile tr ... (1)

Tradycji stało się zadość i 60 palm wielkanocnych w konkursie 

Dodano: 26.03.2021 14:27

Na konkurs zorganizowany przez Centrum Kultury i Sztuki i konińskich Franciszkanów zgłoszono prawie 60 palm wielkanocnych.

Jak co roku organizatorom chodziło o podtrzymanie tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi, a także rozwijanie wrażliwości i doskonalenie umiejętności plastycznych. Konkurs ma charakter międzypokoleniowy i adresowany jest do dzieci i młodzieży szkolnej, a także osób indywidualnych i grup. Do wykonania palmy należało użyć naturalnych tworzyw: bibuły, suszonych kwiatów, zielonych gałązek. I takie palmy zostały dostarczone do klasztoru ojców Franciszkanów w Koninie, gdzie zostały wyeksponowane.

- Cieszymy się, że konkurs, pomimo trudnej sytuacji, zintegrował pokolenia, że kolejny raz zaangażowaliście się w tworzenie palm i kreatywną zabawę – dziękowali organizatorzy. - Ogłoszenie wyników nastąpi 11 kwietnia, oczywiście ze względu na ogólnopolski lockdown o formule podsumowania będziemy jeszcze informować.

Fot. Maciej Sypniewski

  • Tradycji stało się zadość, czyli 60 palm wielkanocnych na konkurs

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:palmy wielkanocne,   konkurs,   franciszkanie Konin,   CKiS Konin,  DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Katolicy, tradycje, rytuały i obrządki wyrzućcie do śmietnika, dla Boga najważniejsza jest wiara i miłość. Kościół Katolicki nie jest Kościołem Jezusa Chrystusa, katoliku jeśli należysz do tego bałwochwalczego kościoła, wyjdż z niego, nigdy zaś nie odchodż od Boga.
Dodano: 26.03.2021 15:45    Przez: Chrześcijanin
Zbawienie Bóg nam daje w swoim Synu, w Jezusie a nie w kościele, a więc po co nam kościół, tym bardziej teraz kiedy media ujawniają złe zachowanie księży, afery pedofilskie wśród księży to nie są pojedyńcze przypadki i to są słudzy Boży ?
Dodano: 26.03.2021 17:03    Przez: Chrześcijanin
Chrześcijaninie! Mimo, że należysz do wyznawców Jehowy popieram twoją wypowiedź. Można powiedzieć, obserwując postępowanie kleru, że 40% z nich nie wierzy w BOGA mimo, że są księżmi. Ich czyny, ich poczynania dają złe świadectwo wiernym, którzy także źle postępują. Oczywiście chodzą do kościoła, przyjmują sakramenty ale nie znają DEKALOGU. Nie przestrzegają przykazań, zwłaszcza 8-go i miłości. Ich wiara jest tylko a pokaz dla sąsiadów i znajomych.Dlatego jest tyle złego, złodziejstwa, oszustw, oszczerstw itp.Na zmianę nic nie pomoże.
Dodano: 27.03.2021 14:18    Przez: ministrant
ministrant, zapewniam Cię że nie jestem Świadkiem Jehowy, jestem natomiast Świadkiem Jezusa Chrystusa, chrześcijanin nie może być Świadkiem Jehowy i na odwrót. Pozdrawiam Cię.
Dodano: 27.03.2021 16:45    Przez: Chrześcijanin

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.