Dzisiaj jest sobota 31 lipca 2021, imieniny: Ignacego, Ernesty, Lubomira WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (15296) SPORT FORUM FIRMY (5612) PRACA (74) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
16 / 17oC
Jutropogoda
21 / 15oC
Pojutrzepogoda
22 / 16oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Pożar kombajnu na polu. Działania gaśnicze ponad d ... (0)Aktywne i bezpieczne wakacje dla kolonistów z koni ... (0)

Kramskie Wybijanie Żuru. Tradycyjna impreza tym razem w sieci

Dodano: 27.03.2021 10:50
Źródło: LM.pl

Konkursy kulinarne i prezentacje kulturalne. Tak będzie wyglądać XIII edycja Kramskiego Wybijania Żuru. Tym razem jednak impreza odbędzie się online. Zapraszamy do oglądania również na naszym portalu.

Przed świętami wielkanocnymi w Kramsku organizowane jest „wybijanie żuru“. To impreza nawiązująca do lokalnej tradycji, która była symbolicznym pożegnaniem się z żurem, spożywanym przez cały Wielki Post. Zwyczaj polegał na tym, że grupa młodych mężczyzn zamalowywała żurem okna domów, w których mieszkały panny.

Od kilkunastu lat mieszkańcy Kramska starają się przypomnieć tę tradycję, ale ma ona formę zabawy. W jej trakcie zazwyczaj wybierany jest mistrz żuru oraz najlepsza potrawa wielkanocna.

Tegoroczne Kramskie Wybijanie Żuru będzie inne niż zwykle. Tym razem, ze względu na sytuację epidemiologiczną relację z wydarzenia będzie można obejrzeć w internecie. Będzie ona dostępna dzisiaj o godz. 12.00 w serwisie you tube oraz na portalach społecznościowych GOK Kramsk, Klub Seniora i Juniora w Kramsku, a także na portalu LM.pl.

fot. archiwum, grafika: GOK Kramsk

  • Kramskie Wybijanie Żuru. Tradycyjna impreza tym razem w sieci
  • Kramskie Wybijanie Żuru. Tradycyjna impreza tym razem w sieci

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Co to znaczy "wielki post", Pan Jezus pościł przez 40 dni nic nie jedząc i nic nie pijąc, czy katolicy robią to samo poszcząc ?
Dodano: 27.03.2021 13:27    Przez: Chrześcijanin
Jajka w majonezie i żurek z białą kiełbasą, a do wypitki coś procentowego i to są święta, a Pan Jezus, a po co On nam jest potrzebny, kiedy stół katolicki ugina się od jadła ?
Dodano: 27.03.2021 16:24    Przez: Chrześcijanin

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.