Dzisiaj jest wtorek 11 maja 2021, imieniny: Igi, Miry, Lwa WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17285) SPORT FORUM FIRMY (5596) PRACA (68) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 15oC
Jutropogoda
21 / 11oC
Pojutrzepogoda
16 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Finderowa piątka w Wąsoszach. Biegali dla Osady Ja ... (1)Konińska biblioteka z wyremontowaną czytelnią i sa ... (3)

Niedziela Palmowa. Transmisja mszy św. z Lichenia na LM.pl

Dodano: 27.03.2021 19:00
Źródło: LM.pl

Jutro Niedziela Palmowa, która w kościele katolickim rozpoczyna Wielki Tydzień. Zapraszamy do uczestnictwa w mszy świętej z licheńskiej bazyli, która transmitowana będzie również na portalu LM.pl.

Niedziela Palmowa przypomina katolikom wjazd Pana Jezusa do Jerolimy. Stąd symboliczne palmy, które będzie można kupić podczas wielkanocnego kiermaszu zorganizowanego przez wolontariuszy licheńskiego hospicjum. Poświęcenie palm będzie możliwe jutro podczas każdej mszy świętej w bazylice w Licheniu. Nabożeństwa odbywać się będą o godz. 7.30, 10.00, 12.00, 16.00 i 18.00. Na naszym portalu transmitować będziemy mszę świętą o godz. 12.00.

W związku z obostrzeniami, które obowiązują od dzisiaj do 9 kwietnia w bazylice górnej podczas liturgii przebywać może maksymalnie 350 osób. Należy również przestrzegać dystansu, zakrywać nos i usta maską ochronną.

Wielki Tydzień w licheńskim sanktuarium będzie wyglądał inaczej niż zwykle. W Wielki Czwartek o godz. 18.00 msza święta, po której nie będzie przeniesienia Najświętszego Sakramentu do tzw. Ciemnicy, ale pozostaje w tabernakulum. Przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego odbędzie się w Wielki Piątek o godz. 18.00. A w Wielką Sobotę Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 20.00, bez obrzędu poświęcenia ognia. Tego dnia nie będzie procesji rezurekcyjnej. Natomiast od godz. 10.00 do 16.00 straż przy Grobie Pańskim będą pełnić żołnierze armii amerykańskiej z Powidza. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny w Wielką Sobotę będzie odbywać się na zewnątrz kościoła św. Doroty oraz w wyznaczonych punktach parafii (także na wolnym powietrzu) z zachowaniem norm sanitarnych.

W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego msze święte w bazylice odbywać się będą o godz. 6.00, 7.30, 10.00, 12.00, 16.00 i 18.00. W czasie liturgii wierni mają możliwość przyjęcia komunii świętej do ust albo na rękę, zgodnie z wytycznymi Episkopatu Polski. Uczestniczyć w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia będzie można poprzez media społecznościowe sanktuarium oraz na portalu LM.pl.

fot. facebook/Sanktuarium Maryjne w Licheniu

  • Niedziela Palmowa. Transmisja mszy świętej z Lichenia na LM.pl
  • Niedziela Palmowa. Transmisja mszy świętej z Lichenia na LM.pl

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Wiara katolicka oparta jest na litości i współczuciu. Uczy spolegliwości i podporządkowania. Zastanawiam się co bym robił gdybym chciał zapanować nad ludźmi. Pewnie wymyśliłbym coś takiego jak wiara katolicka. To genialne rozwiązanie. Tyko komu ono służy? Komu służą księża, Watykan? Zgodnie z katolicyzmem kościoły powinny być "wyspami dobroci" miejscem ostatniej posługi.
Dodano: 27.03.2021 20:35    Przez: Wierzę w Boga,ale nie w księ
PILNE! Proszę o podanie numeru konta na tacę-Ofiarę Bożą. Jestem katolikiem i głosowałem na Dudę.
Dodano: 27.03.2021 20:57    Przez: aaa aaa
Lewaki plujące na Kościół i naszą wiarę kupcie sobie maść na ból. Jutro niedziela handlowa dla was więc się śpieszcie bo może jej zabraknąć gdyż popyt jest wielki.
Dodano: 27.03.2021 23:36    Przez: Ala
avatar Radzę zachować umiar pisarko bo nam zaraz wypomną słowa pana prezesa PiS :''Zdradzieckie mordy ,kanalie ''.Jemu maść ktoś przyniesie zawsze
Dodano: 28.03.2021 09:00    Przez: Stary Ch...j
Ja nie jestem ani lewakiem ani prawakiem. Ale wiem jedno, kim ty jesteś Alu. Trollem pisowskim , Tak jak Ola. Ciekawa zbiezność. Niedziela handlowa nie jest dla ciebie ? Tez jest . Wyrazy współczucia dla drugiej połówki..o ile jest.
Dodano: 28.03.2021 09:45    Przez: kraina bajki
Poza własne mury nie powinniście się wychylać! Ludzie maja was dość żyjący w majątku i bogactwie a plugawo patrzycie na biednych - Wstyd! Za transmitowanie poza mur prywaty powinna grozić kara. Innym nie wolno a wam można? Co to jest?! Opozycji tu wasze 5 minut a szukacie projektu aby pis wywalić od władzy. Uderzcie w ich słaby punkt.
Dodano: 28.03.2021 11:29    Przez: polska XXI
Katoliku do czego ci jest potrzebny Kościół Katolicki, ja też kiedyś byłem katolikiem, ale kiedy kupiłem sobie Pismo Święte i zacząłem czytać, coraz bardziej dochodziłem do przekonania, że księża głoszą herezje niezgodne ze Słowem Bożym i im bardziej zagłębiałem się w Biblię, tym bardziej utwierdzałem się w przekonaniu, że Kościół Katolicki nie jest Kościołem Jezusa Chrystusa i dlatego z niego wyszedłem i ty tak uczyń.
Dodano: 28.03.2021 11:31    Przez: Chrześcijanin
Kościół Katolicki to kościół wrogi Bogu, to kościół propagujący pogaństwo, bałwochwalstwo i spirytyzm, spirytyzm to wywoływanie duchów ludzi zmarłych, bo czym innym są zdrowaśki do zmarłej matki Pana Jezusa ? Nie wolno modlić się do zmarłych ludzi, do obrazów, figur czy pogańskich krzyży. Katoliku nie grzesz więcej, zwróć swoje oblicze do Boga, który cię umiłował w swoim Synu.
Dodano: 28.03.2021 11:36    Przez: Chrześcijanin
Bóg mówi "Wyjdżcie z niego ludu mój", wyjdżcie z Kościoła Katolickiego, puki nie jest za póżno, "Oto teraz czas łaski, oto teraz dzień zbawienia". Kościół Katolicki musi być zniszczony, jeśli to się nie stanie przed powtórnym przyjściem Jezusa Chrystusa na ziemię, to sam Pan Jezus kiedy przyjdzie powtórnie ten bałwochwalczy kościół zniszczy, a katolików wrzuci do miejsca, "gdzie będzie płacz i zgrzytanie zębów".
Dodano: 28.03.2021 11:43    Przez: Chrześcijanin
Wszystko jest dla ludzi, także i kościół. Ale są pewne reguły i zasady. Jeżeli już wierzysz to żyj zgodnie z wiarą. Jednak większość katolików nie zna DEKALOGU- konstytucji swojej wiary.Nie przestrzegają przykazań, zwłaszcza 8-go i miłości. Wynika to z tego, że także kler w 40 % nie wierzy w BOGA. Inaczej nie robiliby tych złych rzeczy o których wszyscy wiedzą. Nie obnosiliby się bogactwem.Parafianie usprawiedliwiają tych grzeszników tak:" ksiądz to też człowiek". Gdzie zatem jest BÓG i jego przykazania, które powinny być kategorycznie przestrzegane? Niektóre z komentarzy potwierdzają to co napisałem.
Dodano: 28.03.2021 12:32    Przez: ministrant
avatar gdzie przelać hajs na tacę ?
Dodano: 28.03.2021 12:41    Przez: Tony Soprano

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.