Dzisiaj jest niedziela 20 czerwca 2021, imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16751) SPORT FORUM FIRMY (5606) PRACA (73) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
20 / 20oC
Jutropogoda
28 / 20oC
Pojutrzepogoda
25 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Festyn w Wieruszewie. Upał nie przeszkodził w dobr ... (0)Święto Kolorów na Chorzniu. Wakacje zaczęli w tęcz ... (0)

PPOZ: System zdrowia jest jak zszyty kiepskimi nićmi paczwork

Dodano: 31.03.2021 10:51
Źródło: LM.pl

System ochrony zdrowia to zszyty kiepskimi nićmi paczwork, który się rozpada. Tak o tym co dzieje się w obliczu pandemii mówią lekarze Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia.

Lekarze rodzinni podkreślają, że podmioty lecznicze każdego dnia walczą o przetrwanie. Odnoszą się do informacji przekazywanych przez polityków i krajowego konsultanta w dziedzinie chorób zakaźnych.

- Liczby, które podają ci panowie to nie są nowe zakażenia, tylko nowe wykryte zakażenia!!! Ponieważ w Polsce nie ma powszechnego systemu testowania zakażeń koronawirusem, a testy wykonuje się u osób objawowych, rzeczywista liczba nowo zakażonych jest 10-krotnie wyższa. Przekracza 300 tysięcy nowych zakażeń dziennie. Tak wyliczają to specjaliści, którzy opracowują algorytmy rozwoju epidemii. Nic dziwnego, że pod ciężarem takiej liczby nowych chorych polski system ochrony zdrowia, który przed pandemią już był niewydolny, rozpadł się – komentują lekarze PPOZ.

Zdaniem lekarzy rodzinnych, ochrona zdrowia przypomina paczwork, który w obliczu nowych wyzwań jakie przyniosła pandemia, rozleciał się.

- Dzisiaj to, co powinno być systemem jest zlepkiem luźno rozrzuconych po kraju podmiotów leczniczych, które radzą sobie jak mogą. Na tyle, na ile starcza umiejętności zarządczych i zasobów, głównie kadrowych. Najlepiej radzą sobie podmioty prywatne, przede wszystkim podstawowa opieka zdrowotna. Także szpitale i gabinety specjalistyczne oraz transport sanitarny. Tu nie można sobie pozwolić na błędy… Tu za błędy odpowiada nie państwo, tylko jego właściciel. Aż strach pomyśleć gdzie bylibyśmy dzisiaj bez prywatnej ochrony zdrowia, zdani tylko na nieporadność politycznych decydentów – zastanawiają się lekarze PPOZ.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Faktycznie system jest kiepski,bo już dawno powinien zrobić porządek z tym kabaretem pod tytułem teleporady!
Dodano: 31.03.2021 15:05    Przez: Zbyszek
Lekarze rodzinni to teraz mają "klawe życie".
Dodano: 31.03.2021 16:50    Przez: Pacjent
Lekarze pozamykali się w swoich Fortecach bojąc się pacjentów, a pieniądz ten sam a może i lepszy biorą w dobie tak zwanej "plan-demii".
Dodano: 31.03.2021 16:48    Przez: Pacjent

KOMENTARZE

avatar I co mial na celu ten aktykuł bo nie rozumie ?
Dodano: 31.03.2021 11:55    Przez: SepleniacyNiemieczBelgi
Faktycznie system jest kiepski,bo już dawno powinien zrobić porządek z tym kabaretem pod tytułem teleporady!
Dodano: 31.03.2021 15:05    Przez: Zbyszek
Co to jest "paczwork" ?
Dodano: 31.03.2021 16:46    Przez: Analfabeta
Lekarze pozamykali się w swoich Fortecach bojąc się pacjentów, a pieniądz ten sam a może i lepszy biorą w dobie tak zwanej "plan-demii".
Dodano: 31.03.2021 16:48    Przez: Pacjent
Lekarze rodzinni to teraz mają "klawe życie".
Dodano: 31.03.2021 16:50    Przez: Pacjent
Czy ilość zachorowań na korona-wirusa jest przez rządzących planowana na tydzień do przodu czy może na miesiąc ? Dziś ogłosimy, że zachorowało 30 tys a jutro 32 tyś itd ?
Dodano: 31.03.2021 16:53    Przez: Plan-demia

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.