Dzisiaj jest wtorek 11 maja 2021, imieniny: Igi, Miry, Lwa WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17285) SPORT FORUM FIRMY (5596) PRACA (68) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 15oC
Jutropogoda
21 / 11oC
Pojutrzepogoda
16 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Finderowa piątka w Wąsoszach. Biegali dla Osady Ja ... (1)Konińska biblioteka z wyremontowaną czytelnią i sa ... (3)

Wierzbinek. Wójt prosi mieszkańców gminy o ostrożność

Dodano: 31.03.2021 11:21

O sytuacji koronawirusowej w gminie Wierzbinek i mimo wszystko o wyzwaniach na przyszłość mówi wójt Paweł Szczepankiewicz.

W związku z wprowadzeniem dodatkowych obostrzeń, ze względu na rozszerzającą się pandemię Covid-19, wójt Paweł Szczepankiewicz zwraca się do mieszkańców o bezwzględne stosowanie się do obowiązujących przepisów, ponieważ znowu wiele osób się zaraża wirusem. - Na terenie Gminy Wierzbinek mamy już kilkadziesiąt przypadków zakażonych osób, wśród nich są też pojedyncze przypadki wśród pracowników gminy i jednostek organizacyjnych – apeluje wójt. - Bardzo Państwa proszę, aby w przypadku, kiedy jeden z członków rodziny ma potwierdzony wynik wirusa Covid-19, zachować szczególną ostrożność w kontaktach z innymi osobami przez okres kwarantanny. Jednocześnie informuję, że zgodnie z zaleceniem Ministra Zdrowia, część pracowników będzie pracowała zdalnie. Sprawy, które nie wymagają bezpośredniego przyjścia do urzędu, proszę załatwiać poprzez pocztę elektroniczną lub kontakt telefoniczny 63 2611380. Dokumenty można składać w Punkcie Obsługi Klienta, które po rozpatrzeniu zostaną odesłane na Państwa adresy.

Wójt prosi także o to, aby przypadkach, które wymagają bezpośredniego kontaktu z urzędem, umówić się telefoniczne z konkretnym pracownikiem a następnie zgłosić się w Punkcie Obsługi Klienta, a pracownik zejdzie na dół, aby załatwić sprawę. W Urzędzie Gminy obowiązuje bezwzględny nakaz noszenia maseczek, zachowanie dystansu oraz dezynfekcji rąk, a na wejściu dokonuje się pomiaru temperatury.

Wnioski papierowe w sprawie przyznania świadczenia wychowawczego na nowy okres zasiłkowy tzw. „500 plus” należy wrzucać do skrzynki podawczej ustawionej przy wejściu głównym do Urzędu Gminy. Interesanci w wyjątkowych sytuacjach nie cierpiących zwłoki będą przyjmowani przez wójta w godzinach pracy Urzędu po wcześniejszym kontakcie telefonicznym w warunkach ścisłego przestrzegania zasad i bezpieczeństwa przy zachowaniu reżimu sanitarnego.

Gospodarz gminy informuje, że po trzymiesięcznej przerwie, w warunkach reżimu sanitarnego, zbierze się Rada Gminy, aby podjąć uchwały dotyczące między innymi kontynuowania bądź rozpoczęcia koniecznych inwestycji.

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Wierzbinek,   wójt,   Paweł Szczepankiewicz,   koronawirus,  NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.