Dzisiaj jest sobota 12 czerwca 2021, imieniny: Janiny, Onufrego, Leona WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16087) SPORT FORUM FIRMY (5606) PRACA (71) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
16 / 11oC
Jutropogoda
17 / 10oC
Pojutrzepogoda
20 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Wierzbinek. Wielki kosz wiklinowy znalazł się prze ... (0)Piłkarska kolejka: Będzie siódmy mecz Górnika Koni ... (0)

Stare Miasto. Więcej dla strażaków ochotników za udział w akcjach

Dodano: 31.03.2021 11:33

Rada Gminy Stare Miasto podniosła wysokość ekwiwalentu pieniężnego wypłacanego druhom Ochotniczych Straży Pożarnych.

Strażacy ochotnicy, którzy uczestniczą w działaniach ratowniczych lub szkoleniach pożarniczych otrzymują ekwiwalent pieniężny, który wypłacany jest z budżetu gminy. Od 1 maja br. stawka za każdą godzinę udziału w działaniach ratowniczo-gaśniczych wynosić będzie 18 zł, jest to 3 zł więcej niż dotychczas. Stawka za szkolenie pozostanie na niezmienionym poziomie 6 zł. Radni byli w swojej decyzji jednomyślni.

Na terenie gminy działa dwanaście jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, z czego dwie są włączone do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego. Strażacy ochotnicy są pierwsi na miejscu zdarzenia, a od ich umiejętności zależy często skuteczność działań. W ubiegłym roku druhowie brali udział w 218 zdarzeniach. Najwięcej interweniowały: OSP Stare Miasto– 83 interwencje, OSP Lisiec Wielki – 53 wyjazdy.

Źródło: Gmina Stare Miasto 

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Stare Miasto,   Rada Gminy,   ekwiwalent dla OSP,  DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Za te ulotki, które roznosili zachwalające "cudowne" szczepionki też im zapłaćcie, chłopaki się natrudzili ? Teraz za ich przyczyną całe Stare Miasto się zaszczepi i nikt nie będzie chorował i nikt nie umrze i będą żyli na ziemi wiecznie jak Świadkowie Jehowy ?
Dodano: 31.03.2021 16:44    Przez: Nadzorca

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.