Dzisiaj jest wtorek 18 maja 2021, imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17065) SPORT FORUM FIRMY (5594) PRACA (74) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
11 / 9oC
Jutropogoda
15 / 7oC
Pojutrzepogoda
16 / 7oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
W licheńskim muzeum pamiątki związane z bitwą o Mo ... (6)Bieg Milowego Słupa znów przełożony. Nowy termin – ... (0)

Kryształowe Gwiazdy. Wyróżnienia dla konińskich policjantów

Dodano: 1.04.2021 11:22
Źródło: LM.pl

Czworo funkcjonariuszy konińskiej policji otrzymało Kryształową Gwiazdę za wzorową i ofiarną służbę.

Kryształowe Gwiazdy przyznawane są od 2004 roku mundurowym, którzy podczas służby, lub poza nią, przyczynili się do urwatowania ludzkiego życia. W tym roku wyróżniono czworo policjantów z KMP w Koninie. Mł. asp. Marcin Szymankowski i mł. asp. Kamil Polanowski 4 sierpnia ubiegłego roku patrolując ul. Kolską w Koninie zauważyli, że kierujący samochodem ma drgawki i wymachuje rękoma. Funkcjonariusze natychmiast podbiegli do auta, w którym siedział 70-latek. Mężczyzna miał skurcze mięśni i problemy z oddychaniem. Policjanci wezwali karetkę pogotowia. Zanim przyjechała pomoc, senior dostał kolejnego ataku i stracił przytomność. Mundurowi przystąpili do resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Udało im się przywrócić funkcje życiowe 70-latkowi.

Kolejnymi nagrodzonymi Kryształową Gwiazdą zostali: mł. asp. Wioletta Wiśniewska i st. sierż. Krzysztof Kubacki, którzy zostali skierowani na interwencję w miejsce, gdzie miało dojść do próby samobójczej. Mundurowi znaleźli wiszącego, nieprzytomnego mężczyznę. Natychmiast odcięli desperata i przystąpili do resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Mężczyznę udało się uratować.

fot. KMP Konin

  • Kryształowe Gwiazdy. Wyróżnienia dla konińskich policjantów
  • Kryształowe Gwiazdy. Wyróżnienia dla konińskich policjantów
  • Kryształowe Gwiazdy. Wyróżnienia dla konińskich policjantów
  • Kryształowe Gwiazdy. Wyróżnienia dla konińskich policjantów
  • Kryształowe Gwiazdy. Wyróżnienia dla konińskich policjantów

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Nie mam szacunku do Policji, wystarczy ?
Dodano: 01.04.2021 12:19    Przez: Cywil
Obdarzam szacunkiem żołnierzy, strażaków nigdy zaś policjantów, nigdy nie lubiłem Milicji a teraz Policji i nic tego nie zmieni, a jestem porządnym obywatelem RP.
Dodano: 01.04.2021 12:21    Przez: Cywil
Jeżdzą w tych radiowozach w wygodnych fotelach i tylko polują na emeryta przechodzącego nieprawidłowo przez jezdnię albo na człowieka, który nie ma maseczki na powietrzu, czy to jest przyjazna społeczeństwu Policja ?
Dodano: 01.04.2021 12:25    Przez: Emeryt
Mnie w pracy nikt niczym nie odznaczył a przepracowałem w Polsce 42 lata, a tu takie młokosy w mundurach spijają śmietanę.
Dodano: 01.04.2021 12:27    Przez: Emeryt
Dlaczego policjant jak każdy pracujący uczciwie Polak nie pracuje do 65-go roku życia, dość że my na nich pracujemy to jeszcze odchodzi na emeryturę jako młody człowiek pewnie śmieje się nam w twarz ?
Dodano: 01.04.2021 13:27    Przez: 65 lat
Gratulacje, ludzkie życie jest najważniejsze. Swoją drogą nie jest ważne kto ratował, ważne ze uratował. Ciekaw czy Cywil czy Emeryt mielibyście takie podejście jakby kogoś z Waszej rodziny Policjia uratowała?
Dodano: 01.04.2021 16:48    Przez: MJ

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.