Dzisiaj jest niedziela 11 kwietnia 2021, imieniny: Filipa, Leona, Jaromira WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17652) SPORT FORUM FIRMY (5590) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
12 / 11oC
Jutropogoda
9 / 3oC
Pojutrzepogoda
8 / 4oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
W Osadzie Janaszkowo pomieszczenia do rehabilitacj ... (0)Konin. Pamiętajcie o muzealnych ogrodach! Zagościł ... (2)

Zaczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań

Dodano: 1.04.2021 12:30
Źródło: LM.pl

Rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Udział w nim jest obowiązkowy.

Główny Urząd Statystyczny przeprowadził do tej pory dwa próbne spisy, które odbyły się od 1 do 31 października 2019 roku w dwóch województwach (po jednej gminie w każdym) oraz od 1 do 30 kwietnia 2020 roku w 16 gminach (po jednej w każdym województwie. Dzisiaj ruszył Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań, który potrwa do 30 czerwca.

Spis odbywa się przy użyciu interaktywnego formularza spisowego dostępnego na stronie GUS. Udział w nim jest obowiązkowy. Jeśli nie można dokonać samospisu, np. z powodu braku dostępu do komputera czy internetu, ustawa zobowiązuje do udostępnienia odpowiedniego pomieszczenia urzędy statystyczne, urzędy wojewódzkie, urzędy obsługujące wójtów, burmistrzów, prezydentów miast oraz gminne jednostki organizacyjne. Lista miejsc jest opublikowana na stronie GUS i spis.gov.pl. W przypadku braku możliwości wypełnienia formularza elektronicznego, kontaktować się telefonicznie lub osobiście będą rachistrzowie spisowi.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

A jeżeli starsi ludzie mieszkający samotnie nie posiadają komputera ani smartfonu to czy przyjdzie do nich osobiście rachmistrz i dokona spisu, bo już Państwo grozi wysokimi karami ?
Dodano: 1.04.2021 17:09    Przez: Spis powszechny

KOMENTARZE

A jeżeli starsi ludzie mieszkający samotnie nie posiadają komputera ani smartfonu to czy przyjdzie do nich osobiście rachmistrz i dokona spisu, bo już Państwo grozi wysokimi karami ?
Dodano: 01.04.2021 17:09    Przez: Spis powszechny

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.