Dzisiaj jest niedziela 11 kwietnia 2021, imieniny: Filipa, Leona, Jaromira WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17484) SPORT FORUM FIRMY (5590) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
15 / 11oC
Jutropogoda
9 / 3oC
Pojutrzepogoda
8 / 4oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Zielona edukacja na terenie Parku im. Fryderyka Ch ... (7)Jaroszewice Rychwalskie. Kierowca ciężarówki wypad ... (1)

Nowe urządzenia do terapii tlenowej są już w słupeckim szpitalu

Dodano: 6.04.2021 11:49

Wojewoda wielkopolski po raz kolejny wsparł leczenie chorych na COVID-19 w słupeckim szpitalu poprzez przekazanie 5 urządzeń do wysokoprzepływowej terapii tlenowej.

Działanie tego urządzenia polega na dostarczeniu nawilżonej i podgrzanej mieszaniny gazów z maksymalnym przepływem do 60 l/min (w zależności od pacjenta). Jest to urządzenie, które swoje zastosowanie ma przed respiratorem (tzw. „prerespirator”), a podaż tlenu odbywa się za pomocą wąsów tlenowych. Urządzenia są przeznaczone dla pacjentów, którzy nie wymagają jeszcze użycia respiratora, czyli wspomagania inwazyjnego przy użyciu np. rurki lub maski. Urządzenia stosowane mogą być zarówno w hipoksemii (nadmiernym obniżeniu prężności tlenu) jaki i hiperkapnii (patologicznie podwyższonym ciśnieniu parcjalnego dwutlenku węgla we krwi), co jest potwierdzone badaniami klinicznymi.

Urządzenia przekazane SP ZOZ w Słupcy przez Wojewodę Wielkopolskiego mają wiele zalet w terapii chorych zakażonych koronawirusem. Stanowią najnowszą metodą wsparcia oddechowego pacjenta, pozwalają leczyć chorych poza Oddziałem Anestezjologii i Intensywnej Terapii, pomagają zmniejszyć martwą przestrzeń oddechową w płucach, poprawiają wymianę gazową, redukują wysiłek oddechowy, nie wymagają konieczności czasochłonnych i skomplikowanych procesów dezynfekcji pomiędzy pacjentami, a co najważniejsze – pozwalają uniknąć u niektórych chorych wentylacji inwazyjnej (z zastosowaniem respiratora) i powikłań z nią związanych.

Jak poinformował dyrektor SP ZOZ dr Rafał Spachacz, wojewoda wielkopolski przekazał również kolejne łóżko elektryczne dla SP ZOZ w Słupcy, przeznaczone dla chorych w stanach klinicznych wymagających wzmożonego nadzoru medycznego.

Źródło: Powiat Slupecki 

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:szpital Słupca,   koronawirus,   nowe urządzenie,   wsparcie oddechowe,  DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Jak poinformował dyrektor SP ZOZ dr Rafał Spachacz, wojewoda wielkopolski przekazał również kolejne łóżko elektryczne dla SP ZOZ w Słupcy. SZOK !!!! A papier toaletowy 1 rolkę tez przekazał ?
Dodano: 06.04.2021 12:21    Przez: kraina bajki
Czy oprócz Covid-19 w Polsce jeszcze ludzie chorują na inne choroby, bo o tym w mediach w ogóle się nie mówi ? Tylko tak obrzydliwa propaganda o korona-wirusie i szczepionkach, brzydzi się tego słuchać i oglądać.
Dodano: 07.04.2021 11:42    Przez: Widz TVP INFO

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.