Dzisiaj jest niedziela 11 kwietnia 2021, imieniny: Filipa, Leona, Jaromira WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17489) SPORT FORUM FIRMY (5590) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
15 / 11oC
Jutropogoda
9 / 3oC
Pojutrzepogoda
8 / 4oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Zielona edukacja na terenie Parku im. Fryderyka Ch ... (7)Jaroszewice Rychwalskie. Kierowca ciężarówki wypad ... (1)

Lockdown przedłużony do 18 kwietnia br. Zła sytuacja w szpitalach

Dodano: 7.04.2021 11:40

Obowiązujące już obostrzenia związane z pandemią zostały przedłużone do 18 kwietnia 2021 roku.

O przedłużeniu obostrzeń poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski. Obowiązujące do 9 kwietnia obostrzenia (m.in. zamknięte przedszkola i żłobki, zakłady fryzjerskie i kosmetyczne) zostały przedłużone o kolejne dni, do 18 kwietnia 2021. - Obserwowane ostatnio wyniki nowych zakażeń są w tym momencie zbyt słabym sygnałem, by traktować je w optymistyczny sposób. Wciąż mamy złą sytuację w szpitalach – powiedział na konferencji minister zdrowia. - Z tych powodów podjęliśmy decyzję, że obostrzenia zostaną przedłużone o ponad tydzień. Lockdown będzie obowiązywał do 18 kwietnia br. Wtedy będziemy decydowali, co dalej - powiedział Adam Niedzielski.  

Przedłużone obowiązujące zasady bezpieczeństwa do 18 kwietnia 2021

Handel - ograniczenia

  • Wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane o powierzchni powyżej 2 000 m2 pozostaną zamknięte.
  • Centra i galerie handlowe – tak jak obecnie – pozostają zamknięte, z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni.

W placówkach handlowych na targu lub poczcie obowiązują limity osób:  

  • 1 osoba na 15 m2 – w sklepach do 100 m2,
  • 1 osoba na 20 m2  – w sklepach powyżej 100 m2.

Kult religijny – w miejscach kultu religijnego obowiązuje limit osób – na 1 osobę musi przypadać 20 m2. Bez zmian pozostaje obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zachowywanie 1,5 m odległości od innych osób.

Salony fryzjerskie i kosmetyczne – pozostają zamknięte

Żłobki i przedszkola – nadal są nieczynne. Wyjątkiem jest sprawowanie opieki nad dziećmi pracowników medycznych i służb porządkowych (m.in. żołnierzy, funkcjonariuszy policji i straży pożarnej).

Sport – działalność obiektów sportowych jest ograniczona wyłącznie do sportu zawodowego. Wszelkie wydarzenia mogą się odbywać bez udziału publiczności. Zamknięte pozostają m.in. siłownie, kluby fitness, stoki narciarskie, baseny, sauny i solaria.

Edukacja – uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, słuchacze placówek kształcenia ustawicznego oraz centrów kształcenia zawodowego uczą się zdalnie.

Hotele – obiekty noclegowe pozostają zamknięte (z wyjątkiem m.in. hoteli robotniczych, a także np. dla medyków, kierowców wykonujących transport drogowy czy żołnierzy).

Kultura – wciąż zamknięte są teatry, kina, muzea i galerie sztuki.

  • Lockdown przedłużony do 18 kwietnia br. Zła sytuacja w szpitalach

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:koronawirus,   obostrzenia,   Adama Niedzielski,  DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

avatar Przecież owe czipy już każdy nosi - to czip w smartfonie! Smartfon kontroluje już każdy Twój krok. Dlatego teraz ze smartfona nie wyjmiesz baterii, bo ma Cię non-stop inwigilować, nawet jak go wyłączysz.
Dodano: 7.04.2021 20:09    Przez: Pulsar71
Chcę żyć i dlatego się nie szczepię.
Dodano: 7.04.2021 13:03    Przez: Proste ?

KOMENTARZE

avatar co z 10 kwietnia bo nie wiem czy mam się szykować na obchody smoleńskie.
Dodano: 07.04.2021 11:56    Przez: Tony Soprano
Ty świętujesz 17 pażdziernika rocznicę rewolucji bolszewickiej, a więc się nie kompromituj swoim wpisem.
Dodano: 07.04.2021 12:15    Przez: Lenin wiecznie żywy ?
PZPR, SLD a teraz Nowa Lewica, co te komuchy wyprawiają ? A ty Soprano jaki masz stosunek do Boga ?
Dodano: 07.04.2021 12:20    Przez: Obostrzenia
avatar No nic dziwnego , skoro usłużni idioci jeszcze chwilę temu łazili z ruskim trollem Ianemłazili po Koninie i darli mordę iż wirusa nie ma, podobnie zresztą jak puste Julki z wulgarnymi osobami z macicami oaz pederastami z pod tęczowej szmaty.To się tak musiało skończyć gdzyż ani wirusa ani biologii nie da się oszukiwać.Można robić ludziom wodę z mózgu , część wierzy nawet w to iż światem rządzą mieszańcy kosmitów i ludzi, w 262 płcie a nawet że mężczyźni rodzą dzieci, wirus jest odporny na debilizm ludzki i zaraża.Nawet Szymon Hołownia się zaszczeił po za kolejnością, a swoją drogą to na tym zaszczepieniu po za koljnością politycznie spalił się Jak Rysiek Petru na Maderze ale ten przynajmniej życie uratował.Ale swoją drogą takie polityczne wydmuszki i dzbany jak Petru,Kijowski,Lempertówna ,Kasprzak,Kijowski itp dna polityczno-moralne muszą paść ,żaden z nich nie trzyma ciśnienia.
Dodano: 07.04.2021 14:35    Przez: Tomasz Kobrzycki
avatar ja nie jestem bolszewikiem. Jestem Sycylijczykiem
Dodano: 07.04.2021 16:19    Przez: Tony Soprano
To skocz do krateru Etny, po lewaku nikt tu nie zapłacze.
Dodano: 07.04.2021 19:43    Przez: Palermo
Chcę żyć i dlatego się nie szczepię.
Dodano: 07.04.2021 13:03    Przez: Proste ?
To już nie dziwne działania, to zaplanowana zbrodnia na Polakach. Kaczyński i PIS przeszedł na ciemną stronę mocy. Amantadyna, lek znany i przebadany przez wiele lat może być groźny, a berbelucha zwana szczepionką, zawierająca elementy obcego DNA jest bezpieczna. Szpitale tzw. covidove zapchane, bo zwozi się tam wszystkich, jak leci, gdzie później umierają, bo nikt ich nie leczy. Inne oddziały szpitalne puste, bo nikt nie leczy chorych na inne choroby, nie wykonuje się operacji planowych. Ostatnio, niejaki Simon, lekarz, powiedział, że sytuacja w Polsce może przypominać tę w 1939, w czasie II wojny. Tylko, że wtedy Polaków mordowali Niemcy, a teraz polski rząd. Nieracjonalne obostrzenia, zamknąć zakłady fryzjerskie i kosmetyczne, ale gabinety lekarskie otwarte. I tu i tam przepływ ludzi mały. Do Kościoła nie możesz iść, bo tam zaraza, ale setki ludzi w niemieckim markecie nie zaraża. Zamknięte szkoły, a nauczyciele zaszczepieni i podobno bezpieczni :) I tak można wymieniać.
Dodano: 08.04.2021 09:02    Przez: Tomaszek55
Społeczeństwo trzeba zastraszyć, zniewolić, zaszczepić i na końcu zaczipować, aby nad nim przejąć całkowitą kontrolę, a społeczeństwo jest strachliwe a więc pójdzie w to jak "w dym", bo uwierzą we wszystko co mówią w telewizji czy w radio.
Dodano: 07.04.2021 13:07    Przez: Oj naiwni, naiwni.
avatar Przecież owe czipy już każdy nosi - to czip w smartfonie! Smartfon kontroluje już każdy Twój krok. Dlatego teraz ze smartfona nie wyjmiesz baterii, bo ma Cię non-stop inwigilować, nawet jak go wyłączysz.
Dodano: 07.04.2021 20:09    Przez: Pulsar71
Jak się daje, to znaczy, że mogą to robić. Czasami mam wrażenie, że my, Polacy, nie jesteśmy żadnym narodem, nawet w dużej mierze nie jesteśmy społeczeństwem. Jesteśmy raczej luźną, strachliwą, zdemoralizowaną zbieraniną, co to jej aspiracje kończą się na sobotnim grillu z tanim piwem i kiełbasą z dyskontu. Chcesz być wolny, to o wolność trzeba cały czas walczyć i dbać o nią. Nic nie jest dane raz na zawsze.
Dodano: 08.04.2021 09:07    Przez: Tomaszek55
Groźny Covid-19. Groźna głupota niejakiego ''Kobrzyckiego'' A do tego dochodzi idiotyczna reakcja księdza z Kościelca.
Dodano: 07.04.2021 18:05    Przez: antyfaszysta

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.